Самогон: рецепт з ячменю

Зміст

  • Первинна обробка інгредієнтів
  • Обробка сусла і витримка браги
  • Приготування кінцевого продукту

Еліта світового алкоголю починала свою історію з банального самогону. Переробка зерна, фруктів і ягід в міцні напої йде вже багато століть, поліпшується смак, збільшується міцність, удосконалюються технології. Всі популярні світові бренди виготовляються з рослинної сировини:

  • Самогон: рецепт з ячменюбурбон – з кукурудзи,
  • віскі – з ячменю,
  • горілка – з пшениці,
  • коньяк – з винограду,
  • кальвадос – з яблук,
  • текіла – з кактуса і т. д.

Британський, шотландська, ірландська та американський віскі виробляються з однією з найдешевших зернових культур – ячменю. Невибагливість і висока врожайність принесли цього виду велике поширення в світі і зробила його сировиною для самого відомого міцного напою. У домашніх умовах також можливо отримати аналог благородного віскі.

Первинна обробка інгредієнтів

Будь-який міцний напій ґрунтується на етиловому спирті. Головним завданням самогоноваріння є виділення спиртів з різних рослинних продуктів. Ячмінний дистилят вважається найбільш успішним у цьому аспекті, тому широко використовується у виробництві віскі та пива. Спирт з’являється при взаємодії дріжджових грибків і рослинної глюкози, отриманої в результаті ферментного розщеплення зернового крохмалю. Щоб підготувати ячмінь для успішної хімічної реакції, виробляють солодження – пророщування вихідного ячмінного сировини.

Для приготування солоду потрібен ячмінь, відлежаний після збирання протягом 2-3 місяців. У такому зерні вже закінчилися процеси дозрівання і утворення необхідних речовин. Сировину слід просіяти і відокремити від сторонніх домішок. Далі рецепт передбачає замочування Самогон: рецепт з ячменюячменю в чистій воді, яку періодично міняють. Через добу рідину зливають і дають зерну трохи просохнути. Вологий ячмінь
розкладають на рівній поверхні шаром до 10 см і залишають проростати. Процес триває кілька днів, потрібно регулярно акуратно перемішувати і при необхідності зволожувати зерно. Проращенный ячмінь повинен містити паростки довжиною 5-6 мм.

Отриманий солод піддають сушці і дроблення. Старовинний шотландський рецепт приготування ячмінного вина передбачає проходження через сировину дим від горіння торфу, відбувається копчення солоду. Зараз марки такого віскі вважаються справжніми і знаменитими. В давнину це відбувалося із-за бідності винокуров і недосконалості сушильних печей.

В даний час сучасне обладнання дозволяє не тільки різним чином сушити солод, але і проводити вимірювання вологості і температури в кожен момент процесу. Висушений пророщений ячмінь дробиться в крупу і заливається теплою водою для процесу ферментації. Отриманий розчин називають ячмінним суслом і це первинна субстанція для початку процедури утворення спирту.

Обробка сусла і витримка браги

Зернове сусло витримують деякий час для того, щоб ячмінний Самогон: рецепт з ячменюкрохмаль перейшов у рослинні цукру. Час операції встановлюється дослідним шляхом і залежить від ступеня проростання зерна і температурних показників приміщення. Традиційний рецепт самогону передбачає нетривалу варіння сусла для кращого розчинення й перемішування сировини. Процес оцукрювання солоду відбувається в температурному діапазоні 55-65?С, час – не більше 3-х годин. Для поліпшення ферментації крохмалю можливе додавання солодового молочка, яке окремо готується із суміші різних пророщених злаків (вівса, жита, пшениці, проса). В домашніх умовах рецепт можна скорегувати, використовуючи покупне сухі пивоварні солоды.

Ячмінне сусло повинно придбати солодкуватий смак і білястий відтінок. Далі рекомендації професіоналів трохи розходяться. Класичний рецепт радить процідити сусло для відділення від дробленого зерна і провести бродіння і перегонку чистого розчину. Сучасні доморощені майстра дозволяють залишити суміш незмінною, додати дріжджі і почати процес утворення спирту. Єдиною умовою залишається температура 28-30?С для закладки дріжджів і витримки браги. Для отримання 10 літрів самогону потрібно близько 40 літрів браги та 0,5 кг дріжджів.

Перебраживание продукту проводиться в харчових ємностях в Самогон: рецепт з ячменюпротягом декількох днів. Готовність для перегонки браги визначається по відсутності виділення бродильних газів. Бутлі можна оснащувати водяним затвором або, по-простому, закрити гумовою рукавичкою.

Трохи осібно стоїть рецепт приготування самогону з ячмінного борошна. В даному випадку готується затор – каша з борошна і солоду. Приготування затору є досить трудомістким і технологічно складним процесом. Варіння каші проводиться на водяній бані або з допомогою парогенератора. Відокремити варену масу від солодового розчину також складно, і бродіння з перегонкою здійснюється більш тривалий час.

Приготування кінцевого продукту

Старовинний рецепт приготування віскі встановлює одноразову перегонку отриманої браги з відділенням перших і останніх вихідних фракцій. У сучасних виробників відбувається подвійний процес. Після першої процедури без виділення частин на виході виходить дистилят-сирець міцністю 30-35%. Після вторинної перегонки з видаленням головного і хвостового залишків утворюється самогон потрібної
Самогон: рецепт з ячменюкондиції. Його потрібно очистити і відфільтрувати для подальшого вистоювання в дерев’яних бочках. Очищення проводиться слабким марганцевим розчином або за допомогою активованого вугілля.

Вихід готового самогону становить 25% від вихідного ячменю. Якщо ви хочете заповнити 10-ти літрову бочку для отримання бурбона, то вам знадобиться 100-110 кг сировини.

Пріоритет дубових ємностей встановлено давньою традицією і поширеністю цього дерева в минулі часи. Зараз для додання оригінальних смакових відтінків використовують інші матеріали або скляні бутлі з додаванням дерев’яної тріски.

Час витримки залежить від особистих пристрастей та обсягу закладки. У великих ємностях самогон настоюється довше, але і втрати тут відчутніше. Рекомендується пробувати напій на різних стадіях його готовності для визначення улюбленого букета. І тоді ви з упевненістю можете виставляти своє творіння на будь-який святковий стіл!