Самогонний апарат із соковарки

Зміст

 • Чому саме соковарка?
 • Створення самогонного апарату з соковарки
 • Особливості перегонки

Один з перших питань, що виникає при думці зробити самогонний апарат – що взяти за основу? Досвідчені винороби підкажуть: якщо озирнутися, можна знайти безліч відповідних предметів. Для цієї мети відмінно підійде звичайна соковарка. Адже якщо планується виготовлення напою «для себе», бажано щоб обладнання було компактне, легке при збиранні і не вимагало великих фінансових витрат.

Чому саме соковарка?

Передбачається використання класичної металевої соковарки совдепівських часів. Такий апарат складається з двох каструль – одна для кип’ятіння води, розташований внизу, в другу, що знаходиться вище, надходить сік. Зверху присутній своєрідний друшляк для овочів і фруктів накритий кришкою. Процес виготовлення соку простий – в друшляку сировина нагрівається під дією пара, що утворюється в Самогонний апарат із соковаркинижній ємності з водою. Краплі соку збираються у другій ємності і, пройшовши стерилізацію, перетікають через спеціальну трубку в банки.

Головним плюсом соковарки для самогоноваріння є те, що її кришка закривається майже герметично. Такий самогонний апарат матиме всі необхідні запобіжні і захисні клапани. Потрібно мінімальну кількість часу і зусиль, щоб отримати якісний випарник. Єдиним недоліком такого агрегату може стати малий обсяг. Але якщо виготовлення домашнього алкоголю буде відбуватися лише для особистих цілей, гнатися за більшою місткістю не варто.

Ще одним плюсом соковарки в процесі самогоноваріння є те, що вона здатна переробляти великі обсяги твердого сировини, такого як яблука чи інші фрукти, для отримання браги.

Самий елементарний спосіб – зробити з соковарки апарат для отримання самогону без змійовика. Для цього знімаємо кришку, на друшляк встановлюємо таз або каструлю, відповідну за розміром. Наповнюємо його холодною водою. В нижню ємність поміщаємо брагу. Ставимо цю конструкцію на плиту, сировина нагрівається, пари піднімаються нагору, стикаючись з холодною поверхнею. Вони конденсуються і стікають вниз, потрапляють в ємність, яка спочатку призначена для збору соку. Отримана рідина стікає через бічний отводный шланг в підставлену під нього ємність.

Приєднавши до соковарці найпростіший змійовик з холодильником, можна отримати якісний самогонний апарат.

Створення самогонного апарату з соковарки

Будь найпростіший самогонний апарат складається з двох блоків:

 • випарне пристрій, в якому відбувається утворення парів спирту, одержуваних з браги;
 • конденсатор, в якому отримані пари знову переходять у рідкий стан.

Є ряд інших деталей, доданих до дистилятори, для поліпшення його продуктивності, але вони вже не є абсолютно необхідними.

Складові частини самогонного апарата, виготовленого із соковарки:

 • Ємність для браги, яка представлена самої соковарки.
 • Головна доопрацювання в соковарці, яка буде потрібно – установка двох патрубків. Один з них буде використовуватися для відводу пари в змійовик, у другій буде поміщений термометр. У ємності сокосборника Самогонний апарат із соковаркинеобхідно наглухо закрити отвір.

 • Термометр.
 • У випарник встановлюється термометр для контролю температури. Це дозволить відстежувати відділення якісного алкоголю від шкідливих домішок. Починаючому виноробу такий елемент обов’язково стане у нагоді, з часом і появою досвіду від цієї деталі можна відмовитися. Бажано помістити термометр в ємність у металевій трубці, з одного боку, вона повинна бути запаяна. Це необхідно для запобігання самого градусника від пошкодження і попадання частинок у рідину.

 • Кран – необхідний для регулювання подачі води, при використанні проточного типу охолодження.
 • Трубка для збору рідини – мідна труба, відповідного діаметру, яка буде з’єднувати деталі апарату і зливати готову рідину в ємності.
 • Охолоджувальний блок або холодильник, для зниження температури парів спирту. З цим елементом можуть виникнути найбільші труднощі, незважаючи на уявну простоту конструкції. Кращий варіант – придбати вже готовий змійовик в спеціалізованих магазинах, краще всього підійде виготовлений з кварцового скла. Якщо братися за самостійне виготовлення даної деталі, оптимальним матеріалом стане мідна трубка. З неї необхідно намотати спіраль бажаного діаметру і помістити в ємність, всередині якої буде знаходитися охолоджувальна рідина. Головним завданням при виготовленні змійовика є забезпечення гарного охолодження парів спирту, інакше якість готового продукту значно зменшиться.
 • Трубка, що з’єднує деталі апарату.
 • Для цих елементів найкраще підійдуть такі ж мідні трубки, які не будуть вступати в реакції зі спиртом. Інші матеріали здатні залишити небажаний присмак і запах в готовому напої. Категорично не можна використовувати гумові прокладки або з’єднання з тих же міркувань. Одним із прийнятних варіантів може стати гофрована газова труба, виконана з кольорового металу.

 • Ємність для збору готового напою – нею може стати звичайний чайник або будь-яка інша ємність, наявна у вас під рукою.
 • Особливості перегонки

  В першу чергу відзначимо, що нагрівати апарат, виконаний з соковарки краще всього на плиті, Самогонний апарат із соковаркипереважно електричної. Деякі винороби рекомендують газовий пальник, але це прийнятно тільки на відкритій місцевості і при великому обсязі самої ємності.

  Ще один аргумент за електричну плитку – на ній легше контролювати процес нагрівання браги, так як необхідно не допускати її закипання. Оптимальна температура для перегонки – 86-93 градуси. Якщо температура піднімається вище, різко падає міцність напою і можливо поява мутного осаду в рідині.

  Процес нагрівання до 75 градусів повинен відбутися швидко, а потім необхідно зменшити швидкість збільшення температури. Коли градусник підніметься до позначки 89 з змійовика почне капати самогон. Перші 50 грам мають мутний колір і називаються в народі первак. По суті це ще не готовий напій, а просто суміш алкоголю з ароматичними маслами.

  Після цього вже буде виходити прозорий самогон міцністю близько 60 градусів. Найбільш якісний продукт виходить при температурі 94 градуси. Коли температура підніметься вище, почне надходити рідина міцністю понад 20 градусів, це так званий подвійний самогон, після отримання цього напою продовжувати перегонку вже не варто.

  Таким чином, з соковарки виходить цілком придатний апарат для перегонки. Процес виготовлення його не займе багато часу і не зажадає великих зусиль і витрат. Наявність ємності самої соковарки позбавляє від необхідності пошуку куба для перегонки, так і її обсяг дозволить задовольнити потреби для домашнього застосування.