Самогон: шкода і користь

Зміст

 • Корисні і шкідливі якості самогону
 • Поганий вплив самогону
 • Корисні якості самогону

Корисні і шкідливі якості самогону

Про самогоні відомо вже давно, але зараз його милостиве вживання приймається в ситуаціях, де просто неможливо дістати що-небудь інше Самогон: шкода і користьз багатого алкогольного асортименту. Разом з тим, уже давно відомий шкода від домашнього виготовлення і використання цього напою. Але все ж не можна говорити лише про шкоду, тому що самогон відрізняється і корисними властивостями. Деякі вважають, що самогон корисніше горілки, тому що він натуральніше. Інші, навпаки, вважають це його якість головним показником шкідливості. Навіть ставлення до цього напою різне: одні вважають його традиційним питвом, інші – напоєм для плебеїв.

Поганий вплив самогону

Було доведено, що самогон наносить найбільший збиток здоров’ю питущого, якщо порівнювати його з іншими алкогольними напоями. Шкода самогону дійсно великий, сильніше діяти здатні лише спиртовмісні рідини, які використовуються для технічних цілей. До них можна віднести парфумерну продукцію та засоби гігієни, які категорично забороняється вживати всередину.

Негативний вплив на організм визначається не однією лише високою міцністю цього самогонного напою. Весь шкоди обумовлений багато в чому не безпечними хімічно речовинами.

Подібні з’єднання є в будь-якому самогоні, тому що вони в будь-якому Самогон: шкода і користьвипадку з’являються в процесі його приготування. Якщо не вистачає сировини та обладнання низької якості, вміст таких речовин ще більше збільшується. Можна сказати, що поганий вплив самогону обумовлено нанесенням шкоди внутрішнім органам етиловим спиртом і домішками, що містяться в цьому напої.

Якщо по пунктах, можна виділити наступні:

 • важке похмілля
 • альдегіди і сивушні масла
 • походження

Особливості сивушних масел

Від сивушних масел безпосередньо залежить смак самогону. Вони є токсичними речовинами, які мають маслянисту консистенцію. Їх колір – червоно-бурий або світло-жовтий. Сивушні масла відрізняються неприємним запахом. Їх поява обумовлена процесом виникнення з браги спирту. У різних концентраціях сивушні масла містяться в кожному без винятку алкоголь.

Для їх виділення буде потрібно налити неочищений самогон в ложку, а Самогон: шкода і користь
потім підпалити його.

При промисловому отриманні спирту, сивушні масла відокремлюються. З них отримують надалі аміловий спирт, використовуваний в якості розчинника в молочної та кондитерської промисловості.

Всього сивушні масла складаються приблизно з сорока різних речовин, які поділяються на дві групи:

 • Речовини, початківці кипіння при температурі вище 78,4°С.
 • Речовини, які починають кипіння при температурі, яка нижче кипіння етилового спирту – 78,4°С.
 • З речовин, які містяться в «сивухе», самим спирт є ізоаміловий спирт. Він займає близько 60% від загального обсягу всіх сивушних масел. При попаданні на шкіру викликає її почервоніння, свербіж і поява бульбашок з рідиною всередині.

  Спиртні напої відомі своїм характерним смаком саме завдяки наявності в них сивушних масел. Якщо їх повністю прибрати, залишаться звичайні розчини з вмістом в них спирту. У теж час, якщо кількість сивушних масел буде надто великим, це призведе до інтоксикації організму, можливості появи похмілля і навіть отруєння.

  Самогон: шкода і користьПро користь або шкоду сивушних масел не можна говорити однозначно. Необхідно просто стежити за їх кількістю в самогоні. Обов’язково потрібно прибрати з нього всі шкідливі властивості і постаратися залишити тільки корисні речовини. Якість будь-яких спиртних напоїв безпосередньо пов’язане з прийомами, використовуваними при їх очищенні.

  Основні помилки виготовлення самогонки

 • Занадто багато або мало цукру. Оптимальна кількість – 1кг на 4-5 літрів води.
 • Занадто висока або низька температура бродіння. Оптимальна – від 18 до 40°С.
 • Занадто довгий нагромадження браги. Оптимальний термін – 3-14 днів в залежності від сировини.
 • «Голови» або ж «первак», які виходять на самому початку відгону, не можна пити.
 • Спроба відокремити дистиляцією чистий спирт від різних домішок. В цьому може допомогти тільки ректифікація.
 • Виробництво в будь-яких умовах і з будь-якого сировини. Неможливість нормальної очищення в домашніх умовах.
 • Похмілля після самогонки

  Самогон відрізняється від горілки великою кількістю містяться в ньому Самогон: шкода і користьдомішок. З горілки їх видаляють під час промислового виробництва, а от з самогоном в домашніх умовах зробити це дуже складно.

  З-за цих домішок самогон відрізняється характерним смаком, так улюбленим багатьма. В процесі виробництва таких спиртних напоїв, як віскі, коньяк, текіла і інших, зерновий спирт навмисно не очищають до самого кінця, а призупиняють на певному етапі для збереження напоєм свого запаху і смаку.

  Саме із-за цих домішок у чому і формується похмільний синдром. Домішки не завдають великої шкоди, тому що зміст їх недостатня для отруєння дорослої людини. Але високомолекулярні спирти, що входять до складу даних домішок і утворюють сивушні масла, сильно навантажує печінку, зайняту розщепленням алкоголю, яке здійснюється у декілька етапів.

  Високомолекулярні спирти окислюються довше в порівнянні з еталоном, Самогон: шкода і користьтому і процес їх розщеплення набагато складніше. В результаті, в організмі довше будуть містити отруйні речовини, нехай і в невеликих кількостях, а також дасть про себе знати потужне похмілля.

  Тобто, можна сказати, що чим чистіше буде напій, тим простіше буде здійснюватися його переробка печінкою і на наступний ранок буде менше наслідків. Якщо порівнювати з горілкою, самогон викличе набагато більше і сильне похмілля.

  Корисні якості самогону

  Будь-який алкоголь лише сумнівно корисний для людини. Якщо ж говорити про самогоні, є сурогатним видом алкоголю, його користь може бути зовсім умовною.

  Самогон може бути корисним тільки з дотриманням однієї умови: проходження фільтрації і комплексного очищення. Сам етиловий спирт не є безпечним, але все ж в очищеному самогоні шкідливих речовин буде менше на порядок. Якщо все зробити правильно, то він може бути навіть краще магазинної горілки.

  Найчастіше, народні умільці не займаються дорогою багатоступінчастої перегонкою і фільтрацією, а просто кидають в ємність кілька таблеток активованого вугілля. Така віра гідна поваги, але от користі від

  Самогон: шкода і користь

  подібного методу зовсім небагато.

  Насправді, лікарських властивостей у самогонного напою особливо немає. Якщо він допомагає людям, наприклад, вилікуватися від застуди – це пояснюється лише ефект самонавіювання.

  З медичної точки зору користь самогону є, якщо його використовувати лише в якості місцевого анестезуючого і розігріваючого засобу. Настоянки на спирті теж корисні, але в аптеках можна купити дешеві аналогічні засоби.

  Можна однозначно сказати про шкоду і користь самогону лише одне: це індивідуальна думка і рішення кожного. Для одним самогон може стати ліками, а для інших – отрутою. Все залежить від якості самогонного напою, а також від настрою людини, що приймає його. Ми вказали на можливі способи його правильного застосування, все подальше вже залежить тільки від ваших побажань. При вживанні якісного самогонного напою в розумних дозах шкоди від нього не буде, але і занадто великої користі також домогтися не вдасться. Важливо просто враховувати його властивості і не зловживати ним.