Зміст

 • Рецепт приготування напою старовинним способом
 • Самогонка з геркулесу

Самогон – це популярний російський алкогольний напій, який здавна є головним елементом будь-якого застілля. Виробляється даний напій на основі різних інгредієнтів. Перегін самогону здійснюється на спеціальному обладнанні або ж на саморобному. Рецептів приготування цього напою існує нескінченна кількість, все залежить від фантазії і смакових уподобань споживача. Головне, дотримуватися всі необхідні технології і пропорції. Кожен рецепт унікальний. Від якості використовуваних вами інгредієнтів буде залежати смак і аромат напою. На основі самогону готують різні лікери, настоянки, роблять його з компоту, пива та інших напоїв. Давайте розглянемо один із самих старих рецептів приготування самогонки.

Рецепт приготування напою старовинним способом

Даний рецепт вимагає використання цукру для приготування. Він не є єдиним варіантом приготування за старою технологією. Старовинний рецепт приготування «дідусевим» способом, змінювався з роками і кожен трактує його по своєму.
Знадобиться:

 • Дріжджі в кількості 10 г
 • Активатори бродіння — 10 г
 • Цукор – 2 кг
 • Вода – 8 л

По закінченні приготування, у нас виходить близько 10 л готової браги. Найкраще в процесі виготовлення напою використовувати винні дріжджі, вони швидше запускають процес бродіння, не накопичують летких кислот. На відміну від хлібопекарських, в парі з цукром вони дають велику міцність напою. Крім цього винні дріжджі виключають з напою негативну мікрофлору. Даний рецепт починається з підготовки ємності, куди ми висипаємо дріжджі і заливаємо підігрітою, але не сильно гарячою водою залишаючи їх розбухати кілька годин. У бродильне, в якій наш розчин буде бродити, варто підготувати 8 л води, яку також попередньо підігріти і висипати в неї цукор.

Коли дріжджі забродять, в них додають активатори, прискорюють бродіння і переливають складу в ємність з водою. Щоб процес бродіння розвивався активніше, потрібно додати в розчин десь 140 г зерен гороху. Після чого бродильня щільно закупорюється за допомогою гідрозатвору, щоб нормалізувати бродіння, а для виведення утворюється вуглекислого газу слід передбачити спеціальну трубку.

Далі починається наступний етап. Бродильну ємність переміщують у тепле приміщення, температура в ньому повинна бути +31-33 °С. Рідину потрібно ретельно перемішувати по кілька разів в день. Процес бродіння займе десь тиждень. Готовий продукт слід перевірити на смак, якщо рідина, солодка, значить поки брага не готова. Весь час слідкуйте за гідрозатворів, якщо бульбашки з нього не виділяються, то це може означати, що самогон вже перебродив.

Після готовності браги приступаємо до процесу перегонки. Виконується такий процес використання різних апаратів для перегонки самогону, аламбики, алькитары та інших. На виході повинно вийти 10 л самогону, без всяких домішок і присмаку.

Самогонка з геркулесу

Рецепт приготування даного самогону досить простий у виконанні, до того ж такий напій буде дуже корисним. З усієї маси варіантів приготування цього напою, такий спосіб менш витратний і швидкий, при цьому смак виходить м’який. Залишився осад використовують для лікування багатьох хвороб, а також добре впливає на шкіру обличчя, а сам самогон є відмінним лікуванням застуди і захворювань шлунка різного ступеня.
Нам знадобиться:

 • 0,5 кг вівсяних пластівців або так званої каші Геркулес
 • 110 р цукру або фруктози
 • 7-8 л води
 • 250 мл кефіру
 • 5 г сухих дріжджів

Півкілограма пластівців слід подрібнити в блендері, після додаємо 110 г цукру і заливаємо отриману суміш 8 л негарячій води. Слідкуйте, щоб температура води була невелика, окріп брати не рекомендується. Далі, додається склянку (250-300 мл) кефіру. Отриману суміш добре перемішують і залишають бродити на тиждень, після чого перегонку здійснюють у кілька етапів. Таку самогонку використовують для лікування застуди, спини, шлунка, гастритів, шкіри обличчя і т. д.

Даний рецепт абсолютно безвідходний, бурда, яка залишилася після перегону, також корисна, з неї роблять спеціальні коржики, нагрівають і кладуть на груди замість гірчичників під час застуди або ж під час болів в спині. Якщо у вас болять суглоби, то можна приготувати ножні ванни з бурди. Перед перегонкою самого залишають 20 г окремо і після останнього етапу перегонки ще 20 р. Цими двома розчинами протирають особа, крім цього дуже корисні маски для обличчя з решти бурди.

Для тих, хто страждає проблемами зі шлунком, такий самогон з вівсяних пластівців слід випивати по 35 г кожен день на голодний шлунок перед сніданком.

Як бачите, рецепти виготовлення самогону бувають абсолютно різні, як і продукти, що використовуються для їх виконання. Головне, обзавестися дріжджами і цукром, а всі інші інгредієнти вибирайте по смаку. З першого разу процес самогоноваріння освоїти досить складно і у вас може щось не вийти, але вже на третій чи п’ятий раз результат всіх маніпуляцій вас порадує, і ви зможете почастувати власноручного приготованим напоєм своїх друзів і родичів.