Зміст

 • Самогон із солоду ячменю
 • Замочування
 • Пророщування
 • Сушка
 • Дроблення
 • Рецепт самогону з солоду ячменю
 • Рецепт самогону з цукру з зеленим солодом
 • Рецепт самогону без солоду, з кукурудзи, як основа для бурбона

Самогон із солоду ячменю

Солод є досить непростим компонентом. Його важко знайти, проте купити можна, якщо добре пошукати. Але є більш легкий спосіб його отримання – це приготування вдома.

Щоб отримати цей компонент, слід проростити ячмінь, а потім висушити. Купити ячмінь можна на ринку. Вибирайте борошнистий ячмінь, продукт з нього багатий екстрактом.

Замочування

Для приготування ячмінного солоду зерна замочують. Для початку слід його промити, злити воду з спливаючими крупинками, тому що вони зіпсовані. Процес замочування триває близько сорока годин. Як відбувається процес замочування? Візьміть води в два рази більше, ніж кількість ваших насіння. Наприклад, на 4 кг насіння візьміть 8 л води. Під час замочування, зерно перемішують, а також кожні 12 годин міняють воду. Після кожного зливу води залиште їх «подихати» на 2 години.

Після закінчення двох днів після замочування у них починає проростати корінець. Після того як минуло сорок годин, замочування закінчено. У кожного сім’я з’явився корінець.

Пророщування

Після зробленого починаємо пророщування. Для того щоб процес
зростання пройшов вдало, температура приміщення повинна бути 16°С. В житлових приміщеннях непросто підтримувати такий клімат. З-за цього пророщування ячмінного насіння буде нерівномірним, а кількість непотрібних речовин збільшиться. Під час пророщування слід перевертати їх кожні 12 годин. Тривалість складає 10 днів.

Слід постійно перевіряти розмір корінця, коли він стане у півтора рази більше довжини насінини, він буде вважатися ідеально пророщеним. Саме такий солод називають зеленим. Він дуже хороший для приготування самогону.

Сушка

Після пророщування насіння необхідно висушити. Це робиться при 40°С, протягом 2 днів. Спочатку викладіть його на тканину тонким шаром, коли він трохи підсохне, можна використовувати вентилятор або духовку. У цей процес можна підключити і сушку для фруктів.

Щоб солод був придатний для приготування самогону, його потрібно додатково висушити в духовці при 80°С протягом 40 хвилин.

Тепер солод слід очистити від лушпиння. Це можна робити руками, перетираючи її, а можна насипати в мішок, потім катати, поки все не очиститься. Після перевірки на вітрі.

Пересіяні готові паростки скласти в мішок, потім поставити в тепле місце на 40 днів, щоб вони повністю выстоялись.

Дроблення

Щоб подробити паростки потрібно взяти звичайну кавомолку і невеликими порціями подробити їх у борошно. У вас вийде прекрасний ячмінний екстракт.

Рецепт самогону з солоду ячменю

Інгредієнти для приготування:

 • Ячмінь 2,5 кг
 • Цукор 4 кг
 • Вода 23 л

Вихід готового продукту приблизно 30 л.

Відповідна температура для бродіння становить 25°с. Якщо цього не дотримуватися, тоді не буде бродіння і брага закисне. Наполягати її необхідно протягом одного тижня. Готовність перевіряється на смак, брага не повинна давати насолоду.

Спосіб приготування

Подрібнений на борошно солод пересипають у велику каструлю, заливають гарячою водою, перемішують. Отримана маса не повинна містити грудки. Все це нагрівають на сильному вогні до 70° Пн. Коли суміш буде внизу, а світла вода вгорі, рідину необхідно остудити. В охолоджену до кімнатної температури суміш додайте цукор, перемішайте. Потім щільно накрийте кришкою з гідрозатворів. Поставте каструлю в тепле місце, температура повинна бути від 18°С, в іншому випадку бродіння припиниться.

Коли брага готова, її потрібно процідити і перегнати два рази. Весь процес займає тиждень, якщо брага не дозріла, тоді в приготуванні була помилка.

Рецепт самогону з цукру з зеленим солодом

Інгредієнти

 • Цукор 3 кг
 • Зелений злаковий продукт 1,2 кг (можна брати зерна навпіл, ячменю та кукурудзи)
 • Дріжджі 300 г
 • Вода 15 л

Спочатку пророщуємо качани, поки паросток не буде розміром з насіння (пророщений злак називають зеленим). В каструлю, заливаємо воду 40°С приблизно 70% від запланованого обсягу. Всипаємо третю частину цукру і добре розмішуємо, потім додаємо дрібно раскрошенные дріжджі і посічений на кавомолці зелений пророщений ячмінь в затор. Все добре змішати, поставити в тепле місце на 3 години.

Коли суміш почне булькати, додати цукор, що залишився і воду у вигляді сиропу з температурою 30°С. Після цього брага готова. Тепер вона повинна бродити 5 днів при 27°С.

Після закінчення 5 днів брагу необхідно освітлити. Для цього, охолоджувати її до 5°С приблизно протягом двох днів. Коли осад буде внизу, акуратно злийте рідину. Коли процес освітлення пройдено, можна гнати самогон. Краще перегнати два рази.

Рецепт самогону без солоду, з кукурудзи, як основа для бурбона

Інгредієнти

 • Насіння кукурудзи 10 кг
 • Вода 20 л
 • Дріжджі 500 г
 • Цукор 1 кг

Подрібніть кукурудзу і пересипте в каструлю, залийте окропом. Поставте каструлю в тепле місце, нехай охолоне до 30°С. Потім, додати цукор, дріжджі і добре перемішати. Готову суміш слід накрити кришкою з гідрозатворів, поставити в тепле місце для бродіння на 5 днів. Після цього процідити, перегнати. Це найпростіший рецепт для основи бурбона.

Основу для самогону можна брати будь – брага вийде з ячменю, кукурудзи, гороху та ін.