Зміст

 • Вибір вихідних інгредієнтів
 • Приготування затору
 • Перегонка браги в самогон
 • Основні рецепти

Останні роки сучасній історії дозволили нашим співвітчизникам продегустувати всю палітру міцних алкогольних напоїв. Коньяк, віскі, бренді, кальвадос і бурбон перестали бути дивовижною рідкістю на святкових столах. Після закінчення першого ознайомчого періоду настав час порівняння з традиційними місцевими домашніми виробами. Прогулявшись по просторах інтернету, багато виявили витоки зарубіжних благородних брендів в простому самогоні. З’явилося безліч рецептів виготовлення вітчизняних бренді, віскі і кальвадосов, відзначився і доморощений бурбон – самогон з кукурудзи. У нашій країні він здобув особливу популярність із-за великого поширення вихідної сировини.

Вибір вихідних інгредієнтів

Існує багато рецептів складу первинних сумішей, щоб зробити кукурудзяний самогон. Традиційне зміст кукурудзи зернової суміші має бути не менше 51%, інші складові: жито, ячмінь, пшениця і солод. Останнього інгредієнта необхідно додавати не менше 25% для успішного переброджування. Кукурудзяна сировина буває декількох видів:

 • Кукурудза в качанах

Такий вид вихідного продукту найменш кращий, так як в свіжозібраної кукурудзі тривають процеси дозрівання, і вона не годиться для моментальної переробки. Зерно має висохнути, відлежатися 2-3 місяці.

 • Подрібнене зерно

Перероблена на крупорушке кукурудза більше підходить на корм тваринам. У ній зберігаються залишки оболонки і фракція занадто велика. Самогон з такої сировини вийде неякісний і вихід буде мінімальним.

 • Кукурудзяна крупа і борошно

Найбільш прийнятний вид вихідної сировини. Популярні рецепти припускають приготування затору саме з цих продуктів. Перевагою володіє борошно, є найдрібнішою за складом

Солодом називають пророщені зерна ячменю, пшениці або жита. Для приготування самогону з кукурудзи краще використовувати світлий сухий солод пивоварний, імпортні чи вітчизняні. Можна самостійно приготувати свіжий «зелений солод» із зазначеної сировини, його в рецепті самогону використовують 15-20% від загальної маси.

Інші інгредієнти також застосовуються в розмеленому стані, бажано у вигляді крупи або борошна. Кількісні пропорції залежать від особистих пристрастей і визначаються дослідним шляхом.

Приготування затору

Для отримання перегонной браги готується затор – каша з суміші зернових складових. Метою приготування цього варива є
вивільнення з кукурудзи спиртообразующего речовини – крохмалю. Містяться в солоді ферменти збагачують крохмаль до виникнення цукрів, а додавання дріжджів завершує процес утворення етилового спирту.

Для приготування затору необхідні вода, зернова суміш і солод. Кількість рідини визначається з розрахунку 4 частин води до 1 частини сумарної маси зерна та солоду. Загальний обсяг виготовлюваної браги залежить від можливостей використовуваного обладнання для перегонки.

Постановка затору проводиться кількома способами:

 • прямий нагрів ємності з зерновий брагою на різних джерелах вогню,
 • використання водяній лазні або парової сорочки,
 • безпосередній нагрів затору перегрітою парою.

У першому варіанті потрібне постійне помішування зернової каші для запобігання злипання і пригорання. Другий – найбільш використовуваний домашніми любителями-винокурами, що не мають спеціального оснащення. Самим легким і швидким вважається третій варіант, який застосовується в професійному виробництві бурбона.

Основні етапи приготування зернового затору:

 • В нагріту воду засипається зернова суміш доводиться до кипіння і вариться протягом 3-4 годин.
 • Розварену кашу необхідно охолодити до температури 63-65?С для можливості застосування солодової атаки. Перемелений солод перемішується з затором і розщеплює крохмаль зерновий. Температуру процесу потрібно дотримуватися мінімум протягом 2-х годин.
 • Далі суміш охолоджується до 30?С для додавання і початку роботи дріжджів. У класичних рецептах виготовлення кукурудзяного самогону якість цього наповнювача не є визначальним.
 • Отримана брага вистоюється у теплому приміщенні кілька днів для остаточного выбраживания. Про завершення процесу можна судити з припинення виділення вуглекислого газу.
 • Температурні параметри важливо витримати в точності для нормального протікання реакцій при виготовленні зернового затору. Недбалість при виробництві браги обернеться поганою якістю одержуваного напою.

  Перегонка браги в самогон

  Після завершення процесу бродіння настає час перетворення браги в самогон. Рецептом бурбона передбачена подвійна перегонка. При першій операції виходить спирт-сирець міцністю не більше 30%, після другої – досягається вихід 60-70%-го дистиляту. Особливістю виробництва самогону з зернових нефильтрованных заторів є необхідність ретельної першої перегонки для випарювання максимальної кількості сирцю.

  Отриманий кінцевий продукт потрібно очистити і відфільтрувати. Будь початковий спирт містить гіркі сивушні масла. Як абсорбуючих компонентів застосовуються перманганат калію (в простолюдді – марганцівка) або активоване вугілля. Після виділення осаду самогон переливається в чисту ємність через фільтрувальні матеріали.

  Кількість виробленого самогону в 4 рази менше заготовленої браги. Це стандартне винокурне співвідношення. Слід заздалегідь розрахувати обсяг затору для нормального протікання перегінного процесу.

  Основні рецепти

 • Традиційним способом приготування кукурудзяного самогону є приготування зернового затору з 51% кукурудзи, 12% жита, 13% ячменю і 25% солоду. Виготовлення проводиться у вищевказаному порядку. Відмінність у застосуванні кукурудзяного борошна або крупи полягає лише в дешевизні останньої. Варка зернового затору при додаванні борошна протікає швидше.
 • В рецепті кукурудзяного самогону без дріжджів роль каталізатора виконує горох. При цьому способі зернова суміш замочується з невеликою кількістю цукру, після додаються розмелені горохові зерна. Брага настоюється без варіння необхідне для выбраживания час, проціджують і переганяється.
 • У класичних варіантах приготування бурбона обов’язково присутність дріжджових грибків. Застосовуються ентузіастами самогоноваріння оригінальні рецепти виробництва напою дозволяють опустити процес виготовлення вареного затору, замінюючи його простими брагами. Зустрічаються версії з цукром і дріжджами, з медом, з штучними підсолоджувачами. Фантазія народу безмежна.
 • Для завершального етапу перетворення самогону із кукурудзяної сировини в шляхетний бурбон потрібно наполягання отриманого дистиляту в дубових бочках. Причому, на маленький об’єм ємності потрібно менший час витримки. Зразковий період становить 3-8 місяців. Пробуючи продукт в різні часові проміжки, ви визначите свій улюблений термін вистоювання напою. Бажаємо, щоб смак приготованого вами бурбона зачарував усіх своїм благородством і витонченістю.