Самогон яблучний

Зміст

 • Рецепт самогону з яблук і цукру
 • Отримання самогону з яблучного соку
 • Приготування самогону з яблучного вина
 • Самогон з макухи яблук
 • Кальвадос в домашніх умовах
 • Настоянки самогону на яблуках

Одним із способів переробки яблук є виготовлення доброї самогонки. Яблука поширені практично повсюдно, при переробці з них виходить хороша фруктова самогонка або кальвадос. Рецепт приготування напою не представляє особливої складності і після якісної перегонки не вимагає додаткового облагороджування через приємного фруктового аромату. Для отримання браги можна використовувати яблука, макуха від переробки і сік. Навіть продукти виноробства можна використовувати для отримання самогону.

Рецепт самогону з яблук і цукру

Для приготування браги потрібно:

 • Самогон яблучний20 кг яблук
 • 7 л води
 • 3 кг цукру
 • 50 г пресованих дріжджів

Плоди перебираються сильно пошкоджені і гнилі видаляються. Плоди миють у холодній воді, але не особливо ретельно, головне змити бруд і пристав сміття. При використанні миючих засобів або гарячої води загинуть містяться на яблуках дикі дріжджі, а кількість культивованих грибків доведеться збільшити. З плодів видаляється серцевина з містяться в ній кісточками. Для цього можна використовувати спеціально пристосування, а можна просто розрізати яблуко на 4 частини і видалити кісточки за допомогою звичайного ножа.

Після цього плоди подрібнити до отримання однорідної маси. Зробити це можна декількома способами. Яблука ріжуть на невеликі часточки, а потім тиснуть дерев’яним товкачем. Для подрібнення можна використовувати дриль із спеціальною насадкою. В якості насадки можна використовувати попередньо заточений, новий будівельний міксер. Можна використовувати терки або м’ясорубки, блендер або будь-який інший зручний інструмент. Головне щоб виділилося як можна більше соку, а часточки яблук були як можна менше.

Перемелені яблука разом з соком зливаються в ємність для бродіння і туди додається вода з попередньо розчиненим у ньому цукром. Спірні питання викликає додавання в сусло дріжджів. Багато хто не бачать в цьому нічого поганого, але деякі виробники напоїв не рекомендують цього робити. Дріжджі містяться в шкірі яблук і можуть Самогон яблучнийсамостійно розпочати бродіння. А при сприятливих умовах активно розмножуються. Але для збільшення популяції і початку нормального бродіння потрібен деякий час.

Для прискорення початку процесу бродіння в суміш замість дріжджів можна додати 100 – 200 гр замоченого родзинок. Спливаючий макуха перешкоджає нормальному бродінню, тому його слід періодично перемішувати або збовтувати. Слід зазначити, що при бродінні потрібно обмежити доступ до бразі повітря, з метою запобігання утворення оцту. Для цієї мети застосовуються гідрозатвори або гумові рукавички.

Через два тижні процес бродіння практично завершиться, газовиділення припиниться, а макуха майже весь осяде на дно. Після цього брагу на тиждень можна відправити на доброджування і освітлення у прохолодне місце. Переганяти яблучну брагу краще нефільтрованої, в цьому випадку отримана самогонка буде набагато пахучіше. Але така перегонка хороша тільки тоді, коли перегінний куб має пристосування, що не дозволяє оседающему на дно макусі пригорати. В іншому випадку брагу краще процідити.

Перегонку слід проводити за допомогою самогонного апарату оснащеного сухопарником. При виробництві міцного яблучного напою слід проводити відсікання голів і хвостів. Повторна перегонка не залишить в продукті практично ніякого смаку яблук, у зв’язку з чим багато хто не рекомендують її робити. Очищення продукту від сторонніх домішок краще проводити за допомогою вугільного фільтра.

Посилити присутність яблучного аромату в отриманому продукті можна простим додаванням яблук. Для цього на 1 л спиртовмісної Самогон яблучнийрідини додається 100 гр вимитих і очищених від кісточок свіжих яблук. Плоди краще використовувати міцні і досить ароматні. Їх ріжуть на дрібні шматочки і засипають у відповідній пропорції в ємність з самогоном. Через кілька днів настоювання в темному прохолодному місці рідину відділяють від яблук за допомогою сита або складеною в кілька шарів марлі і переливають для зберігання. Отримана таким способом настоянка самогону на яблуках має велику міцність, приємний аромат і смак.

Отримання самогону з яблучного соку

Приготувати брагу з готового соку простіше, ніж з цілих яблук. Сік можна використовувати будь: натуральний або пройшов термічну обробку. З натурального соку отриманий самогон буде більш ароматним. Брагу готують з розрахунку 5 л соку:

 • 1 кг цукру
 • 20 г пресованих дріжджів

Якщо терміни приготування напою нічим не обмежені, то замість дріжджів для одержання браги можна використовувати заграв, родзинки. Цукор краще розчинити в невеликій кількості підігрітого соку, а потім перемішати в загальній ємності для бродіння. Процес приготування браги більш тривалий, ніж в класичному рецепті і може доходити до Самогон яблучний25-30 діб

Особливістю бродіння є незначне газоотделение, тому застосування гідрозатворів є обов’язковою умовою. В процесі переброджування рідина не вимагає перемішування, а готовий спиртосодержащий напій не потребує фільтрації і освітлення. Досить просто відокремити брагу від осіли на дно дріжджів. Перегонка напою проводиться за класичною схемою з відділенням голів і хвостів.

Приготування самогону з яблучного вина

Яблучні вина переганяють в самогон звичайно в тому випадку, якщо вони не відповідають смаковим якостям, знаходяться в початковій стадії перетворення в оцет, мають різні грибкові захворювання. Яблучні вина можна розглядати як добре приготовану і очищену брагу. Тому, жодних особливих вимог до цього продукту не пред’являється.

Вино заливається в перегінний куб і проводиться його перегонка в самогон класичним способом. При наявності у самогонного апарату сухопарника або ректифікаційної колони достатньо однієї перегонки з відділенням голів і хвостів і очищення з допомогою вугільного фільтра. В іншому випадку для отримання якісного продукту потрібно подвійна перегонка і наполягання на яблуках для посилення яблучного смаку самогону.

Самогон з макухи яблук

Після переробки яблук на сік залишається велика кількість макухи, Самогон яблучниймає багато сахарози. З цих залишків виробництва можна отримати хорошу брагу і якісний самогон. Справжня яблучна самогонка отримує з макухи без додавання цукру і дріжджів. Але в ряді випадку бродіння може не розпочатися, а продукт закисне і пропаде. Тому невелика кількість цукру і дріжджів слід додати.

Для приготування браги з макухи 10 кг вичавок, заливають 35 л води, додають цукор і розчинені дріжджі. Все ретельно перемішують і залишають для дозрівання на 2-3 тижні. Догляд за брагою та її перегонка аналогічні рецептом отримання яблучного самогону з цілих плодів.

Кальвадос в домашніх умовах

Яблучне бренді отримало широку популярність завдяки творам Ремарка. Для його приготування в домашніх умовах потрібно:

 • 2 кг яблук
 • яблучний самогон фортецею 50-55 градусів
 • 200 гр простого цукру
 • 10 гр ванільного цукру
 • 150 гр води

Самогон яблучнийОчищені яблука складаються в банку і пересипаються ванільним цукром. Залити самогоном і поставити настоюватися на 2-3 тижні в тепле темне місце. По закінченні настоювання процідити суміш через тканину або марлю. Додати в напій цукровий сироп, закрити пробкою і прибрати на зберігання.

Настоянки самогону на яблуках

Настояти самогон на яблуках досить просто. В банку з самогоном додається невелика кількість очищених від кісточок й дрібно порізаних яблук. На 1 л самогону зазвичай береться 100 гр яблук. Яблука можна брати як свіжі, так і сушені. Банку герметично закривається і забирається в тепле темне місце для настоювання їх. Наполягати самогон на яблуках слід не менше 2-3 тижнів, після закінчення яких настоянка фільтрується. В залежності від смакових переваг в яблучну настойку в невеликих кількостях додається цукор.