Самогон з брусниці

Зміст

 • Користь брусничної настоянки
 • Підготовка сировини
 • Настоянка з брусниці – рецепт виготовлення
 • Правильне зберігання настойки

Брусниця – смачна, а головне корисна ягода, містить безліч вітамінів. Виростає в листяному і хвойному лісі, часом можна Самогон з брусницізустріти на торфовищах тундри, Далекого Сходу, Сибіру. Брусничний самогон з допомогою своїх здібностей затьмарювати аромат і смак спирту, випивається досить легко, правда це оманливе, оскільки відсоток міцності напою залишиться високим. Тому рецепт приготування користується популярністю по простоті, дешевизні і доступності необхідних інгредієнтів для рецепта серед народу.

Користь брусничної настоянки

Відома брусниця в першу чергу своїми лікарськими і кулінарними корисностями. Ягода зберігається тривалий час, містить бензойну кислоту і дубильна речовина, що є рослинними речовинами. Плоди брусниці застосовуються під час авітамінозу, в якості проносного, бактерицидної, діуретичної, антисептичний, антигельмінтного, жовчогінного засобу. Стиглі ягоди брусниці корисні при таких захворюваннях, як туберкульоз, ревматизм, невроз, артеріальний тиск, анемія у вагітних, катар шлункового тракту. Варять компот з плодів при високій температурі.

Самогон з брусниціРецепт самогону являє собою витяжку ягоди, одержувану за допомогою екстрагуючу основи, що складається з етилового спирту або горілки. Рослинна клітковина, застосовувана для його приготування, поміщається у воду і спирт схильна до руйнування. Корисні властивості при такому змішуванні залишаються в екстрагуючу рідини.

Підготовка сировини

Технології приготування самогону схожі і відрізняються лише рецептом самогоноваріння. Найважливішою частиною, безумовно, є підготовка інгредієнтів.

Плоди повинні бути обов’язково зрілими, але не перезрілим. Зелені ягоди не містять потрібного концентрату цукру, щоб зробити самогон. У перезрілих знаходиться багато речовини пектину, що робить напій мутнуватим. Трошки зім’яті і лежалі ягоди, не містять гнилья і цвілі, придатні для настоянки. Все це може вплинути на майбутній смак самогону.

Настоянка з брусниці – рецепт виготовлення

Рецепт з брусничної ягоди

Список інгредієнтів:

 • Плоди брусниці – 2 склянки
 • Дистильована вода – 1 л
 • Цукровий пісок – від 2 до 4 столових ложок (при необхідності)

Самогон з брусниціПеред тим як варити самогон, свіжі і стиглі ягоди перетрушують, переміщують у друшляк, ретельно промивають і висушують на спеціально заготовленої поверхні, якою може бути звичайний папір. Після чого кладуть брусницю в ємність і мнуть ступою, потім перекладають у скляну банку. За потреби можна покласти цукровий пісок. Кращим варіантом стане запашний мед. Додають аромат за допомогою брусничних листочків у кількості 6-8.

Суміш заливають самогоном і гарненько перемішують, при додаванні цукру – поки не розчиниться, після чого закупорюють кришкою. Банку ставлять у льох або в комору, головне, щоб було світло, на термін рівний 2-3 тижнях або цілого місяця. Протягом цього часу ємність періодично струшують, по закінченні відстоювання рідину цідять і переливають по пляшках.

Брусничний самогон до столу подається в охолодженому вигляді до прийняття їжі, вчасно або після неї. Розливається по маленьким прозорим чарках або стовпці на європейський манер. Не варто зловживати напоєм, який має блаженний смак.

Рецепт з брусниці та вишні

Список інгредієнтів:

 • Самогон – 2 л
 • Коньяк – 250 мл
 • Плоди брусниці – 3,5 кг
 • Вишнева ягода – 0,5–0,6 кг (рекомендується використовувати пізній сорт).
 • Цукровий пісок або мед – від 2 до 5 столових ложок
 • Лимон – 1-2 штуки

Самогон з брусниціПоміщають фруктові плоди і ягоди в скляну ємність, наливають самогон і коньяк, додають цукровий пісок або мед. Обов’язково ріжуть лимон на часточки, виймають кісточки. Добре заважають отриману суміш. Відстоюють протягом 2-3 тижня. Рецепт досить простий з чудовим смаком.

Рецепт з смородини і брусничної ягоди

Список інгредієнтів:

 • Брусниця – 1 стакан
 • М’ята – 2 гілки
 • Смородина – 3 гілки
 • Самогон – 750 мл
 • Цукровий пісок – 1 склянка

Спочатку перебирають брусничні плоди. Поміщають в скляну тару. Розминають, кладуть м’яту і смородину, наливають очищений спирт. Герметично закривають і ставлять на 2-3 тижні. Потім фільтрують суміш висипають цукор і ретельно перемішують, розчиняючи його. Знову прибирають ємність на пару тижнів. Після чого розливають по скляним тарам, щільно закупорюючи, і ставлять в прохолодне місце.

Правильне зберігання настойки

У кожного напою є свій проміжок часу протягом якого він зберігає свої неперевершені якості. Умови зберігання повинні бути дотримані. Спирт повинен бути очищений від різних домішок, у нього не рекомендується додавати ароматизатори. Бутель з напоєм треба залишати в неосвітленому місці, уникаючи прямих променів від сонця, завищеною температури повітря. Як варіант, використовують полицю Самогон з брусниціхолодильника, але не з морозильної камери. Температура повинна варіюватися від + 5 до +20 °C з відносною вологістю повітря – 85%. Зберігати настоянки можливо в період від 6 до 12 місяців.

Що ж може статися зі спиртом? Під час тривалого зберігання, виділяються шкідливі хімічні речовини – ефіри, додаткові елементи піддаються окисленню. Все це може згубно позначитися на вашому здоров’ї.

Зберігають спиртні напої в склі, але не в кришталевих тарах. Скляні вироби не сприяють початку хімічної реакції зі спиртом, тим самим продовжуючи довговічність, але не потрібно забувати забезпечувати герметичність пробки, адже через деякий час градус знизиться, а вода випарується.

Фахівцями не рекомендується розглядати вироби з пластмаси в якості тари для зберігання. Спиртовий розчин, контактуючи з пластмасою, виробляє отруйні речовини. Ємності на основі глини також не рекомендують застосовувати. Коли ваш напій помутнів і на дні утворився осад, випивати його небезпечно для життя.