Зміст

 • Процес приготування кращого самогону на вині
 • Підготовка матеріалів для напою
 • Етап бродіння
 • Наступним етап: перегонка
 • Очищення отриманого спиртного

З давніх часів вживання спиртних хмільних напоїв вважалося символом будь-якого свята. На столі завжди стояли медовуха, самогон,
збитень або брага. Зробити такі напої можна було на основі вина. Щоб отримати самогон з вина, використовували вино, приготоване на основі гарних ягід і плодів. У зв’язку з таким своєрідним рецептом приготування, смак спиртних напоїв в ті часи значно відрізнявся від сучасного самогону, він був незвичайний і контрастніший. Рецепти приготування самогону з вина ставали реліквією і передавалися від покоління до покоління.

Зробити гарний самогон з вина в домашніх умовах досить складно, особливо якщо ви новачок і робите це перший раз, приготуйтеся, що результат вас може не порадувати. Для приготування такого самогону необхідний досвід і певні знання тонкощів рецептури. Якісне чи буде приготування залежить від того, наскільки хороша сировина ви візьмете за основу. В даному випадку підійдуть тільки найкращі сорти вина та перевірені рецепти.

У процесі приготування слід точно дотримуватися всі технології і прописану рецептуру. Врахуйте, що з 20 л вина приготованого в домашніх умовах, вийде всього-навсього 1 л самогону! Але це буде справді кращий самогон, який вам доводилося пробувати, і всі зусилля, витрачені на приготування, окупаються з лишком. Будь-яке свято стане незабутньо веселим і душевним, якщо на столі буде стояти пляшка самогону на вині, і всі гості по достоїнству оцінять зусилля господаря вечора!

Процес приготування кращого самогону на вині

Кращі рецепти приготування самогону на вині припускають використання вина, виготовленого на основі яблук або винограду. Саме з таких сортів вина вихідний напій виходить делікатесним, вишуканим і надзвичайно смачним. Приготування такого царського напою, складається з кількох етапів:

 • Для початку необхідно підготувати весь матеріал
 • Після чого відбувається процес бродіння
 • Брага проходить перегонку
 • Отриманий продукт очищається і фільтрується, розливається по пляшках
 • Готовий до вживання
 • Давайте розберемо кожний етап докладно, щоб ваш продукт вийшов дійсно найкращим. Приготуємо самогон, використовуючи рецепти з яблучного вина. Всі рецепти приготування однакові, що на яблучному вини, що на виноградному, єдина відмінність в тому, що з винограду сік отримати трохи складніше.

  Для відтворення рецепта, нам знадобляться:

  • Очищені і нарізані яблука – 15 кг
  • 10 л чистої води
  • Цукор, в кількості 3 кг
  • І, звичайно ж, тремтіння – 110 г

  Підготовка матеріалів для напою

  Найкращі стиглі плоди яблук очищаємо від шкірки, при цьому мити їх попередньо не варто! Видаляємо нутрощі, пошкоджені або зіпсовані ділянки. Далі, використовуючи соковижималку, отримуємо чистий натуральний яблучний сік, або подрібнюємо яблука зручним вам способом. Якщо в наявності немає соковижималки, просто отжимаете отриману суміш через марлю, отримуючи сік.

  Для запуску первинного бродіння весь отриманий сік слід перелити в каструлю (емальований), вона швидко активує процес і розділить сік на 2 частини: мезгу і рідина. Залишаємо на 3 дні, після чого видаляємо мезгу, використовуючи друшляк. Щоб були дотримані всі пропорції, необхідно зробити точне вимірювання кількості отриманого соку. Далі, додаємо цукор, у розрахунку на 1 л соку – 200 г цукру. Добре перемішуємо, щоб цукор розчинився і можна заливати воду і додавати тремтіння.

  Етап бродіння

  Залишаємо рідина бродити, добре закупорити скляну посудину і встановивши гідрозатвор. Стояти дана ємність повинна в темному приміщенні, з температурою повітря 19-25 ?С. Бродить яблучний самогон приблизно місяць – півтора. Важливим моментом є точне розуміння того, що процес бродіння завершено, даний пункт визначає якість кінцевого продукту. Якщо рідина перебродить, на виході вийде зовсім неміцний і несмачний самогон, а в разі, якщо навпаки брага не добродила, після перегону вийде невелика кількість напою. У цьому вам допоможуть рецепти, яких в мережі безліч.

  Наступним етап: перегонка

  Перегонка – це самий відповідальний момент всього процесу виробництва цього напою. Переливаємо готову брагу в ємність для варіння самогону і починаємо потрібно нагрівати до температури на невеликому вогні. Коли рідина добре прогріється, можна трохи піддати вогню. Перегонка зобов’язує мати добре герметизований самогонний апарат, щоб у процесі виробництва втрачалося мінімум продукту.

  Стежимо за температурою і допомагаємо охолоджуватися. Коли температура напою підходить до 89 ?С, самогон починає капати – так виходить наш первак. Він складається з приблизно 200-300 мл неприємна на вигляд і на запах рідини. Її можна вживати і слід вилити. Після первака почне виходити гарний самогон, який придатний до прийому. Рецепти свідчать, що повинно вийти приблизно 3 л з фортецею в 60%. Повторна перегонка дає також 2-3 л самогону, але вже з міцністю в 40%.

  Перевіряємо якість самогону за допомогою ватки, змоченою в рідині. Підпалюємо її, якщо вона горить добре, то продукт вийшов відмінний. Але це ще не завершальний етап.

  Очищення отриманого спиртного

  Для цього нам знадобиться сито або лійка, покриті декількома шарами вати і марлі. Зверху ми насипаємо подрібнений активоване вугілля. Вугілля відмінно прибирає різкі і погані запахи, а також шкідливі домішки. Якщо після очищення покласти самогон в морозилку, то він буде значно приємніше і виграє як на смак, так і в запаху. Це відбувається тому, що під час замерзання в напої видаляються всі шкідливі домішки. Щоб додати пікантності смаку самогону на вині, можна додати в готовий напій сушені яблука і настоювати ще пару тижнів.