Зміст

  • Стадії приготування
  • Хліб і хміль при приготуванні самогону

Самогон вважається простонародним напоєм. Виготовлення протікає швидко. Він досить універсальний, так як береться за основу приготування таких «благородних» напоїв як коньяк, віскі, лікер. Відмінною рисою є те, що його основу складають натуральні продукти. Напій виготовляють з овочів фруктів, навіть солодощів. Виняток було і пиво.

Якщо в будинку виявилося прострочене пиво, то, звичайно вживати його не можна. Це досить небезпечно для здоров’я. Але не поспішайте його викидати. З нього можна отримати самогон з прекрасними смаковими якостями. Крім цього, рідко хто з людей вдається до подібного методу. Отриманий напій з простроченого пива може здивувати самих досвідчених самогонників. Що стосується самого пива, то згодиться будь-яка марка і фортеця.

Для приготування самогону з пива вам знадобляться:

  • 5 л пива
  • 0,5 л води

Стадії приготування

  • Позбавлення пива від газу. Будь-яке пиво, навіть абсолютно непридатний до вживання, містить у собі вуглекислий газ. Його не повинно бути при процесі перегонки, так як він сприяє зайвому утворення піни, яка може погано позначитися на смакових якостях. Пивом заповнюється одна третина перегінного куба. При цьому його треба постійно заважати, щоб позбутися піни. Наполягання пива триває протягом години. Кришка повинна бути відкритою.
  • Перший етап перегонки. Перша перегонка дає напівфабрикат, який вимагає подальшої переробки. Для початку отримана фракція ділиться на 3 частини: «голову», «тіло» і «хвіст». Куб слід поставити на низький вогонь. При високій температурі процес не вийде, так як вона сприяє зайвому утворенню піни. Перший дистилят віддає запахом хмелю. З 5 л простроченого виходить 0,6 л напою, міцність якого складає 38°.
  • Вторинна перегонка. Вона покращує смакові якості. 0,6 л, які були отримані в результаті первинної перегонки, розбавляються 0,5 л води. Все це заливається в куб для перегону. Перші 25 мл отриманої рідини слід вилити. Вони вкрай шкідливі для здоров’я. Наступним йде тіло. Його слід зібрати. Процес перегонки потрібно зупинити на тому етапі, коли фортеця напою на виході буде нижче 40°. Вторинна перегонка дає 450 мл. Можна домогтися більшого обсягу, якщо спочатку взяти пиво з високою міцністю.
  • Процес фільтрації і відстоювання. З цими цілями вдаються до використання фільтра на вугіллі. Перед фільтрацією самогон повинен відстоятися протягом 3 днів. Він сприяє поліпшенню якості напою. Активоване вугілля або подрібнені таблетки Карболену, які можна придбати в будь-якій аптеці, змішують з алкоголем в пропорції 50 г вугілля на 1 л. Ємність з самогоном слід збовтувати протягом 2 тижнів. Потім напій повинен стояти ще 1 тиждень. Але збовтувати вже не треба. Вугілля має осісти в осад. Напій зливається від вугілля допомогою сифонної трубки або ж фільтрується через фланелеву тканину.

Хліб і хміль при приготуванні самогону

Самогон на хліб відрізняється високими смаковими якостями. Велике поширення він отримав на Україні. Це досить міцний напій. Хлібному самогону властива м’якість. Рецепти напою на хлібі досить прості. Одним з найпоширеніших рецептів є самогон на хлібі і хмелю.

Для приготування цього напою потрібні зерна пшениці або жита. Вони проращиваются в посуді з дерева. Зерна радиться періодично помішувати, щоб вони не закисли. Також потрібно відварений розім’яту картоплю. Картоплю можна подрібнити в м’ясорубці або розім’яти ложкою. Його маса повинна в 2 рази перевищувати масу отриманих зерен. Наприклад, береться одне відро пшениці і два відра відвареної картоплі. На виході виходить 2 л алкоголю. Хміль заварюється окремо.

Приготування відвару з хмелю досить просто. Стакан шишок залити 1 склянкою води і кип’ятити протягом 10 хвилин. Потім отриманий відвар потрібно охолодити до 40 °. Зцідіть отриманий відвар через марлю в літрову банку, додайте в нього 1 ст. ложку борошна і цукру, гарненько перемішайте і накрийте ганчіркою. Хмільні дріжджі будуть готові через 3 дні.

Основу напою на хлібі і хмелю становить брага. Можна використовувати брагу, що залишилася від попереднього приготування самогону. 2 л браги перемішується з 3 л хмелю. Отриманою рідиною заливаються розім’яту картоплю і перемелений солод. Готова суміш зберігається в теплому місці до тієї пори, поки вона не перестане бродити. Після цього самогон можна переганяти.