Ректифікація самогону

Зміст

 • Як же виходить спирт?
 • Ректифікація спирту. Для чого вона потрібна?
 • Що краще спирт-ректифікат або самогон?
 • Основи процесу ректифікації
 • Конструкція ректифікаційної колони
 • Ректифікаційна колона, виконана своїми руками

Етиловий спирт або етанол широко використовується в домашньому господарстві як відмінне речовина для консервації плодів, ягід і соків. У розведеному вигляді спирт вживають в їжу як готовий продукт, його прекрасні дезінфікуючі властивості активно використовуються і в медичній практиці. Будучи прекрасним засобом, що активно стимулює кровообіг, він часто досить часто використовується для виготовлення лікарських настоянок і компресів.

Як же виходить спирт?

Синтетичний метод отримання етанолу заснований на гідратації етилену. Одержаний в результаті такого складного процесу спирт піддають додатковому очищенню ректифікацією. Що стосується спирту харчового, Ректифікація самогонуто він виходить зброджуванням простих цукрів дріжджами. В хімічному сенсі взаємодії цукру з дріжджами – це екзотермічна реакція з утворенням спирту і вуглекислого газу.

В склад готової спиртовмісної суміші входить велике число домішок. Дистиляція може лише частково покращити якість одержуваного спирту, тому щоб на виході мати спирт найвищої якості краще використовувати процес ректифікації.

Ректифікація спирту. Для чого вона потрібна?

Отриманий перегонкою самогон потребує додаткової очистки, які входять до його складу домішки в значній мірі впливають на міцність і смакові якості напою. Самогон високої якості обов’язково повинен бути прозорим і чистим. Каламутність і поява невеликого осаду свідчать про присутність в спиртному напої сивушних масел. Ректифікація є єдиним дієвим способом очищення самогону, до того ж фортецю ректифікату буде 96-98%.

Що краще спирт-ректифікат або самогон?

Чітко визначитися в тому, що краще самогон або спирт-ректифікат досить складно, але те, що ректифікат чистіше і практично не містить Ректифікація самогонусивушних масел всім відомий факт. Ректифікація вважається не таким вже і складним процесом, на відміну від процесу отримання самогону високої якості, а організмом людини спирт-ректифікат сприймається досить легко. До того ж, що виготовляються на чистому спирті, настоянки будуть виключно смачними, чистими і нешкідливими.

Основи процесу ректифікації

По своїй суті ректифікація є процесом багаторазового тепло – і масообміну поділюваних компонентів. Відділення рідких сумішей відбувається за рахунок різниці температур кипіння. Обмін між двома фазами здійснюється безперервно в колонних апаратах з контактними пристроями (тарілки, насадки), призначенням яких і стало розвиток міжфазної поверхні і поліпшення властивостей контактуючих.

Для організації потоків і взаємодії двох фаз використовуються спеціальні апарати, звані ректификационными колонами. По висоті ректифікаційної колони відбувається неодноразовий процес збагачення парової фази низькокиплячі компонентом і рідкої фази высококипящим. Поступове нагрівання нижньої частини колони, в якій знаходиться рідка суміш, що сприяє утворенню потоку пари. У верхній частині колони ректифікації відбувається охолодження піднімається пара за рахунок чого і виходить потік рідини. Противоточного рух в колоні двох контактуючих потоків дозволяє досягти більшого ступеня добування та збагачення за потрібного компоненту.

Конструкція ректифікаційної колони

Установка ректифікації періодичної дії з безперервним Ректифікація самогонувідбором готового продукту включає в себе випарну ємність (куб), забезпечену підігрівачем, вертикальну частину ректифікаційної колони, звану царгою і дефлегматор, обладнаний спеціальним кінцевиком.

Принцип роботи такої колони досить простий: що знаходиться в кубі рідина з допомогою підігрівача доводиться до температури кипіння і, що утворюється в результаті нагрівання, парова фаза піднімається вгору по царге. Повна конденсація насиченої пари відбувається при попаданні в дефлегматор. Значна кількість, сконденсировавшегося в дефлегматоре, пара повертається назад для зрошення насадки ректифікаційної колони, а менша частина, так званий ректифікат, попередньо минаючи кінцевий охолоджувач, відбирається в спеціально відведену для цього ємність.

Що відбувається в колоні багаторазовий процес тепломасообміну між піднімається вгору пором і стікає по насадці, у вигляді флегми, рідини, сприяє накопиченню у верхній частині практично чистого легкокипящего компонента (ректифікату), а в нижній, відповідно практично чистого высококипящего компонента. Відбір цих компонентів здійснюється за допомогою спеціального регулятора.

Ректифікаційна колона, виконана своїми руками

Купити сьогодні ректифікаційної колони просто, однак знайти Ректифікація самогонувоістину стоїть примірник не завжди вдається. Зроблена своїми руками колона для ректифікації – це ідеальний пристрій для отримання чистого спирту.
Для створення такого пристрою в домашній обстановці необхідно придбати наступне:

 • Трубу з нержавіючої сталі
  — довжина якої повинна бути в межах 120-150 см;
  — діаметр від 30 до 50 мм;
  — товщина стінки не більше 1 мм
 • Для виготовлення дефлегматора необхідний термос
  — об’ємом від 0,5 до 0,75 л.
 • Утеплювач, який буде використовуватися для термоізоляції насадочного пристрої
 • Перехідники
 • Для відведення води необхідна трубка діаметром 4-6 мм
 • Лист нержавіючої сталі для виготовлення опорних шайб
 • Фторопласт
 • Свердла
 • Электропаяльник, потужністю не більше 100 Вт
 • Електродриль
 • Газова пальник
 • Молоток
 • Термометр
 • Напилок
 • Паяльник
 • Шланг довжиною 6 см

Досить часто, виготовлена вручну ректифікаційна колона з тих чи інших причин ефективніше працює. Процес її виготовлення в домашніх умовах не вимагає особливих зусиль. Все що необхідно, так це мати величезне бажання і бути забезпеченим усіма необхідними пристосуваннями.