Саке — японська горілка чи ні, фортеця і особливості напою, домашні рецепти

Саке — японська горілка чи ні, фортеця і особливості напою, домашні рецептиСаке — японська горілка, давно стало символом Країни висхідного сонця. Поряд з Фудзіямою і самураями, саке є повноправним елементом японської культури. Саме цей вид алкоголю можна знайти на прилавках магазинів інших країн. За попередніми даними археологів, з’явився саке 2 тис. років тому. У загальне вживання напій увійшов в XVIII столітті. З того моменту і селяни стали пити саке. З часом стали з’являтися заводи по виготовленню рисового напою.

Японська горілка — що це таке

Насправді саке не можна вважати рисовою горілкою. Напій складно віднести до якоїсь групи алкоголю. Її готують з рису, але на відміну від традиційного приготування горілки, отримана суміш не дистилляциируется. До вин напій теж не можна віднести через стадії плесневелой ферментації. Таким чином, рисовий напій швидше відноситься до пива. Кардинальна відмінність від інших пінних напоїв — збільшення фортеця шляхом спеціальних технології.

Перш ніж розбирати як правильно пити саке, заглибимося в історію. У давні часи рисовий напій був долею імператора і наближених до нього осіб Саке називали напоєм богів. Тому спочатку рисове пиво використовували тільки для ритуалів. У міфологій навіть був Рисовий Воїн — аналог грецького Бахуса, бога виноробства.

Також рекомендуємо прочитати: Читайте також: Калькулятор самогонника в онлайн-режимі. Формули розрахунку

Трохи цікавих фактів

Саке протягом кількох століть є традиційним напоєм Японії. Логічно припустити, що за таку історію навколо неї сформувалися певні факти:

 • В японській мові існує багато слів для позначення саке. Незважаючи на те що це особливий алкогольний напій, його іноді називають вином або горілкою. Насправді за технологією це швидше ром.
 • Саке — японська горілка чи ні, фортеця і особливості напою, домашні рецептиМаксимальна фортеця саке — 20 градусів.
 • По консистенції нагадує лікер, хоча існує думка, що це самогон.
 • Натуральний продукт з низьким вмістом калорій, виготовлений із джерельної води з додаванням рису.
 • Найбільше саке самураї вживали. Вони були прихильниками строгих правил вживання алкоголю. Коли вони пили — вони сиділи рівно. Як тільки хмеліли — розслаблялися і співали пісні.
 • На відміну від іншого алкоголю — саке п’ють в гарячому і холодному вигляді. За стільки століть склалося певне розуміння культури пиття.
 • Незважаючи на відсутність спеціальних добавок саке набуває фруктові відтінки — від слабкого лимонного до насиченого бурштинового.
 • Для виробництва використовують спеціальну посуд.

Як зробити саке

Будь правильний алкоголь роблять за рецептами. Умова приготування саке — терпіння. Процес тривалий і займає багато часу. Щоб зробити саке — потрібно всього два інгредієнти:

 • Особливий сорт великого рису — він відрізняється високим вмістом крохмалю.
 • Джерельна вода.
 • Читайте також: Рецепти браги для самогону і приготування в домашніх умовах

  Саке — японська горілка чи ні, фортеця і особливості напою, домашні рецептиГотувати рис потрібно протягом трьох днів. За цей час зерна шліфують, видаляючи залишки зародка і висівок. Після його промивають, замочують на добу і обробляють парою. Далі рис ділять на дві частини. На одну з них поміщають кодзі — спеціальні плісняві гриби. Отриману суміш потрібно помістити у вологе приміщення на дві доби.

  Змішуємо обидві частини рису з додаванням дріжджів і води. Отримана суміш варто півмісяця. Тому і говорять на питання «як приготувати саке?» треба відповідати: «набравшись терпіння і приготувавшись чекати. На цьому етапі суміш називають мото.

  Наступний етап — мором.В три етапи перебродившую суміш додають воду і рис. Все перемішується і склад залишається ще на місяць. В залежності від сорту виставляється температура приміщення. Для елітних видів градус температури не повинен перевищувати 10, для інших — 20.

  З мором видаляється осад. Для цього його пропускають крізь спеціальний прес. Робиться це не завжди, іноді дымчатость надає напою оригінальність. Отриманий розчин ще раз фільтрують. Для цього використовують фільтр з активованим вугіллям. Цей етап не завжди проводиться, так як є ризик втратити смакові якості.

  Для того, щоб вбити залишки дріжджів і бактерій, горілка саке нагрівається, щільно закривається ємність з нею і залишається стояти до року. За цей час завершується процес пастеризації, вміст алкоголю в напої збільшується.

  Читайте також: Рецепт коньяку з самогону в домашніх умовах

  Саке в домашніх умовах можна приготувати, але доведеться запастися терпінням. Багато інгрідієнти (кодзі) можна купити в інтернет-магазинах Японії. Вони здійснюють доставку по всьому світу. У всьому іншому важливо дотримуватися послідовність етапів.

  Як правильно пити саке

  Саке — японська горілка чи ні, фортеця і особливості напою, домашні рецептиЗавдяки своєї багатовікової історії, саке став непросто алкогольним напоєм. Вона супроводжується особливими традиціями пиття. Для цього використовуються спеціальні набори з невисокого кувшинчика і маленьких чашечок на пару глоточков. На дні таких чашок дірочка, яку потрібно прикривати пальцем. Тому для наливання чашку напою тримають в руках.

  Японське саке не прийнято наливати самому. Це робить господар або гейша. Існує і особливий ритуал — вакаме саке. Оголену жінку поливають алкогольним напоєм і випивають його з тіла.

  Наливають саке перед тостом. Закушують ролами або приготованим м’ясом. В останні роки з-за впливу західних країн, в якості закуски можна зустріти горішки або чіпси. Для зниження неприємних смакових якостей саке нагрівають. У невеликих дозах сприятливо діє на організм людини — покращує пам’ять, налагоджує роботу мозку, знижує ризик виникнення онкологічних захворювань. Вважається, що саке продовжує молодість. Але напій можна пити вагітним жінкам і дітям.