Рецепти приготування самогону

Зміст

  • Технологія приготування самогону
  • Рецепти приготування самогону з різного сировини
  • Самогон з горіхами

Самогоноварінням люди почали займатися дуже давно. Досвідчені винороби-експериментатори зуміли знайти спосіб надати кінцевого продукту неймовірно сильні спиртові властивості (до цього весь арсенал найсильніших спиртних напоїв зводився до крепленному провину). Варто зазначити, що існують рецепти і способи приготування, для яких домашні умови не підійдуть. Ми ж розглянемо лише ті варіанти, які підійдуть для будинку. Процес підготовки і приготування самогону є дуже захоплюючим і трудомістким видом діяльності, але результат того вартий.

Технологія приготування самогону

Вибір і підготовка вихідної сировини

В залежності від сировини, на якому відбуватиметься процес самогоноваріння, кінцевий продукт може мати різні властивості і якість. Майже всі рецепти потребують цукрі, але він є Рецепти приготування самогонувідносно дорогим продуктом, і його при необхідності можна замінити цукровим буряком, крохмалем, різним зерном, різними плодами і ягодами, картоплею.

Рецепт самогону з цукрових буряків не вийде зробити високоякісним, в результаті вийде дуже різкий і гострий напій, але він буде характеризуватися низькою собівартістю. З картоплі можна домогтися трохи більше якості, але такий самогон вимагає додаткових дій і витрат (потрібно зробити додаткову очистку і подвійний перегін). Для досягнення максимально якості самогону, потрібно використовувати при приготуванні крохмаль, здобутий з пшениці або іншого зерна.

Зброджування сусла

Для процесу бродіння необхідно створити певні умови, за яких можна досягти хорошого результату. Для розмноження дріжджів нам знадобиться вода в ємності для зброджування, цукор або інша сировина,
дріжджі і температура в приміщенні 28-31°. Кількість дріжджів, що необхідно внести, зазвичай становить 3% від загальної кількості Рецепти приготування самогонурідини, але їх можна додавати в межах 1-10% (все залежить від самих дріжджів: їх активності і концентрації). Ємність, у якій буде відбуватися зброджування ні в якому разі не можна закривати, так як процес припиниться.

Оптимальна кількість цукру — 10-25% (різні рецепти – різна кількість). Якщо всі умови дотримані, бродіння закінчитися через 4 доби (про це буде свідчити припинення виділення бульбашок газу). Також можна перевірити готовність браги на смак (якщо брага солодкувата, значить бродіння ще не завершено, якщо гірка – брага готова).

Якщо не витримувати всі умови, процес бродіння буде проходити довше і кількість спирту на виході буде менше. Так що технологія повинна бути строго витримана.

З 1 кг цукру виходить приблизно 600 г 96% спирту.

Процес перегонки

Перегонка є дуже важливою при приготуванні самогону. Якщо брага ідеальна, а перегін зроблено не правильно – самогон вийде поганий і з неприємним запахом.

Перегін потрібно здійснювати при температурі 78-83°, але спочатку необхідно позбутися від шкідливих для здоров’я інгредієнтів. На великому вогні брагу розігрівають до температури 65-68°, потім різко Рецепти приготування самогонузнижують підігрів. На даному етапі з’являються перші краплі самогону і спиртовий запах. Цей перший результат в народі називають «первак», багато його вживають, але вміст у ньому шкідливих спиртів та інших складових зашкалює і цей спирт можна використовувати лише в технічних цілях.

Коли перестає виходити «первак», потрібно поміняти посудини, куди стікає готовий самогон і підняти температуру до 78°. На цьому етапі кінцевий продукт починає капати в посудину, температура поступово піднімається, а самогон капає все рідше. При досягненні температурної шкали в 83° варення «зеленого змія» потрібно припиняти, оскільки фортеця може впасти нижче 40° і така температура провокує появу нових шкідливих сумішей.

Очищення самогону

Існує кілька методів очищення самогону. Технологія очищення дозволяє видалити неприємний запах і прибрати шкідливі домішки.

  • Перший спосіб очищення – очищення содою (на 1 л самогону потрібно кинути 1 г соди). Сода нейтралізує оцтову кислоту, яка виникає в процесі хімічної реакції спирту і кисню.
  • Також нерідко очищення проводять марганцівкою. На 1 л знадобиться 1-2 г марганцівки. Після її додавання самогон потрібно залишити на 10 годин, Рецепти приготування самогонупотім позбавиться від осаду за допомогою фільтра (наприклад перелити в іншу посудину через марлю).
  • Існує ще більш дорогий, але ефективний метод очищення – очищення яєчним білком або молоком. Білок і молоко вбирають в себе сивушні масла і падають в осад, від якого потрібно позбутися.
  • Також можна очистити горілку чорним хлібом (причому він ще додає і приємний аромат), активованим вугіллям і ще одним перегоном через самогонний апарат (подвійний перегін).

Ароматізірованіе і підфарбовування самогону

Після приготування самогону, для приємного і неповторного смаку, в нього можна додати різні ароматизатори. Існує багато рослинних ароматизаторів, які мають ряд переваг над хімічними добавками (головна перевага – це природне походження).

Щоб додати певний колір напою, в нього можна додати мускатний горіх, ваніль, перець і десятки інших прянощів (знову таки є різні рецепти і способи). Можна додавати тільки щось одне, а можна експериментувати і поєднувати кілька інгредієнтів. Так, наприклад, при додаванні кориці або кмину можна затемнити самогон і надати йому Рецепти приготування самогонунезабутній смак, а ваніллю зробити його солодким для приємного вживання.

Ароматизатори і барвники найкраще ставити у воду, з якої буде готуватися брага, попередньо давши їй відстоятися. Є способи, коли можна додавати їх у вже готову брагу або готовий самогон, але ефект буде значно нижче.

Підсолоджування самогону

Рецепти в 95% випадках говорять, що краще всього подсласщивать самогон цукром, медом або варенням. Цукор треба ставити у воду і варити з відношенням один до одного (1 кг цукру на 1 л води). Такий сироп кип’ятять до тих пір, поки з’являється піна, яку треба знімати. Якщо піна не з’являється, значить сироп готовий, його потрібно остудити і протримати (бажано в підвалі) 1-2 тижні. Коли ж сироп готовий (або це може бути мед), треба змішати його з самогоном. При такому процесі виділятися газ, як тільки виділення припинилися, потрібно додати кілька таблеток активованого вугілля і дуже добре збовтати суміш. Потім залишаємо відстоюватися результат на 1-2 години, після чого можна сміливо вживати вишуканий продукт.

Щоб подсладить самогон варенням, потрібно поставити на 3 літри самогону 3-4 чайні ложки варення (це кращий рецепт для підсолоджування варенням).

Рецепти приготування самогону з різного сировини

Самогон з крохмалевмісної сировини (зерна тощо)

Перед тим, як починати процес бродіння, зерно потрібно проростити (для Рецепти приготування самогонустворення солоду). За рецептом, зерна пшениці, ячменю або інші необхідно гарненько промити (попередньо поставивши їх у воду) і залишити у воді кімнатної температури на 1-2 доби. Потім зерно розсипається шаром в 10 мм і накривається вологим полотном в приміщенні з температурою 18-26°. Після 3-4 діб з’являються проростки в 2-3 мм, зерно обережно треба висушити температурою до 60° і розмолоти. Готовий Солод.

Вихід чистого спирту з 10 кг зерна становить близько 3.5 л. Щоб приготувати сусло, борошно (розмелений солод) і воду змішують при температурі води дорівнює +65°С. Періодично помішуючи варити потрібно 1-2 години. Потім цю рідину потрібно довести до кипіння, охолодити і поставити зброджувати. На 10 л води знадобиться (в залежності від крохмалистістю зерна) від 6 до 15 кг борошна. Якщо процес зроблений, а в результаті рідина вийшла дуже густий, треба розбавити її, поклавши в кип’ячену воду, до стану кашки.

Самогон з фруктово-ягідних сумішей

Ягоди або фрукти треба сильно подрібнити, ввести солод у розмірі 5% від маси плодів, додати воду і при дрібному кипінні варити, перемішуючи суміш, протягом 1-2 годин. Потім цю масу охолоджують і ставлять на бражку. Кількість отриманого спирту залежить від цукристості фруктів, ягід або їх суміші. Якщо витримати такий спирт в дубовій бочці, вийде напій, який своїми смаковими властивостями дуже сильно нагадує кальвадос.

Самогон з молока

Є багато способів приготування самогону на молоці, але найкращий з них Рецепти приготування самогонуполягає в наступному: потрібно перегнати 37 л самогону та 6 літрів молока, після перегону додаємо ще 3 л чистої джерельної води, 3 л молока і 3.3 кг житнього хліба, після чого все це потрібно повторно перегнати і охолодити.

Якщо трохи молока (знадобиться до 200 г на 10 л), то робимо наступне: 150 г пастеризованого молока мінімальної жирності додаємо на кожні 10 л нашого чарівного напою (45-50°), далі все добре вимішати, щільно закрити і поставити в темне місце на тиждень (перші 5 днів один раз, кожен день потрібно буде дуже сильно струшувати банку).

Самогон з горіхами

Можна приготувати відмінний міцний напій, використовуючи горіхи, причому горіхи можуть бути як грецькі, так і кедрові. Такі настойки мають дуже приємний аромат і колір і мають приємними смаковими властивостями. Крім іншого, така горілка корисна для здоров’я і для зміцнення імунітету.

Для рецепту з волоських горіхів знадобиться 1 кг неочищених горіхів і 1 л горілки (40°). З горіхів потрібно дістати тільки перегородки (універсальний спосіб – молотком), промити їх окропом і поставити в Рецепти приготування самогонупосудину з самогоном. Тримати в темному і теплому місці 3-4 дні. Після процідити через 2 шари марлі те, що вийшло, і охолодити. Перегородки від горіхів не варто викидати, їх можна використовувати повторно, якість кінцевого напою при цьому зовсім не постраждає.

Для настою на кедрових горіхах знадобитися 0.5 кг горіхів, 2 л води 3 л 40° самогону. Спочатку промиті горіхи кип’ятимо воді 5 хвилин, після чого воду зливаємо, заливаємо нову і знову кип’ятимо 5 хвилин. Після цього, горіхи ставимо в посудину з самогоном і, щільно закривши, поміщаємо в посудину темному місці кімнатної температури, де він буде зберігатися 30 днів. Потім потрібно фільтрувати те, що вийшло марлею і ватою. Напій готовий. Якщо зберігати його в холодильнику або льосі, терміну придатності така горілка не має (навіть через 20 років її можна випити).