Багато хто думають, що зробити Це 2 аШ 5 ЗШ простіше простого.

Але ні, це не так просто, це дуже просто.

Отже, як отримати спирт-ректифікат в домашніх умовах, так би мовити, «на коліні».

 

Кіт-йолоп як розглядав проблему виживання в кризових ситуаціях. Але він налягав на ідеологію цієї справи. А я пропоную розглянути один з практичних аспектів, а конкретно – отримання етилового спирту в домашніх умовах.

Завжди, в тяжкий час горілка набувала статус валюти, а, як відомо, горілка виходить із спирту-ректифікату.

Самогон має запах і смак, властивий вихідної сировини. Подвійна перегонка і ретельне очищення не дозволяє повністю видалити супутні запахи і призводить до надмірного зниження кількості готового продукту в розрахунку на одиницю витраченого сировини.

З отриманого спирту можна отримувати настоянки, застосовуються і в лікувальних цілях.

Саме в силу вищезазначених причин має сенс спорудити ректифікаційної колони, а не дистилятор. До речі, відмінність у цих пристроїв досить невелике, але критично важлива, і ім’я йому — флегма.

Первак: вигадка і сірячинна правда. Насправді пити цю гидоту не варто взагалі. Від слова зовсім. Там збираються всі легкі ефіри та частина важких, створюють з етанолом азеотроп. Повірте, здоров’я і гарного самопочуття споживання цього продукту вам не додасть. Простий ректифікацією суміш цих сполук не ділиться.

 

Самий «геморой» — виготовлення масообмінних пристроїв-пружинок. Можна звичайно обійтися металевими кухонними мочалками, але якщо ви не хочете періодично розбирати колону з метою заміни масообмінних пристроїв, то краще відразу зробити колійно. Проблема в тому, що ці китайські типу нержавіючі штуки, а насправді цілком так собі іржавіють і дають такий чорний осад і забивають колону, що просто жах. Так що ми вирішуємо проблему кардинально: один раз виготовляємо мідну насадку і забуваємо про цю проблему.

1. Отже, беремо мідний дріт перерізом 2,5 квадрата, обробляємо його і накручуємо на такі ось спіральки:

після чого безжально розбираємо на модифіковані кільця Рашига:

Справа ця не швидка, так що треба починати саме з цього, а все інше робити в перервах.

2. Виготовляємо теплообмінник типу «холодильник Димрота».

Для цього беремо мідну трубку, застосовувану в кондиціонуванні перерізом 6,35 мм. Мені знадобилося близько 5 метрів. Хоча продається ця трубка в бухтах по 15 метрів.

Виготовляємо приспособу для накручування холодильника:

Вставляємо в трубу кінець мідної трубки (довжиною більшою, ніж довжина теплообмінника), і починаємо закручувати. У результаті повинно вийти ось такий девайс:

Торцева гайка холодильника:

надівається на дві вільних трубки

Беремо шматок труби, бажано мідної або нержавіючої. Мідь для мене краще, т. к. ні газовою, ні електродуговим зварюванням я не володію. А ось паяти – цілком так собі можу (як і все навколо, нічого особливого там немає). Відрізаємо шматок труби, збираємо і паяємо конструкцію:

Холодильник готовий.

3. Буде потрібно деяка фурнітура (дивись фотки), флюс, припій, газовий балончик з пальником, інструменти в асортименті і деяка кількість терпіння.

опорна частина (тримає насадку)

Холодильник готового продукту типу «труба в трубі». Внутрішня трубка 6,35, зовнішня — 12 мм. Кінці 12 мм трубки розігріті та завальцьовані.

Врізка кишені під термопару. Я зробив три штуки, щоб стежити за зміною режимів по колоні. Після третьої перегонка потреба в нижніх кишенях відпала.

4. Зібрав всю конструкцію. Розігрів відведення і розігнув. Трохи переборщив, походу)))

А ось і весь девайс в зборі:

5. Польові випробування. Успішний політ, сумнівів не було в принципі.

Як то так)))

Мета цієї статті не в тому, щоб навчити робити ректифікаційні колони, а просто посіяти зерно інтересу в уми людей.

Технологічні хімічні процеси — це просто!

До речі, в нормальних умовах етиловий спирт у відкритій пробірці має 96%. Це так звана точка рівноваги стану. Тобто можна отримати спирт і 100%, але як тільки відкриєш пробірку, то етанол відразу ж почне поглинати вологу з повітря, і цей процес буде йти до тих самих горезвісних 96%.

На фотці 94% — похибка на температуру вимірюваної рідини.

Джерело: https://aftershock.news/?q=node/390697