Зміст

 • Особливості конструкції
 • Особливості матеріалу
 • Вибір апарату в залежності від типу алкоголю
 • Перегінний куб
 • Сухопарник
 • Безпека
 • Комфорт у використанні

Конструкція самогонного апарату змінилася з часом не дуже сильно. Саморобки практично пішли в сторону і на зміну їм прийшли цілком собі пристойні зразки заводського виготовлення. І перед споживачем постала проблема, як і що вибрати.

Дійсно, вибір самогонного апарату – справа відповідальна, тому що від правильно вибраної моделі залежить якість і кількість кінцевого продукту. Велика кількість різних моделей самогонних апаратів ускладнює вибір, та й різниця в ціні теж вражає і змушує задуматися над питанням – як не переплачувати за непотрібні функції. Спробуємо розібратися з цим питанням.

Особливості конструкції

Найбільш часто зустрічаються моделі самогонних апаратів, які використовуються вдома – класичні апарати, де схема розташування всіх їх частин відбувається в горизонтальній площині приблизно за таким принципом:

 • перегінна ємність для браги;
 • охолоджуюча ємність зі змійовиком;

У деяких моделях є додаткова ємність – сухопарник, через який проходять спиртові пари і очищаються від шкідливих сивушних домішок.

Але незалежно від того яка буде конструкція, наявності або відсутності сухопарника, принцип дії апарату залишається незмінним – выгоняемая рідина йде через змійовик у вигляді пари, змійовик охолоджується, проходячи через охолоджуючу ємність, пара конденсується і поступає назовні в рідкому стані. Охолоджуюча рідина в апаратах такого типу завжди знаходиться зовні змійовика.

Якщо ви хочете вибрати класичний варіант, то потрібно звернути увагу на товщину металу, з якого він виготовлений, горловину бака – вона повинна бути широкою і якість виробу, його швів і розбірних елементів.

Конструкції нового покоління для дому відрізняються від своїх побратимів тим, що схема розміщення їх частин та елементів виконана у вигляді колон, а охолоджуюча рідина знаходиться не навколо змійовика, а в самому змійовику. Спиртові пари проходять через спеціальну камеру, в якій перебуває змійовик і охолоджуються. Переваги таких апаратів в тому, що вони більш продуктивні, а самогон виходить чистішим за рахунок того, що спиртові пари піднімаються по вертикалі вгору, а важкі домішки осідають вниз.

Особливості матеріалу

Метал, з якого виготовлений апарат – має велике значення. Взагалі, самогонні апарати можуть бути виготовлені з різних матеріалів:

 • нержавіюча сталь – найбільш дешевий і доступний метал для виготовлення;
 • мідь – достоїнства цього матеріалу в тому, що вона вступає в хімічну реакцію з брагою і допомагає позбавитися від частини шкідливих речовин ще до етапу перегонки;
 • хірургічна сталь – найбільш інертний матеріал, але дуже дорогий у виготовленні.

Що з цього асортименту вибрати і який апарат буде– вирішувати споживачу, але найбільш поширені і доступні апарати виготовляються з нержавіючої сталі. Але який би варіант ви не вибирали, особливу увагу варто звернути на його товщину. Вона не повинна бути дуже тонкою.

Вибір апарату в залежності від типу алкоголю

Теж важливий момент, який слід враховувати при виборі тієї або іншої конструкції. У продажу є три принципово різні конструкції, які на виході будуть давати, різні кінцевий продукт.

 • Дистилятори. Класичний варіант самогонного апарату, який на виході може давати самогон і похідні від нього – віскі, коньяк та інші напої.
 • Ректифікаційні колони. Фактично це маленький домашній спиртовий завод, який може переробляти самогон в чистий спирт на виході.
 • Універсальна система. Вона поєднує в собі можливість отримання на виході як самогону, так і чистого спирту.

Природно, що ціна на таке обладнання відрізняється дуже сильно. Найдорожчі установки – універсальні.

Перегінний куб

Крім уваги, яке ви приділите матеріалів, того, яка буде конструкція і тип апарату, необхідно не забути про перегінний куб По своїй суті – це найважливіша частина апарата, в який заливається брага і потім, з допомогою нагріву випаровується алкоголь.

Від того, якою буде куб, залежить не тільки якість отриманого алкоголю, але і безпеку, простота обслуговування і обсяг кінцевого продукту за 1 прогонку. При виборі слід врахувати наступні рекомендації:

 • горловина куба не повинна бути вузькою – так, його можна буде легко мити і обслуговувати;
 • кришка надійно фіксується, всі запори герметичні;
 • товщина стінок і дна — не менше 1 сантиметра;
 • перед покупкою обов’язково прорахуйте який обсяг алкоголю вам необхідний, від цього залежить ємність куба;
 • врахуйте, що в деяких моделях апаратів куб конструктивно з’єднаний з іншими елементами системи і в процесі експлуатації поміняти його на більший – вже не вийде.

Сухопарник

Сухопарник присутній не у всіх моделях самогонних апаратів. По суті – це корисний девайс, який дозволяє уникнути великих робіт по додатковому очищенню самогону, оскільки в процесі перегонки сухопарник допомагає позбавлятися від великої кількості шкідливих домішок у кінцевий продукт.

Сухопарник буває герметичним або розбірний. Розбірні зручніше в експлуатації хоча б тому що вони простіше в обслуговуванні і з їх допомогою можна надавати самогону додаткові смакові відчуття. Робиться це з допомогою різних трав, фруктів, горіхів, які можна покласти в сухопарник і через них гнати самогон. В результаті буде ваш примірник з сухопарником або без нього – вирішувати тільки вам.

Безпека

У будь-якій справі – безпека важлива складова. Це правильно і для самогонного апарату, оскільки весь процес відбувається за рахунок нагрівання та під постійним тиском. Ось яким рекомендацій варто слідувати, щоб увесь процес був безпечним і максимально комфортним:

 • вибирайте заводський агрегат з гарантією виробника, не розглядайте варіанти саморобок без гарантії;
 • всі з’єднання окремих елементів повинні бути надійними;
 • якщо ви хочете використовувати електричний апарат з внутрішніми нагрівальними елементами обов’язково перевірте чи є датчик аварійного відключення елементів.

Комфорт у використанні

Ну і на закінчення, можна сказати, про таку річ, як комфорт у використанні апарату. Коли вибирається будь-яка річ, головне, щоб їй було зручно користуватися вдома.

Пристрій не повинен бути громіздким по можливості легко збирається і розбирається, простий у використанні і обслуговуванні.

Комплектація апарату повинна передбачати наявність всіх шлангів, хомутів і іншого. Не варто допускати такої ситуації, коли ви купите апарат і він буде стояти у вас вдома, а ви будете бігати по магазинах і шукати до нього комплектуючі.