Зміст

  • Що таке самогонний апарат?
  • Система очищення самогону
  • Перегінний куб
  • Види нагріву
  • Які бувають самогонні апарати
  • Огляд самогонних апаратів

Вважати натуральної можна тільки ту річ, яку зробив ти сам. А тому, щоб уберегти себе від неякісних спиртних напоїв і точно знати, що після пари стаканчиків оковитої тебе не забере швидка, краще всього зробити самогонку самому. Саме для цих цілей існують самогонні апарати. Вони відрізняються за зовнішнім виглядом, обсягом і ціною, а тому давайте розберемося як правильно його вибрати.

Що таке самогонний апарат?

Самогонний апарат, який також називають дистилятором, служить в природі для отримання рідини з високим вмістом спирту, такий ефект досягається через перегонку браги у якій концентрація спирту в рази менше. Але, варто звернути увагу, що в ньому також підвищується рівень сивушних масел і інших домішок.

Під час перегону, він відділяє більш легкі компоненти, такі як етиловий спирт, сивушні масла і вода. На виході ми отримуємо рідина, у якій значно знижується вміст води, зате підвищується рівень спирту.

Пам’ятайте, що самогонні апарати виробляють спирт не в чистому вигляді, а самогон, а тому навіть якщо ви купите найдорожчий з них, не тіште себе марними надіями, з його допомогою ви не отримаєте найчистіший спирт.

Один з найбільш популярних апаратів на сьогодні – це фінська, зовнішніми даними він нагадує вітчизняні марки, але на відміну від них має більш зручну структуру і пластикові покриття на деяких деталях, саме вони захищають вас від опіків. Його вважають самогонным апаратом нового покоління.

Система очищення самогону

Один із головних компонентів, який заважає в отриманні кришталево чистого самогону – це вміст сивушних масел. Вони є осадом бродіння і не несуть ніякої користі. Склад сивушних масел — це суміш різного змісту ізоамілового та ізобутилового спирту. Вони завжди є у самогоні, так як є невід’ємною частиною бродіння. Крім того, досить часто вони в малій кількості містяться і в магазинному алкоголь – пиві, вині, коньяку і т. д. Але, самогон допускає лише малу концентрацію сивушних масел, а тому очищення є одним з найважливіших питань. Пам’ятайте, до твору очищення самогону, він є небезпечним для здоров’я через вміст сивушних масел, а тому пити його не можна.

Після того як суміш будуть додані всі інгредієнти: цукор, вода, тремтіння, крохмаль і т. д., суміш починає бродити. Процес бродіння може змінюватися в залежності від використаних інгредієнтів і самого рецепту. Після того як термін закінчиться, ви можете акуратно спробувати суміш на смак, якщо ви відчуєте гіркий присмак, можете сміливо починати процес очищення від сивушних масел і інших непотрібних опадів, таких як оцтова кислота, м’якоть від фруктів і т. д.

Перегінний куб

Перегінний куб – це одна з найважливіших частин самогонного апарату, так як містить в собі функції дистилятора. Вони відрізняються за розмірами, вартості та якості. Так, самогонний апарат Доктор губер має перегінний куб, який виглядає як звичайна каструля, але з приєднаними до нього трубками.

Саме завдяки цій ємності ваша брага перетворюється на самогон. Потрапляючи в неї, з допомогою нагріву, пари алкоголю піднімаються наверх прямо по трубці, після цього вона проходить в змійовики і завдяки конденсації виходить в рідкому вигляді, що представляє собою самогон.

Види нагріву

Для того щоб варити брагу і отримати спирт, вам знадобиться нагріти самогонний апарат. Це можна зробити двома способами:

  • Нагріти на плиті – такий варіант є дуже зручним, так як людина сама зможе виставити необхідну температуру і при необхідності легко змінити її. Однак, щоб таке варення не принесло поганих результатів, необхідно придбати такий засіб, яке буде мати досить товсті стінки. Так, наприклад, німецький самогонний апарат, має досить товсті стінки з жароміцної сталі, а тому витримує температуру до 1100 градусів. З ним ви можете не боятися того, що ваш апарат вибухне. Якщо ви шукайте самогонний апарат нового покоління, то цей варіант для вас.
  • Існують апарати, які йдуть в складі з ТЕНом, таке доповнення робить їх більш зручними, тому що все, що вам необхідно зробити, це включити в розетку. Але, вони мають свої мінуси, оскільки на відміну від газу, в них дуже складно регулювати температуру, плавного зміщення можна домогтися тільки в дуже дорогих моделях. Крім того, при виборі зверніть увагу на те, що дно такого самогонного апарата повинно бути подвійним, інакше брага буде прилипати до нього і може повністю зіпсувати конструкцію. Так, наприклад, самогонний апарат гриналко має всі необхідні характеристики необхідні для самогонного апарату з ТЕНом.

Які бувають самогонні апарати

На сьогодні магазини пропонують нам безліч варіантів у виборі кращого апарату. Ви можете вибрати його на ринку, оцінивши при цьому всі якості або ж зважитися на покупку в інтернет-магазині і отримати його з доставкою прямо додому. Незалежно від того, який варіант ви виберете, необхідно знати які бувають самогонні апарати і який з них краще всього вибрати.

В основному, всі апарати відрізняються за ціною, місткості та вартості. Крім того, основна відмінність полягає в наявності ТЕНа або ж можливості гріти на газі.

Огляд самогонних апаратів

Давайте розглянемо декілька предметів, їх відмінності та недоліки.

Самогонний апарат Могорич на відміну від інших варіантів виробляється всередині країни і є представником челябінського заводу. Виробники стверджують, що в його основі плаваюча неіржавіюча сталь, а значить, ви можете не боятися того, що він почне плавитися при нагріванні. Самогонний апарат Могорич має схожі характеристики, як і німецький самогонний апарат, але на відміну від попереднього, він має охолоджувач в комплекті, завдяки якому на виході ви отримаєте вже холодний самогон.

Окремо хочеться виділити самогонний апарат Меркурій, він чимось схожий на попередню модель, проте, має кращі характеристики. Так, наприклад, для перегону самогону, вам знадобиться всього 20 хвилин, А дно його виконано таким чином, що нагрівати ви його зможете як на звичайній плиті, так і на індукційному варіанті.

Самогонний апарат фірми Юпітер недавно з’явився на ринку, але вже встиг здобути популярність. Основною відмінністю і перевагою даного апарату є його висока продуктивність, адже він може виготовити до 7000 мл/год і це в режимі дистиляції. Розробники самогонного апарату марки юпітер гарантують справність роботи більше 3-х років. Завдяки сертифікованої сталі самогонний апарат від фірми Юпітер є кращим у своєму роді апаратом, який гарантує якість продукту і гарантію збереження його властивостей протягом довгих років.

Марка самогонних апаратів Юпітер має безліч варіантів самого предмета, а тому ви самі можете підібрати потрібну вам модель. Марки самогонних апаратів від Юпітер відрізняються за зовнішнім виглядом, формою перегінного куба, матеріалу виготовлення та ціною, а тому кожен зможе підібрати щось для себе. Ще однією особливістю самогонних апаратів фірми Юпітер є наявність термометра, що показує температуру і тим самим може сповіщати вас про необхідність її регулювання.

Якщо ви хочете отримати вітчизняний і більш бюджетний варіант, зверніть увагу на самогонний апарат фірми Михайлович, його називають міні-спиртовим заводом, бо він має всі функції для цього. Виглядає він так, ніби у вас вдома з’явився саморобний предмет, але насправді самогонний апарат марки Михайлович обіцяє своїм покупцям самий якісний самогон. Він не володіє металевим перегінним кубом, маючи в своєму розпорядженні лише банку і кип’ятильник. Вагомою перевагою самогонного апарату фірми Михайлович є його компактність і можливість використання в будь-якому місці. На відміну від самогонного апарату від марки Катюша, він має просту будову, зате завдяки доступній ціні його може дозволити собі кожен.

Якщо ж ви хочете ще більш мобільний і зручний апарат, зверніть увагу на самогонні апарати фірми Петрович. Вони відомі завдяки своїм простим функцій і будовою. Для них не потрібно багато місця, так як їх основа – це сполучені трубки, колба і невелика ємність. Самогонний апарат від фірми Петрович підійде як бюджетний варіант у вашому господарстві.

Зовсім недавно вітчизняні виробники почали професійно виготовляти самогонні апарати, але вже сьогодні вони заповнили практично весь ринок. Багато хто думає, що фінські та німецькі варіанти краще за характеристиками і методом виконання. Однак, якщо ви ознайомитеся з місцевим асортиментом, ви зрозумієте, що вітчизняні самогонні апарати з легкістю зможуть змагатися з іншими варіантами.