Самогон з виноградного макухи

Зміст

 • Брагу
 • Перегонка браги в чачу
 • Кілька порад

Самогон, отриманий шляхом перегонки браги з винограду, називають виноградною горілкою або чачею. Широке поширення цей Самогон з виноградного макухинапій отримав в південних регіонах. Сировина для отримання виноградної горілки в цих регіонах є повсюдно. Тим не менш, зробити чачу з чистого виноградного соку досить дороге задоволення. Вміст цукру в ягоді не перевищує 10-12 % і для отримання самогону його буде потрібно велика кількість. Тому для приготування виноградного самогону зазвичай використовується виноградний макуха, що залишився в результаті переробки винограду. Міститься в ньому цукор і дріжджі дозволяють отримати їх макухи хорошу виноградну горілку.

Брагу

Приготувати брагу з виноградного макухи можна кількома способами, як з додаванням цукру і дріжджів, так і без додавання цих інгредієнтів. Для приготування браги можна використовувати як не бродили вичавки, так і брав участь у приготуванні вина макуха. Якщо брагу готують з бродившего макухи, то його кількість слід збільшити в два рази в порівнянні з виїмками, не брали участь у бродінні.

Рецепт браги без цукру й дріжджів

Для приготування такого самогону потрібна тільки вода. Рецепт не передбачає додавання цукру і дріжджів. Макуха в кількості 10 кг заливається 30-35 л теплої води і забирається в тепле місце для бродіння. Даний рецепт приготування браги передбачає великий термін переброджування. Містяться на шкірці винограду дикі дріжджі починають переробку залишився в макусі цукру на спирт і вуглекислий газ. Дикі дріжджі менш активні, ніж їх культивовані побратими, а Самогон з виноградного макухивміст цукру в продукті недостатньо. Тому сам процес бродіння макухи може доходити до 70-80 днів. Новий макуха слід перемішувати або збовтувати для запобігання появи цвілі.

З метою запобігання утворення оцту, при такому неспішному бродінні, продукт повинен бути надійно захищений від взаємодії з киснем повітря. Для цих цілей зазвичай використовують гідрозатвори різних типів, які можна зробити самостійно, або гумові рукавички. Цей рецепт гарний тим, що спиртовмісна рідина, отримана в результаті бродіння макухи, не потребуватиме додаткового освітлення. Для приготування самогону її досить просто акуратно перелити в перегінний куб, залишивши осад і перебродив макуха в ємності.

Рецепт отримання такої браги з макухи має недолік крім тривалості бродіння – низький вміст спирту в отриманій спиртовмісної рідини. Самогон, отриманий з виноградного макухи, досить м’який, має приємний виноградний аромат і присмак.

Рецепт браги з додаванням цукру й дріжджів

Для приготування виноградного самогону по цьому рецепту на 10 кг вичавок потрібно:

 • 35 л води
 • 5 кг цукру
 • 30-40 гр сухих дріжджів

Все це перемішується в ємності до повного розчинення цукру у воді. У ємності повинно залишитися відсотків 15 – 20 вільного місця необхідного для утворюється в процесі бродіння піни. Дріжджі можна використовувати сухі і пресовані, використовувані для хлібопечення. Різниці між ними практично ніякої, при правильній перегонці ніякого запаху від них в Самогон з виноградного макухивиноградної горілки не буде присутній. Також можна дріжджі і не додавати, макуха містить спори диких грибків, які при наявності багатої живильного середовища досить швидко розмножуються. Сам процес отримання сусла набагато збільшиться, але дозволить з гордістю сказати, що отриманий самогон приготований без додавання дріжджів.

Через 2-3 дня починається бурхливе бродіння з активним виділенням вуглекислого газу. Рецепт передбачає перемішування макухи кілька разів у день, до тих пір, поки він не буде осаживаться на дно ємності. Додавання цукру і дріжджів дозволить скоротити процес переробки містить цукру до 12-14 днів. Проходити бродіння має без доступу кисню, який окисляє спирт і призводить до утворення оцту. Оптимальною температурою, при якій відбувається бродіння, повинна бути 18-24 ОС. Після того як пройшла активна фаза бродіння, отриману виноградну брагу освітлюють різними добавками або залишають на доброджування і освітлення. Після освітлення браги її обережно зливають і переганяють в самогон.

Перегонка браги в чачу

Переганяти виноградний самогон краще за допомогою апарату оснащеного сухопарником або має ректифікаційної колони. При цьому для отримання хорошої чачі з присмаком винограду потрібно подвійна перегонка. Перед початком перегонки в спиртовмісну рідину можна додати невелику кількість соди (1 г на 1 л рідини), це дозволить нейтралізувати присутню в розчині оцтову кислоту. Процес перегонки виноградного самогону слід Самогон з виноградного макухипроводити в два етапи.

На першому етапі рідину нагрівають до температури 60-65°С. Активно виділяються при цьому альдегіди, кислоти та ефіри зливають. Вживання їх всередину небезпечно для організму. Зазвичай відсікається до 5% відсотків легкокипящих рідин від одержуваного продукту. Далі рідина нагрівається до 80-85°С і забирається основна частина продукту перегонки, приблизно 75-80 % від виходу. Забір проводять до тих пір, поки фортеця виходить самогону не опуститься до 35 градусів.

Далі відбирають хвости, які можна додавати в брагу при наступних перегонках. Отриманий після першої перегонки виноградний самогон очищають, зробити це можна за допомогою марганцівки або вугільних фільтрів, знижують вміст в ньому шкідливих речовин. Перед повторною перегонкою виноградний самогон розбавляють водою в пропорції 2:1. У результаті другої перегонки отримують чачу з легким присмаком винограду і подальшу його очищення проводити не слід.

Кілька порад

 • Для прискорення процесу бродіння краще застосовувати не хлібопекарські пресовані або сухі дріжджі, а спеціальні винні.
 • Велике значення для одержання якісного самогону продукту відіграє вода. Вона повинна бути м’якою і добре очищеної. Не рекомендується застосовувати воду минулий кип’ятіння, хлорування, а також бутелювання. Якщо хорошу воду дістати не виходить то можна Самогон з виноградного макухивикористовувати звичайну водопровідну, але попередньо відстояну протягом доби і минулий очищення через спеціальні побутові фільтри.
 • Температурний режим є важливою умовою дозрівання сусла. При низьких температурах дріжджові грибки уповільнюють переробку цукру в спирт, а при дуже високих можуть загинути.
 • Новий макуха слід перемішувати або збовтувати в іншому випадку утворилася цвіль може погубити продукт.
 • Якщо дозволяє конструкція перегоночного куба, то залишився після бродіння макуха після зливу рідини помістити в марлю й підвісити над рідиною. Виноградний аромат самогону в цьому випадку буде виражений набагато сильніше.