Зміст

 • Особливості приготування браги бездріжджовий
 • Бездріжджове сливове сусло
 • Яблучна брага без застосування дріжджів
 • Готування браги із винограду без дріжджів
 • Брага з варення без дріжджів

Особливості приготування браги бездріжджовий

Без дріжджів можна приготувати абсолютно будь-сусло, будь то брага із слив або варення, а також з яблучного соку, винограду або будь-яких інших цукристих фруктів. Дріжджові бактерії, за своїм призначенням, виконують функцію каталізаторів і прискорювачів процесу бродіння. Цукор для них відіграє роль енергетичного харчового продукту, за рахунок якого інтенсивність бродіння збільшується.

Бездріжджовий спосіб полягає в тому, щоб не мити вихідна сировина, коли мова йде про фруктові брагах. Адже на поверхні фруктів знаходяться дріжджові бактерії природного походження, продуктивності яких більш ніж достатньо для перетворення крохмалю в спирт. До того ж самогон, без додавання дріжджів, виходить більш м’яким і має приємний ароматний букет. Процес ферментації бездріжджового сусла протікає повільніше, але й кінцевий результат перевершує всі очікування, оскільки на виході виходить максимально натуральний продукт.

Бездріжджове сливове сусло

З сливи виходить приголомшливо-смачний напій, який добре відомий балканським країнам і є еталоном сербської алкогольної продукції. Оригінальний рецепт передбачає використання сливи і нічого крім. Для приготування сусла не потрібно дріжджів і цукру. Щоб отримати близько 3 л сливовиці знадобиться 30 кг сливи, в ідеалі фрукти повинні бути переспевшими.

Отже, плоди необхідно ретельно перемять, як міксера можна скористатися дрилем з міксерної насадкою, яка додасть зливі стан пюре. При цьому кісточки прибирати не обов’язково. Але любителям м’якого смаку, мабуть, краще попередньо очистити плоди слив. Мити фрукти категорично заборонено, оскільки на поверхні сливи знаходяться бактерії, що сприяють ферментативному процесу. Далі потрібно ємність з суслом поставити бродити в темне тепле місце на 3-4 тижні. Після перших 24 годин відстою необхідно збити утворилася мезгу. Це робиться шляхом перемішування усієї браги. Процедуру слід повторювати щодня.

Коли процес бродіння злив закінчиться, сусло можна проціджувати та переганяти з відділенням фракцій. Для отримання найбільш чистого самогону процес перегонки слід зробити повторно. Безсумнівно, із слив вийде першокласний чистий самогон, адже не дарма народ балканських країн кличе сливовицю «Королевою алкогольних напоїв».

Яблучна брага без застосування дріжджів

Рецепт приготування браги з яблук або яблучного соку є універсальним, оскільки сусла в перспективі можна отримати першокласний самогон шляхом стандартної перегонки. Для питної бражки краще взяти більш якісні яблука, без кісточок і серцевин. Самогон ж, у свою чергу, можна переганяти з будь-яких плодів, не очищаючи від кісточок, головне не допускати до використання гнилих фруктів.

Рецепт твори яблучного самогону на основі браги без дріжджів полягає в застосуванні наступних інгредієнтів:

 • стиглих солодких яблук – 30 кг
 • цукру – 4 кг
 • чистої води – 20 л

Спочатку необхідно підготувати сировину. Для цього немиті плоди слід розрізати на рівномірні часточки, видалити з них серцевину і кісточки. Це робиться, щоб уникнути псування органолептичних властивостей яблучного напою. Потім всі плоди потрібно подрібнити будь-яким доступним способом. Отримане кількість яблучного жмиху і соку слід вилити в глибоку ємність, можна використовувати бідон або велику сулію, налити туди 16 л води, а у решти 4 л розбавити цукор і теж додати в тару. Далі потрібно ретельно закупорити посудину і залишити в такому вигляді на тиждень. Але через добу потрібно перевірити брагу з яблук на наявність мезги у верхньому шарі. Якщо така утворилася, то її слід збити шляхом перемішування до появи пухирців. Зрозуміти коли закінчиться бродіння, можна за осветленному відтінку сусла і осів осідання. Якщо процес бродіння закінчено, то брага готова до використання або подальшої перегонці яблучного самогону за стандартною схемою.

Рецепт браги з яблучного соку практично ідентичний жмыховому, за винятком необхідності додати води і цукру. Досить просто вичавити сік з яблук у тару, закупорити її ретельно і залишити в темному теплому місці на місяць. Через цей термін брагу слід відфільтрувати і двічі перегнати.

Готування браги із винограду без дріжджів

Виноградний самогон здійснюється завдяки використанню від макухи винограду, а не самих ягід, які можна задіяти в якості сировини для вина або соку. Модифікований рецепт самогону з винограду полягає у використанні таких складових:

 • 30 л чистої води
 • 10 кг виноградного макухи
 • 5-10 кг цукру

Процес виготовлення простий: рецепт вимагає чіткого виконання дій і дотримання пропорцій. В підготовлену тару необхідно висипати весь виноградний макуха, залити теплою водою і додати цукор. Температура води не повинна перевищувати 30°, оскільки природні дріжджові бактерії просто помруть. Ємність з суслом слід ретельно закупорити і залишити в теплому місці без можливості попадання сонячних променів. Після перших діб відстоювання потрібно, утворену мезгу виноградного сусла, перемішати до тих пір, поки не з’явиться приємний виноградний аромат і піна.

В час процесу ферментації потрібно щодня помішувати брагу протягом 30 днів. Хоча тривалість бродіння безпосередньо залежить від якості сировини, а також від продуктивності натуральних дріжджових бактерій винограду, і може варіюватися від 10 днів до одного місяця. З готової браги сміливо можна гнати виноградний самогон. Важливо не забувати, що виноградний самогон найкращої якості досягається шляхом подвійної перегонки.

Брага з варення без дріжджів

Що робити, якщо у вас багато варення і воно починає киснути? Звичайно ж, приготувати самогон. Для цієї мети підійде абсолютно будь-яке варення з будь-яких фруктів, при цьому можна змішати різні його види. Найголовніше, щоб варення було дуже цукристим. Існують різноманітні рецепти приготування самогону з варення, як з дріжджами, так і без них. Даний рецепт цікавий тим, що замість дріжджів буде задіяно пиво та інші інгредієнти:

 • 5 л забродженого варення
 • 1 кг цукру
 • 1 л пива
 • 25 л прокип’яченої води

Рецепт простий в реалізації, достатньо в тарі змішати 5 л варення з 1 кг цукру, додати туди пива і залити все це теплою водою 35-40°. Потім шийку потрібно накрити марлевою тканиною або надіти рукавичку з отвором. Тару ретельно загорнути чорною тканиною і помістити в темне місце з кімнатною температурою на 10-14 днів. Впала набік рукавичка буде означати те, що брага з варення готова і можна приступати до перегонці. Переганяти потрібно відфільтроване сусло з варення.