Зміст

 • Спосіб № 1
 • Спосіб № 2
 • Спосіб № 3

Рецепти самогону з житнього борошна і солоду вважаються найпоширенішими та бюджетними. Досвідчені дегустатори підтверджують, що смакові якості таких алкогольних напоїв є найкращими. Для того, щоб зробити брагу, в цьому рецепті необхідний додатковий процес зацукровування, є трудомісткою роботою, і підходити до неї потрібно з особливою уважністю. Незважаючи на це, фахівці самогоноваріння віддають перевагу саме цей рецепт виготовлення браги.

Приготування алкоголю будинку відрізняється від технологій виробництва таких напоїв як віскі або бренді, які по суті є тим же самогоном.

При цьому, той, хто взявся за цю процедуру, повністю впевнений, що кінцевий домашній продукт виготовлений з натуральних інгредієнтів, і консерванти в ньому зовсім відсутні.

Спосіб № 1

Для приготування житнього самогону необхідні:

 • 19 л води;
 • 4 кг житнього борошна;
 • 100 г дріжджів.

Цей рецепт виготовлення передбачає використання 19-літрової ємності. Зробити самогон можна будучи новачком у цій справі. Маючи все необхідне в списку, потрібно змішати 2 л холодної води з 8-ю л крутого окропу, всипати 4 кг борошна з жита і ретельно перемішати суміш. Заміс повинен настоятися 1.5. години, а потім у нього додають ще 3 л холодної води. Знову отримана маса ретельно перемішується і знову отставляется на пів години.

Потім знову потрібно долити 6 л холодної води і додати дріжджі. У такому вигляді закваска коштує 4 доби. Після закінчення терміну можна приступати до перегонці на самогонному апараті.Напій буде міцним і приємним на смак. Цей рецепт чудово підійде для використання і пшеничного борошна.

Спосіб № 2

Цей рецепт приготування цього широко відомого напою передбачає використання не тільки жита, але і солоду. Технологія не проста, але також досить бюджетна.

Для цього необхідні:

 • Борошно житнє — 900 гр;
 • Борошно солодова — 100 гр;
 • Вода тепла — 2 л;
 • 25 гр дріжджів.

Борошно треба змішати з борошном із солоду і залити теплою водою. Отриману масу акуратно і ретельно перемішати. Додати приблизно до 0.1 л крутого окропу, щоб суміш стала трохи тепліше. Залишити масу на 20-25 хвилин, потім ще раз долити 0.1 л окропу. Після цього отримана суміш отставляется до того моменту, поки не закінчиться процес оцукрювання житнього крохмалю і на смак рідина стане трохи солодкої.

Потім суміш остуджується невеликою кількістю холодної води до температури 17°С і розріджується. Підготовлена закваска повинна простояти 3 дні. Потім слід додати дріжджі і почекати етап бродіння. Перегонку можна починати після випадання на бразі осаду і появи пухирців газу зверху неї. Самогон повинен бути з приємним запахом і м’яким смаком.

Спосіб № 3

Є ще один метод приготування самогону з житнього борошна.

Для цього необхідні:

 • До 20-ти літрів окропу додають 5 кг борошна з жита, сорт при цьому особливого значення не має.
 • Для полегшення завдання, можна використовувати дриль і будівельний міксер, щоб ретельно перемішати підготовлену масу.
 • Додати перемелений в блендері 1 кг пророщеної пшениці. Вона повинна бути молодою, з паростками не більше 4-х див.
 • Отриману суміш розводять гарячою водою, у розмірі 4-х л, приблизно 50-60°. Закваска змішується з солодом, з допомогою міксера.
 • Отримана суміш закутується і залишають у теплому місці на 12 годин. Масу з борошна, паростків, солоду за цей час необхідно кілька разів перемішати.
 • Після закінчення часу слід процес додавання дріжджів, з розрахунку 100 гр на 2.5 борошна. Це викличе бурхливу реакцію і з’явиться густа піна. Для того, щоб вона не пішла за край тари необхідно:
  • враховувати це заздалегідь, перед приготуванням, тому підбирати тару більше, щоб для піни було передбачено місце;
  • засипати зверху трохи розчавленого печива або 2-3 ложки рослинного масла;
  • частіше перемішувати приготовану суміш.
 • Брага буде в стані бродіння до 9 днів. Після закінчення часу рідину зливають і переганяють з допомогою самогонного апарату.
 • Як видно з наведених рецептів, самогон з жита, солоду, борошна і взагалі будь-яких зернових, вимагає дотримання певних температурних правил. Приступаючи до приготування самогону, слід пам’ятати основне правило: треба добути цукор з будь-якого продукту. Саме тому при приготуванні браги з борошном проходить процес заварювання. Деякий час вона обов’язково повинна постояти, після чого додаються дріжджі і тепла вода. Класичний розрахунок для браги це — 1 кг борошна на 1.5 л води. Бродіння завжди займає не менше тижневого строку.

  Температурний режим обов’язковий, інакше процес може просто зупинитися раніше часу. Якщо з якої-небудь причини це трапляється, то обов’язково треба відновити температуру і додати дріжджів, для запуску «роботи» закваски. Коли брага буде готова, слід перегнати її самогонным апаратом. Як правило, проводиться вугіллям — деревним або активованим.

  Можна використовувати будь-які рецепти, компоненти із зернових, з додаванням або без солоду, з травами для запаху і різними добавками. Такий напій використовують для приготування згодом ягідних настоянок і наливок. Навіть брага з перерахованих інгредієнтів пахне дуже приємно.

  Найголовніше, що не слід захоплюватися вживанням домашнього самогону. Адже Моз завжди попереджає не тільки про магазинних алкогольних напоях, але й про тих, що готуються вдома.