Зміст

 • Як приготувати самогон з крохмалю
 • Як отримати солод?
 • Розчинення крохмалю
 • Розщеплення крохмалю
 • Рецепт самогону з чистого крохмалю
 • Важливі тонкощі

Як приготувати самогон з крохмалю

Картопля – це природне джерело крохмалю. Останній являє собою вуглевод, який без попереднього оцукрювання не може піддаватися спиртовому бродінню.

Щоб засахарить крохмаль, слід скористатися ферментами. Вони містяться в солоді.

Як отримати солод?

Солод добувають із зерен жита, ячменю або пшениці. Для цього їх пророщують в лотках. Попередньо зернятка необхідно обробити розчином перманганату калію (марганцівки). Потім потрібно засипати лотки і окропити їх водою так, щоб зерна в ній не плавали.

Після чого лотки накрити плівкою або склом і помістити в прояснена місце. Періодично зерна слід зрошувати.

Через 7 днів солод можна вважати готовим. За цей час паростки повинні досягти висоти до 3 див. Щоб отримати солод, слід використовувати зерна з максимальним відсотком схожості.

Розчинення крохмалю

Потім за рецептом слід розчинити у воді крохмаль. Зовсім не обов’язково використовувати свіжий картопля, він може бути трохи підгнилий. Картоплю можна порізати і додати води. Воду додавати з розрахунку на 1 кг картоплі повинен доводитися один літр води. Варити півтора-дві години, поки не в ємності не утворюється картоплю в стані клейстеру.

Крохмаль у домашніх умовах можна одержати з кукурудзи або зерна. Для цього їх потрібно подрібнити. На 1 кг зерна додати два літри води і варити до кашоподібного стану.

Розщеплення крохмалю

Дайте клейстеру трохи охолонути. Як тільки температура буде близько 60°З, за рецептом в нього можна додати подрібнений солод. Його отримаєте, прокрутивши зерна з паростками на м’ясорубці. Це можна зробити, поки вариться клейстер.

Щоб повною мірою відбувся процес розщеплення, за рецептом температуру 60°С потрібно підтримувати протягом 40 хвилин. Для цих цілей клейстер із солодом можна укутати теплими речами або помістити в гарячу ванну.

Потім вміст ємності остудити до 22°С. В суміш запустити дріжджі і залишити в тепле місце для бродіння. Ідеальна температура бродіння 20-22°С. Слідкуйте, щоб температура не опускалася нижче 15°С. При оптимальній температурі брага готова через три дні. Якщо кліматичний рівень буде нижче, доведеться замість трьох днів, чекати тиждень.

Після того, як брага перебродила, її потрібно перегнати через апарат. В результаті отримаєте натуральний спирт або, як його ще називають, картопляний самогон. Його фортеця можна регулювати в процесі перегонки.

Щоб отримати літр спирту міцністю 60% оборотів, потрібно 2,33 кг злакових і 100 г дріжджів.

Проростити слід все зерно. Заварити – тільки дві третини. Решту слід додавати як солод. Якщо мова йде про картоплю чи кукурудзу, солод повинен складати 25% від початкової маси продуктів. Якість отриманого самогону залежить від технології, кліматичних умов і початкового вмісту крохмалю в продуктах.

Рецепт самогону з чистого крохмалю

Ще один рецепт отримання самогону з крохмалю.

Підготуйте:

 • 20 л води;
 • 10 кг крохмалю;
 • 1 кг цукру-піску;
 • 0,5 кг дріжджів;
 • листя смородини;
 • 1 пучок кропу.

Як готувати?

 • Воду довести до кипіння.
 • Додати в окріп крохмаль.
 • Кисіль охолодити і розвести в ньому цукор і дріжджі.
 • Додайте листя смородини і пучок кропу.
 • Брагу настояти 3-5 днів, потім перегнати.
 • Важливі тонкощі

  Краще всього ставити масу для бродіння в емальований або дерев’яну ємність. Посуд з скла не вступає в реакцію, але вона тендітна і вимагає обережного поводження. На етапі бродіння глюкоза перетворюється в етиловий спирт. Реакція супроводжується виділенням вуглекислого газу. З цієї причини ємність не можна герметично запакувати. В іншому випадку вона може вибухнути.

  Щоб прискорити процес бродіння, за рецептом брагу потрібно час від часу розмішувати. Визначити готовність браги досить просто. В посудину потрібно внести запалений сірник. Якщо вона продовжила горіти, значить бродіння припинилося, оскільки вуглекислий газ не виділяється і сірник не гасить.

  Готова брага світліє. За смаком вона стає гіркою.

  Зверху можна надіти гумову рукавичку, попередньо її проткнувши. Як тільки продукт стане готовим, вона опаде.

  Якщо використовувати недоигранную брагу, на виході буде менше готового самогону. Якщо брага перестоит, вона зіпсується і перетвориться на оцет.

  Алкоголь з борошна, крохмалю, круп і зерна – це самий благородний напій, приготований в домашніх умовах. У картопляного самогону приємніше аромат і смак м’якше. Цим і пояснюється популярність напою. Незважаючи на той факт, що процес приготування такого алкоголю складніше, ніж з сировини, що містить цукор, результат безумовно варто витрачених зусиль.