Зміст

  • Особливості підготовки зерна та одержання солоду
  • Самогон з пророщеної пшениці з додаванням дріжджів
  • Бездріжджовий метод приготування першокласної самогонки

Пшеничне зерно є одним з найблагородніших інгредієнтів, що використовуються у процесі самогоноваріння. Самогон з пшениці займає вагоме місце серед алкогольних напоїв. Завдяки своїм приголомшливим органолептичними властивостями, м’якості і міцності, цей напій є лідером серед самогонної продукції.

Рецепти приготування алкоголю своїми руками багатогранні і повні нюансів. Дистилят на основі пшениці можна отримати, не вдаючись до особливих изощрениям, але, як відомо, чим менше докладаєш зусиль – тим гірше виходить кінцевий результат. Для створення напою з найбільш натурально-м’яким смаком, слід проростити солод власноруч.

Особливості підготовки зерна та одержання солоду

Солод містить в собі величезну кількість ферментів, що стимулюють утворення цукру із зернового крохмалю. Для того щоб створити солод, необхідно дотримуватися послідовних кроків:

Вибір якісного зерна

До відбору сировини необхідно поставитися з великою відповідальністю. Пшеничні зерна повинні бути найкращими, ідеально просушенными, не прелыми, а головне, чистими і просіяними. Залежність між якістю вихідної сировини і кінцевим продуктом прямо пропорційна. Хороша сировина дозволить зробити високоякісний напій.

Вимочування пшениці з метою активізувати біологічно важливі процеси

Для того щоб зерно проросло, його слід вимочувати протягом певного часу. Щоб справитися з цим завданням, необхідно начисто просіяне зерно насипати в ємності, висота бортів повинна становити не менше 10 см і залити водою. В такому стані пшениця повинна простояти близько 2-3 годин. Через це час спливли зерна і частинки сміття слід вилити, потім промити те, що залишилося в ємності і залити свіжою чистою водою на 3 см від рівня культури. У такому стані необхідно дати добу на простий, струшуючи 2-3 рази за добу. Після чого слід злити воду, потім ще раз промити зерно і залишити в такому вигляді «подихати».

Пророщування пшеничних зерен

Слідом за вимочуванням зерна йде його пророщування. Вологе пшеницю потрібно пропорційно розмістити по герметичним контейнерів, насипавши шарами у 5-8 см і залишити в такому вигляді на 5-6 годин. В залежності від умов, зерно проростає в проміжку від 4 до 12 діб, при цьому щодня кожні 2-4 години його необхідно перемішувати, обприскувати з пульверизатора, а також продувати, з метою зменшення кількості утвореного вуглецю. Головне, у період пророщування пшеничних плодів, не допускати застою води на дні ємності. Зерно лише має бути вологим.

Антисептування пшеничного солоду

Завершальним етапом підготовки солоду буде знезараження поверхні пророщеної пшениці від злоякісних бактерій. Перед виготовленням солодового молока або засушування потрібно потримати зерно в слабкому розчині марганцю. Ця міра необхідна на випадок приготування самогону з додаванням цукру або дріжджів. Якщо ж використовується який-небудь інший рецепт, виключає ці інгредієнти, то очищення зерна – необов’язкова процедура.

Самогон з пророщеної пшениці з додаванням дріжджів

Рецепт приготування пшеничного самогону з додаванням дріжджів і цукру не складний у реалізації, для цього потрібні наступні інгредієнти:

  • 8-10 кг пророщеного пшеничних плодів
  • 40 л очищеної води
  • 8-10 кг цукру
  • 280 г дріжджів

Отже, для виготовлення самогону необхідно помістити пшеничний солод в ємність, додати 5 л теплої води 50°, насипати близько 2 кг цукру і близько 180 г дріжджів. Потім слід закупорити тару і поставити в темне місце на тиждень. Через відведений час необхідно додати залишки інгредієнтів, встановити гідрозатвор і спостерігати процес бродіння протягом ще одного тижня.

Визначити закінчення бродіння просто: верхній шар браги прийме більш світлий відтінок, а утворення бульбашок і зовсім припиниться. По завершенні ферментації можна приступати до перегонці, попередньо профільтрувавши брагу. Відбирати дистилят потрібно до тих пір, поки напій не стабілізує свою фортецю в діапазоні від 35 до 40°. Також можна провести повторну перегонку, розбавивши дистилят з водою на 50%, при цьому необхідно злити головну фракцію, що містить сивушні масла. Перевагою використання пшениці в якості сировини для приготування самогону полягає у можливості багаторазового повторного використання одних і тих самих зерен, при цьому рецепти можуть відрізнятися.

Бездріжджовий метод приготування першокласної самогонки

Рецепт створення пшеничного дистиляту без дріжджів, але з використанням цукру простий. Відповідно до пропорцій знадобиться:

  • 1,5 кг зерна
  • 16 л води
  • 6 кг цукру

В якості дріжджів будуть використовуватися натуральні бактерії, які знаходяться на поверхні пшеничних зерен. Даний рецепт підкреслює натуральність і простоту створення алкогольного продукту.

Спочатку відібрані і просіяні пшеничні зерна слід залити водою кімнатної температури на 3-5 см, а також додати 3 кг цукру. Гарячу воду використовувати категорично не рекомендується, так як висока температура (понад 30°) здатна знищити, необхідні для бродіння, бактерії. Отриману суміш ретельно закупорити кришкою і залишити в темному прохолодному місці на 5-7 діб.

Після закінчення відведеного часу необхідно додати решту 8 л води і ще 3 кг цукру, ретельно перемішати, встановити гідрозатвор і поставити бродити кілька днів. Коли процес бродіння закінчиться, можна сміливо приступати до стандартної перегонці. Рецепт гарний тим, що наявне сировину можна використовувати кілька разів.

Не настільки важливо, який використовується спосіб для приготування самогону. Кожен, бажаючий створити напій своїми руками, має можливість поекспериментувати і випробувати безліч методів, а бути може створити власний рецепт. Головне пам’ятати, що в самогоні завжди присутні сивушні масла, які слід прибирати з дистиляту шляхом фільтрації або який-небудь інший очищення.