Зміст

 • Облагороджування самогону
 • Сировину для приготування «кизилівка»
 • Універсальний рецепт самогону, настояного на кизилі
 • Чим корисний і звідки стався рецепт самогону, виготовленого на основі кизилу

Хмільні напої, виготовлені на основі фруктів і ягід, виробляють протягом досить тривалого періоду часу і практично у всіх країнах світу. Як правило, вони виділяють приємний фруктово-ягідний аромат, і відрізняються своєю міцністю, а також дорожнечею (через використання в процесі приготування великої кількості вихідної сировини).

Але домашні алкогольні аперитиви нітрохи не гірше заводських! Зокрема, давайте розглянемо опис рецепта приготування і корисних властивостей такого напою, як самогон, настояний на ягодах кизилу, іменований у народі «кизиловкой».

Самогон, облагороджений кизилом, легко п’ється, а також набуває надзвичайно гарний колір (червоно-бордовий) і аромат. Терпкі ягоди кизилу злегка перебивають важкий спиртовий запах, розкриваючи ягідний букет пахощів, так що, враз і не смекнешь, що це самогон.

Облагороджування самогону

Ні для кого не секрет, що будь-який напій, в першу чергу, оцінюється по його зовнішньому вигляду, ароматичним букетом і смаковими якостями. Саме тому, отриманий після перегонки та фільтрації самогон рекомендується облагородити, шляхом поліпшення всіх перерахованих вище якостей.

Сьогодні ми з вами розглядаємо найбільш поширений рецепт облагороджування: вилучення ароматичних і смакових речовин з кизилових ягід (шляхом настоювання їх на спиртосодержащем напої і розчинення в ньому). Наполягання самогону необхідно продовжувати до того часу, поки всі ароматичні і смакові речовини з плодів кизилу не розчиняться в спиртовмісної основі. Найбільш результативно всі вказані субстанції будуть розчинятися в самогоні фортецею 45-51°.

В процесі купажування самогону з кизилом, змінюються його смакові якості, пахощі і колір. Плоди заглушають алкогольний запах, смак настойки стає більш м’яким і приємним, а при вдиханні його легкого летючого аромату, створюється враження, ніби вкушаешь свіжозібрані ягоди.

Сировину для приготування «кизилівка»

Для облагороджування (настоювання) самогону, за запропонованим далі рецептом, можна використовувати як свіжі, так і сушені, і навіть заморожені кизилові ягоди. Головна вимога – це правильно їх підготувати:

 • свіжі плоди необхідно добре промити
 • заморожені потрібно попередньо розморозити і дочекатися, поки стече вся зайва рідина
 • сухі варто обов’язково сполоснути від пилу (не забувайте, що при використанні сухих ягід, їх потрібно брати в 2 рази менше, ніж свіжих).

Так само, не менш важливим аспектом отримання смачного і цілющого напою, вважається вибір «правильного» самогону. Він повинен бути м’яким, добре очищеними, без присутності різкувато-спиртового розчину їдкого запаху. Краще всього віддати перевагу традиційному самогону подвійної перегонки міцністю від 45 до 51 °.

І, так як ягоди кизилу мають кислувато-терпкий смак, вам знадобиться невелика кількість цукру або меду (з розрахунку 100 г цукру на 0,5 кг кизилу).

Універсальний рецепт самогону, настояного на кизилі

Перелік необхідних інгредієнтів:

 • Самогон – 2000 мл
 • Кизил (свіжий) – 0,5 кг
 • Цукор (мед) – 100 г

Поетапний рецепт приготування самогону, настояного на кизилі:

 • Підготовлені плоди кизилу покладіть в ємність для купажування (бажано 3-х л). Залийте їх самогоном, накрийте кришкою і гарненько струсіть. Після цього заберіть тару в темне, тепле (до 30° С) місце на 2 – 2,5 тижні. Періодично настій необхідно помішувати або ж струшувати. Саме на цьому етапі приготування всі необхідні нам речовини повністю розчинятися в спиртовій основі. Якщо вам необхідно отримати більш концентрований настій самогону на кизилі, в такому випадку періодично замінюйте використану сировинну основу на нову (свіжі ягоди) і заливайте її цим же самогоном. Далі виконуйте всі ті ж дії, що і в початковому варіанті.
 • Далі вам необхідно профільтрувати самогон через дрібне сито або складену в кілька шарів марлю. Самогон закупорьте в бутель, а самі ягоди засипте цукром (злегка розминаючи їх), ретельно перемішайте масу і залиште на 2-3 дні в теплому місці, чекаючи повного розчинення цукру. Для прискорення та покращення даного етапу, тару з ягідної-цукровою сумішшю рекомендується, як можна частіше струшувати.
 • Потім, переконавшись в тому, що цукор повністю розчинений, знову залийте в тару самогон (попередньо відціджений), розколотіть всі інгредієнти і залиште, для залишкового купажування і пом’якшення напою, на 14-21 день.
 • Завершальним етапом, згідно з рецептом приготування, буде повторне проціджування готового напою крізь складену в кілька шарів марлю.
 • Готовий самогон розлийте по пляшках, щільно закупорьте і зберігайте в темному, прохолодному місці.
 • Виконувати всі вказівки і рекомендації представленого рецепту приготування облагородженої самогону, ви отримаєте чудовий на смак і надзвичайно корисний за своїми властивостями, неповторний хмільний напій.

  Чим корисний і звідки стався рецепт самогону, виготовленого на основі кизилу

  Кизил відомий людству ось вже протягом кількох століть. Його плоди надзвичайно багаті такими вітамінами, як З, Р, Е (їх кількість перевершує містяться у складі чорної смородини і
  майже одно шипшині). Так само в їх склад входить велика кількість пектинових і дубильних речовин, солей кальцію і калію, флавоноли, органічні кислоти та інші біологічно активні речовини.

  Настої, приготовлені на цих чудових плодах, здатні нормалізувати артеріальний тиск, відновити функціонування шлунково-кишкового тракту і багато іншого.

  Вперше самогон, настояний на кизилових плодах, отримав широке поширення на територіях Молдови, Кавказу, Середньої Азії і Криму. Його рекомендується використовувати не тільки в якості смачного хмільного напою, але і як лікувальний засіб від багатьох недуг (але варто пам’ятати про його фортеці і розумно дотримуватися кількість вживання).

  Вживаючи даний настій самогону в помірних дозах можна з легкістю привести свій організм в тонус, поліпшити апетит і позбутися від таких захворювань, як: головний біль, порушення обміну речовин, цукровий діабет, цинга, дизентерія, недокрів’я, ангіна, скарлатина, грип та багато інших.