Різновиди пива, міфи, зміст та вплив на організм жіночих гормонів — фітоестрогенів

Різновиди пива, міфи, зміст та вплив на організм жіночих гормонів — фітоестрогенівУ десятках країн по всьому світу пиво здавна належить до одного з найбільш поширених напоїв. Його обожнюють в Баварії, в Бельгії, Німеччині, Чехії, Естонії, Ірландії, Португалії і, звичайно ж, в країнах СНД, у тому числі і в Росії. Чим же заслужив цей напій таку популярність? В першу чергу, завдяки своєму неповторному смаку і аромату, а також його набагато легше виготовляти, ніж, наприклад, вино. Цей традиційний напій з багатовіковою історією, може дозволити собі будь-який бажаючий.

Історія виникнення напою відноситься до глибокої давнини. Завдяки сучасним археологічним розкопкам, відомо, що секрети мистецтва пивоваріння були відомі навіть у Стародавньому Єгипті ще в 3000 роках до нашої ери. Виготовляли напій в ті часи з ячмінного солоду і, наприклад, для будівельників єгипетських пірамід цей продукт входив в щоденний раціон. За рахунок того, що добре вгамовує спрагу, мав тонізуючими властивостями і характерним смаком. Напій користувався великою популярністю як у селян, будівельників, так і у панів.

У старовину пиво володіло великою популярністю у всьому світі. У різних народах і країнах в ті часи варили напій з абсолютно різних культур, таких як ячмінь, пшениця, овес та інших. Наприклад, в Стародавньому Китаї варилося пиво з такої культури, як рис, іноді з додаванням фруктів. На Русі ІХ століття був дуже популярний і виготовлявся ячмінний напій практично в кожній родині.

Різновиди пива, міфи, зміст та вплив на організм жіночих гормонів — фітоестрогенівХміль ж у пивоварінні став масово використовуватися тільки в період середньовіччя. Це квіткова рослина справило свого часу справжню революцію, переворот у виготовленні алкоголю. Напій став відомим предметом торгівлі, збільшився термін зберігання, посилилася стійкість, а також пиво стало містити характерний, всім знайомий, гіркуватий смак.

Також рекомендуємо прочитати:

Деякі вважають, що культивування та використання в пивоварінні хмелю першими відкрили саме слов’янські народи і вже від них рецепт розійшовся по іншим європейським країнам. Інші ж вважають європейською батьківщиною пива Німеччину. Але також існує думка про те, що вперше хміль ввели в обіг саме європейські пивоварні бенедиктинских і францисканських монастирів.

Різновиди пива (класи і види)

У сучасному світі відсутня яка-небудь єдина система класифікації напою. Проте існує ряд ознак, за якими пиво можна класифікувати.

Спосіб бродіння. У більшості країн Європи, а також в Америці — це є основною класифікацією. Там розрізняють два типи бродіння — низова (табірний спосіб) і верхової.

 • Перший спосіб— це коли напій зброджують при низьких температурах від 4 до 9 градусів Цельсія з використанням пивоварних дріжджів. Такий продукт називають лагером, а метод бродіння, власне, табірним або низовим. Цей тип бродіння вважається найбільш популярним.
 • Другий метод — верхової — це бродіння при високих температурах від 15 до 25 градусів. Найпоширеніші представники пива виготовлені таким чином — це ель, пшеничне пиво і портер. Примітно, що до появи табірного типу бродіння цей метод залишався найбільш популярним у всьому світі і практично все пиво вироблялося саме так.
 • Читайте також: Стаут: сорт темного пива, родом із століть

  Різновиди пива, міфи, зміст та вплив на організм жіночих гормонів — фітоестрогенівКолір. Цікаво, що насправді від способу бродіння напою колір не залежить. Насправді впливають такі параметри, як склад сировини, наявність темного солоду, ступінь обжарювання і кількість. Існує темне, світле, біле, червоне, напівтемне і змішане пиво.

  Склад сировини. В основному для виготовлення пива використовуються різні злакові культури, такі як рис, кукурудза, жито, ячмінь чи солод. Ячмінь — це головна сировина для приготування напою за європейськими технологіями. Існують також методи пивоваріння, в яких зернові культури замінені на зовсім не типові для європейця аналоги. Приміром, існують напої, зроблені за пивоварним технологій на основі банана (бананове пиво), картоплі, фруктів і овочів, трав (грюйт) і навіть молока (Білк).

  Фортеця. Визначається вмістом спирту в готовому напої в процентному співвідношенні. Розрізняють безалкогольне, слабоалкогольне, звичайне і міцне пиво. У більшості випадків вміст алкоголю не перевищує 3-6 відсотків, проте, існують і більш міцні сорти з 6-8 відсотками. Безалкогольна і слабоалкогольна продукція, як правило, містить у собі менше половини відсотка спирту.

  Оскільки напій, зварений традиційним методом з використанням пивних дріжджів, не може досягати фортеці вище 5% алкоголю, сучасні виробники зуміли винайти технології, завдяки яким стало можливим виробництво вкрай міцних сортів. Наприклад, чеський «X-BEER 33» використовує особливу технологію дистиляції або виморожування води, за рахунок чого цей сорт містить 14% алкоголю, що донині є одним з найміцніших видів пива в Європі, звареним за допомогою традиційних технологій. Але крім стандартних способів пивоваріння, у світі існують також і нетрадиційні, коли використовуються різні методи заморозки води або використання шампанських дріжджів.

  Різновиди пива, міфи, зміст та вплив на організм жіночих гормонів — фітоестрогенівТаким чином, в 2012 році шотландської пивоварнею Brewmeister був досягнутий рекорд в плані міцності пива, звареного нестандартними методами. Їх напій під назвою «Armageddon» володіє міцністю понад 64%, при цьому будучи формально пивом.

  Існують також і окремі класи, такі як, наприклад, нефільтроване і живе непастеризоване пиво, портер, брага (пиво без використання хмелю), сахти, пільзнер, кореневе пиво і багато інших.

  Міфи про пиво

  Тепер, коли ми знаємо історію напою, а також про те, на які класи і види він поділяється, досить цікавим буде дізнатися про різних міфах щодо даної алкогольної продукції. Дійсно, наприклад, у пиві містяться жіночі гормони, так чи шкідливо пити цей продукт, чи містяться в напої фітоестрогени та інше.

  Розглянемо найпоширеніші міфи щодо даної продукції і спробуємо розібратися в тому, як йдуть справи насправді.

  Міф 1 Якісне пиво не можна зберігати більше, ніж кілька днів

  Відразу відповімо, що це зовсім не так. Проблема тут полягає в тому, що люди звикли порівнювати цей напій з іншими популярними продуктами харчування. Наприклад, з молоком або м’ясом, хлібом. Але це порівняння зовсім не доречно. Справа в тому, що причина, з якої ці продукти починають псуватися, криється в результаті роботи мікроорганізмів навколишнього середовища. Вони, в свою чергу, починають поїдати речовини, з яких продукт складається. Саме тому молоко з часом кисне, хліб покривається пліснявою, а м’ясо починає гнити.

  Читайте також: Пиво зі смаком вишні. Види вишневого пива

  Різновиди пива, міфи, зміст та вплив на організм жіночих гормонів — фітоестрогенівПиво — саме по собі результат роботи такого мікроорганізму, як дріжджі, тільки не дикого типу, який мешкає в навколишньому середовищі, а спеціального, виведеного для конкретно взятого, окремого сорту напою. Пиво ні в якому разі не доречно порівнювати зі свіжими продуктами, оскільки воно вже пройшло ферментацію або, іншими словами, процес бродіння. Набагато грамотніше буде порівняти продукт з таким напоєм, як вино, наприклад, або з сиром.

  Однак, варто мати на увазі, що при низькоякісної санітарній обробці, у разі коли обладнання для розливу недостатньо чисте або при зайвому контакті напою з повітрям, пиво швидко прийде в непридатність. Тому в тих випадках, коли той чи інший завод володіє недостатнім рівнем санітарних умов, виробник може вдатися до хитрого маркетингового рішення. Сказати через рекламу або напис на етикетці про те, що пиво конкретно цієї марки краще за інших, оскільки зберігається всього тиждень, в той час як напої інших марок має термін придатності-від 9 до 12 місяців, так як в них використовується одна хімія. Довірливий споживач, не знаючи всіх тонкощів пивоваріння, цілком може повірити в цей міф.

  Міф 2 Для прискорення виробництва пиво роблять з якогось порошку з додаванням хімії

  Абсолютно в будь-якому пиві справді є хімія. Це консерванти. Вуглекислий газ і етиловий спирт, що утворюються в результаті роботи пивних дріжджів. Як і будь-який інший консервант, ці речовини сприяють уповільненню процесів розвитку шкідливих мікроорганізмів в напої.

  І також в природі дійсно існує певний пивний порошок. Однак використовується він зовсім не для економії коштів при виробництві, а скоріше, навпаки, його застосовують на домашніх пивоварнях при виробництві в дрібних масштабах. Порошок цей — це солодовий екстракт. Зручна заміна солоду спеціально для домашніх пивоварів, у яких немає необхідного для фільтрації зернового сусла обладнання. У масштабних обсягах великі пивоварні такий екстракт воліють не використовувати його вартості. Звичайний солод коштує приблизно в 5 разів дешевше.

  Міф 3 дешеве пиво виробники додають звичайний спирт

  Це теж приклад досить поширеного міфу про напої. Типовий споживач може вважати що додавання в пиво спирту істотно знизить його вартість при виробництві, проте, це зовсім не так. Насправді, додавати в напій спирт на стадії виробництва вийде набагато дорожче, ніж проста закупівля ячмінного солоду. Ця культура дуже дешево коштує, а алкоголь у результаті процесу бродіння утворюється сам.

  Міф 4 найякісніше — це розливне живе пиво

  Насправді, виробники будь-якої марки напою в Росії ллють абсолютно однакове пиво в пляшки, так і в кеги. Однак, любитель барного пива може заперечити і сказати, що смак напою, наприклад, алюмінієвої банки або поданого прямо з кеги в барі — відрізняється.

  Різновиди пива, міфи, зміст та вплив на організм жіночих гормонів — фітоестрогенівСправа тут в тому, що в процесі розливу бармен може сам визначати ступінь наповнення напою газами, може зробити напій менш або більш газованим, в той час як магазинне пиво однієї марки завжди однакове. А також в барі напій може бути налито не з вуглекислим газом, як зазвичай, а наприклад, з сумішшю азотної, що теж може змінити сприйняття смаку. Насправді міф про те, що розливне пиво краще — це виправдання для завищення ціни на продукт.

  Читайте також: Знамените бельгійське пиво, які основні сорти і назви

  Міф 5 пиво Пити — шкідливо, воно джерело хвороб і послаблює організм

  Природно — це також нахабна брехня.

  • Присутність від хмелю гіркоти у роті сприяє травленню, так як стимулює виділення шлункового соку.
  • Напій багатий вітамінами групи B.
  • Речовини, що містяться в напої, мають болезаспокійливу, дезінфікуючий і заспокійливу дію.

  Вживання пива в помірних кількостях (не більше пів-літра в день) не матиме жодного негативного впливу на організм, а навіть, навпаки, лікарями встановлено, що це є профілактикою виникнення хвороб нирок, серцево-судинних захворювань, за рахунок хмелю напій перешкоджає розвитку ракових пухлин. Крім цього хорошою профілактикою раку є безалкогольне пиво. Зрозуміло, наявність алкоголю в напої певний негативний вплив на організм, звичайно ж, мають, важливо просто пам’ятати про те, що споживання пива, як і будь-якого іншого алкогольного продукту повинне бути помірним.

  Міф 6 Від пива швидко товстієш

  Пиво — це зовсім не калорійний продукт і сучасні дослідження довели, що зайва вага виникає зовсім не з вини напою. За рахунок низького вмісту в продукті білка, натрію і відсутності жирів, пиво — це зовсім не калорійний продукт.

  Міф 7 Жіночі гормони в пиві можуть викликати гормональний збій

  Жіночі гормони в пиві — правда чи вигадка. В хмелі міститься фітоестроген — певну речовину, схожу за своїм хімічним складом на естроген — жіночий статевий гормон.

  Різновиди пива, міфи, зміст та вплив на організм жіночих гормонів — фітоестрогенівДеякі вважають, що кількість що знаходяться в напої жіночих гормонів, естрогенів, достатньо для того, щоб викликати збій у роботі як чоловічого, так і жіночого організму. Згідно переконанню, у жінок починає гірше продукуватися прогестерон, а у чоловіків — тестостерон, з’являється пивний живіт, накопичується жир, збільшуються грудні залози, а у осіб жіночої статі знижується здатність до продовження роду, порушується менструальний цикл та інше.

  Прихильниками здорового способу життя це пояснюється тим, що організм жінки сам по собі виробляє потрібну кількість жіночого гормону і зайва кількість естрогену шкодить. Насправді ж рослинні статеві гормони і стероїдні гормони — це зовсім різні речі.

  Естрогени присутні в багатьох продуктах харчування, таких як:

  • соя;
  • квасоля;
  • горіхи;
  • насіння;
  • масло.

  Різновиди пива, міфи, зміст та вплив на організм жіночих гормонів — фітоестрогенівСправа все в тому, що в малих, незначних кількостях фітоестрогени в пиві або в будь-якому іншому продукті харчування ніяк не впливають на організм. Щоб домогтися хоч якогось значущого ефекту необхідно випити приблизно 20 тонн пива за раз, інакше фітоестрогени просто розпадуться в організмі людини. До того ж, жіночі статеві гормони естрогени дещо відрізняються за своєю структурою від фітоестрогенів. Естрогени формують і розподіляють жирові клітини жіночого тіла, впливають на засвоєння кальцію, зміцнення кісткової тканини тому жінкам також зовсім не зашкодить помірне додаткове вживання естрогенів ззовні.

  На закінчення, відповідаючи на питання про те, чи може міститися естроген в пиві, а також звідки у зловживають алкоголем чоловіків з’являються так звані ” пивні животи і інші жіночі ознаки, скажімо так — у пиві міститься лише фітоестроген рослинного походження в низьких кількостях, нездатний нашкодити гормонального фону організму. А з’являються видимі жіночі ознаки у людей, що зловживають алкоголем — це результат зниження вироблення тестостерону, а також порушення в роботі печінки викликані виключно спиртом який міститься в абсолютно будь-якому алкогольному напої. Саме зловживання алкоголем призводить до даних наслідків, а не який-небудь конкретний напій.