Самогон з винограду в домашніх умовах

Зміст

 • Значення для здоров’я
 • Особливості використання різних сортів
 • Брага з вичавків
 • Брага з ягід винограду
 • Брага з соку
 • Дистиляція

З всіляких різновидів міцних алкогольних напоїв самогон з винограду (чача) володіє рядом переваг, серед яких яскраво виражені простота отримання, швидкий процес дозрівання браги, порівняно високий відсоток виходу етанолу і приємні смакові якості. За кількістю змісту Самогон з винограду в домашніх умовахпростих вуглеводів вихідний продукт складається в списку лідерів, що і визначає багато плюси отримання самогону з винограду в домашніх умовах.

На відміну від багатьох інших видів самогону, приготований з винограду вирізняється порівняно низьким відсотком супутніх компонентів, зокрема, ефірів. Але це залежить і від способу і місця, де був зварений самогон: на підприємстві або в домашніх умовах, була здійснена повторна конденсація, застосовувалися фільтри.

По всьому світу чача визнається одним з найбільш цінних міцних коштів. Адже недарма традиційний рецепт справжнього коньяку наказує витримку саме на виноградному спирті.

Значення для здоров’я

Відомо, що надмірне вживання містять алкоголь продуктів може нанести серйозної шкоди здоров’ю, але в виноградного самогону (якщо, зрозуміло, знати міру) є і корисні властивості. Прийом 50 г такого напою має судинорозширювальний ефект, підсилює кровообіг і сприятливо впливає при стресових ситуаціях. Він може бути використаний як профілактичний засіб проти інфекційних захворювань. У зазначеному дозуванні самогон з винограду допомагає роботі травної системи.

Виноградна горілка, як зовнішній засіб, що практикується при розтиранні хворих місць і накладанні компресів на суглоби, що сприяє більш швидкому зняттю запалення і пом’якшення больових відчуттів. При проблемах шкіри в чистому вигляді або у складі мазей і настоянок чача також призначається.

У питанні користі для організму пріоритет зазначається у самогону, приготування якого здійснено в домашніх умовах без введення промислових методів самогоноваріння, так як ця форма більш натуральна.

Особливості використання різних сортів

Культивовані в жарких регіонах сорти винограду дуже солодкі, тому з них легко отримати і вино і Самогон з винограду в домашніх умовахсамогон. Вирощувані в помірній смузі зразки в ягодах накопичують менше цукру і більше органічних кислот. Для запобігання попадання небажаних компонентів і підтримки необхідного рівня якості процес дещо ускладнюється, а методика трохи змінюється. В даному випадку доцільно приготування браги з винограду з подальшим її дистиллированием в самогон по одному з пропонованих рецептів.

Одним з поширених сортів винограду в холодних регіонах є Ізабелла, небагата вуглеводами і містить безліч побічних, що заважають для переробки в брагу речовин. З тієї ж причини вихід кінцевого продукту нижче. Розроблені спеціальні технології і рецепти для браги з сорту Ізабелла. Їх можна умовно класифікувати на три категорії: з вичавків, з цільних ягід і з виноградного соку.

Брага з вичавків

Рецепт браги з вичавків винограду Ізабелла передбачає дотримуватися наступні пропорції:

 • 10 кг вичавок
 • 30 л води
 • 4-5 кг цукру.

Якщо необхідно прискорити бродіння, то додається 100 г дріжджів (при цьому готовність наступає в два рази швидше, але відбувається якесь відхилення від традиційного рецепту варення самогону в домашніх умовах).

Цукор розбавляється 4 л води і разом з розведеними дріжджами заливається в тару, заповнену масою вичавок і залишилися 26 л води (оптимальна температура води для цього, і для другого способу визначається в 30 градусів Цельсія). Все це ретельно перемішується, закривається щільною кришкою і залишають бродити на 8-11 днів. При відмові від дріжджів процес буде тривати 20-25 днів.

По завершенні бродіння бажано пропустити брагу через фільтри і почати перегонку самогону. На прикладі зазначеного співвідношення вдається отримати від 6 до 8 л самогону міцністю 40-45 градусів.

 

Брага з ягід винограду

Цей варіант отримання браги з винограду Ізабелла і інших схожих сортів ґрунтується на застосуванні дозрілих ягід. Починати його потрібно з сортування, при якій утилізуються незрілі Самогон з винограду в домашніх умовахплоди і зелені частини: грона, листя і черешки. Відібраний виноград пресується або ретельно роздавлюється вручну і закладається в глибоку, відповідну за габаритами ємність.

Інгредієнти:

 • 10 літрів виноградної субстанції
 • 3-4 кг цукор
 • 30 л води.

Якщо перевагу віддано дріжджового бродіння, то засипається 70-80 г дріжджів. На відміну від попереднього варіанту цукор потрібно додавати поступово протягом перших 4-5 днів. Брага досягає готовності практично в ті ж терміни, що вказані в першому способі.

Домогтися більш високого ефекту можна, попередньо заморозивши виноградні ягоди і піддавши їх розморожування перед початком процесу. Перед наповненням браги в самогонний апарат її треба відокремити від осаду.

 

Брага з соку

Існує ще один рецепт самогону, ректифікація якого проводиться в домашніх умовах. Він полягає у використанні браги з чистого виноградного соку, звільненого від вичавок і інших механічних компонентів. Сама по собі така брага теж може вживатися, так як є досить пристойним слабоалкогольним напоєм.

Сцеженный сік з винограду (в розрахунку на 1 л) змішується 2 л води, 400 г цукру, 40 г заздалегідь підготовлених на вуглеводної субстанції дріжджів. Як правило, через 7-8 днів брага готова до подальшої переробки.

Дистиляція

Самогон з винограду в домашніх умовахОтриману одним з трьох методів виноградну брагу в домашніх умовах неважко буде перегнати в самогон. Інтенсивне кип’ятіння самогонному апараті не рекомендується. Воно повинно проводитися рівномірно на помірному вогні. Выпаренному і конденсированному в змійовику етилового спирту супроводжують ефірні масла, невелику кількість метилового спирту і інші органічні сполуки, що знижують якість самогону і псують його смак. Деякі люди перші 30-40 мл дистиляту зливають з-за високого вмісту зазначених небажаних речовин. Позбутися від них можна і за допомогою фільтрів, але краще, якщо провести повторну дистиляцію перваку. Це допоможе ще і підвищити градус самогону, при якому послабляються й негативні побічні смаки.