Різні варіанти рецептів по приготуванню коктейлю Викрутка в домашніх умовах

Різні варіанти рецептів по приготуванню коктейлю Викрутка в домашніх умовахЦей популярний алкогольний напій бере свої коріння в Америці, гучну популярності набув після публікації рецепта коктейлю під назвою «Screwdriver» в газеті «Time» у жовтні далекого 1949 року. Конкретно в даній замітці йшлося про спілкування американських інженерів і представників турецької розвідки, однак, стаття зробила ефектну рекламу цього нового напою.

Варто сказати що, після цієї мимовільної рекламної акції викрутка коктейль здобув шалену популярність і загальносвітове визнання, рецепт коктейлю Викрутка придбав популярність, якою він був гідний!

Викрутка — склад:

 • Горілка;
 • Апельсиновий сік;
 • Колотий лід.
 • Різні варіанти рецептів по приготуванню коктейлю Викрутка в домашніх умовахПо праву цей яскравий і свіжий напій можна назвати королем всіх вечірок і веселих свят. Спочатку Викрутка не готувався у модних і респектабельних барах, ресторанах, Викрутка — це один з небагатьох домашніх алкогольних коктейлів, який на піку популярності перекочував в фешенебельні бари. За якісь кілька місяців у коктейльних картах всіх американських барів з’явився нічим не примітний, на перший погляд, алкогольний коктейль, що складається всього з декількох простих інгредієнтів — горілки, апельсинового соку або фрешу і льоду.

  Також рекомендуємо прочитати:

  Найближчим родичем цього алкогольного коктейлю є Буравчик, він робиться з джина і соку лайма з льодом цікаво те, що пропорції такі ж, як і у Викрутки.

  Варто відзначити, що конкретного автора цього чудового напою встановити немає можливості, навіть сама назва цього коктейлю походить від іранської легенди про порушення сухого закону, згідно їй американські нафтовики, які працювали в Ірані в 50-е роки XX століття, щоб замаскувати алкоголь, наливали у келихи апельсиновий сік, а отриману суміш розмішували не чим іншим, як викруткою. Є велика ймовірність того, що ця легенда — не вигадка, а правда, адже завдяки додаванню апельсинового соку горілка нівелюється і її навіть немає необхідності закушувати.

  Читайте також: Коктейль «Кривава Мері»: рецепт на всі випадки життя

  Також є ще одна гіпотеза походження назви цього напою, адже назва викрутки англійською «Screwdriver» є складовим і включає в себе два професійних терміна всіх барменів — «screw» і «driver», то переводиться, в свою чергу, як апельсиновий сік і горілка, легенда ж з нафтовиками тільки вдалий рекламний хід і нічого більше.

  А також, в цьому варіанті походження Викрутки фігурує її передбачуваний творець — Джон Матрин, чоловік, який був самим відомим розповсюджувачем російської горілки «Смірнофф» по всій Америці, також він поширював пакетований апельсиновий сік з Флориди.

  Різні варіанти рецептів по приготуванню коктейлю Викрутка в домашніх умовахУ будь-якому разі незважаючи на протиборство двох версій, до 70-м рокам XX століття Викрутка була одним з найпопулярніших коктейлів у барах, її замовляли як звичайні працівники, так і представники богеми. До 1990 років Викрутка стала настільки затребуваною і популярною, що в Америці навіть налагодили промислове виробництво по випуску вже готового коктейлю в жерстяних банках, в той же часовий період напій удостоївся честі бути внесені в офіційний список Міжнародної Асоціації Барменів. На сьогоднішній день багато людей навіть не замислюються про те, що вони готують легендарний напій XX століття, коли змішують горілку і апельсиновий сік.

  Рецепт коктейлю

  Існує безліч різновидів рецептів цього простого, на перший погляд, коктейлю. Дивно, але у багатьох читачів може виникнути закономірні питання, як зробити коктейль Викрутку та які варіанти можуть бути, якщо дано тільки 3 базових компонента — горілка, сік і лід? Що ж, почнемо вивчати інгредієнти, що входять до напій.

  Читайте також: Як зробити коктейль Блакитна лагуна: склад, рецепти приготування

  Варіант перший — класичний «Screwdriver»:

  • 1 частина горілки, краще всього підійде «Смірнофф»
  • 2 частини апельсинового фрешу.

  Варіант другий коктейлю Викрутка:

  • 3 частини горілки
  • Різні варіанти рецептів по приготуванню коктейлю Викрутка в домашніх умовах7 частин апельсинового соку.

  Класичний варіант «Driverscrewer»:

  Пропорції цього коктейлю наступні: 1 частина соку і 2 частини горілки або ж 3 частини соку і 7 частин горілки, таким чином, зі складу можна зрозуміти, що це, так звана, зворотна викрутка.

  Якщо ви хочете поекспериментувати з коктейлями будинку, то для цього чудово підійдуть різні варіації цього коктейлю.

  Звукова викрутка

  Цей варіант присвячується знаменитого серіалу «Доктор Хто», склад у нього наступний:

  • Горілка — 1 частина;
  • Лікер Блю Кюрасао» — 1 частина.

  Аніта Бріант

  Цей прямий родич Викрутки з’явився в результаті того, що представники сексуальних меншин, з якихось причин не любили апельсиновий сік і замінили його на яблучний, цей склад припав до смаку всім, а названий він був на честь відомої співачки 60-их років XX століття, яка активно підтримувала ЛГБТ.

  Нахабна мавпа

  Цей варіант напою багато в чому схожий на класичну Викрутку, пропорції повністю повторюються, для того, щоб зробити її основний компонент — горілку, необхідно замінити на темний ром.

  Кубанська викрутка

  Для того щоб зробити домашній варіант цього алкогольного коктейлю вам знадобиться всі те ж саме, що і в попередньому варіанті, однак, хитрість полягає в тому, що темний ром замінюється світлим.

  Screw-Up

  Класична основа залишається незмінною, як і пропорції, тільки апельсиновий сік замінюється на шипучий і освіжаючий «7-UP».

  Чорна викрутка

  Якщо ви хочете приготувати цей варіант знаменитого напою в домашніх умовах, то потрібно придбати горілку «Blavod Black Vodka», адже саме тільки з цією маркою можна зробити справжню Чорну викрутку.

  Читайте також: Основний рецепт коктейлю Космополітен (Космо) та його різновиди

  Hi-Fi

  Різні варіанти рецептів по приготуванню коктейлю Викрутка в домашніх умовахЦікаво змінений склад коктейлю може порадувати не тільки не типовими інгредієнтами, але і чудовим смаком, для того, щоб його приготувати, необхідно дотримуватися традиційні пропорції Викрутки, а також провести заміну горілки на віскі і апельсинового соку на Фанту.

  Є безліч варіантів, в яких традиційний апельсиновий сік замінюється на грейпфрутовий, цитрусовий. А також, варто відзначити, що в даний час все більше і більше рецептів просто віддалено нагадують класичну Викрутку, хоча від цього коктейлю там присутній лише такий інгредієнт, як горілка. До числа найбільш популярних напоїв такого характеру належать:

  Samerreto — складається з горілки, апельсинового соку, а також смачного лікеру з мигдалю «Амаретто».

  Fuzzy Screv — горілка і сік з апельсинів при додаванні ароматного персикового лікеру створюють божественний напій, який дуже сподобається дамам.

  Electric Screwdriver — для любителів незвичайних, розбурхують кров коктейлів цей варіант буде ідеальним, адже до складу, крім горілки і традиційного апельсинового фрешу, входить енергетик і біла текіла.

  Цікавий факт, діючи на організм, цей алкогольний коктейль перешкоджає розвитку цирозу печінки, а відбувається це за вітаміну С.

  А також варто відзначити те, що робити вище представлені рецепти коктейлів нескладно і для цього не потрібні спеціальні навички бармена.

  Для прикраси домашнього варіанту Викрутки вам знадобляться:

  • Спеціальний стакан, який носить назву — Хайболл;
  • Соломинка;
  • Тонкі кружальця апельсину, якими потрібно прикрасити край келиха.

  І також, якщо ви хочете приготувати Викрутку в домашніх умовах, то коктейль можна заготовити заздалегідь, при цьому пропорційно збільшити обсяги інгредієнтів, після даний коктейль рекомендується відправити в холодильник. Лід додається безпосередньо перед самою подачею.