Зміст

 • Підготовка
 • Виготовлення холодильника
 • Виготовлення сухопарника (дефлегматора)
 • Збірка самогонного апарату з молочного бідона

Великі бідони, які в основному використовуються для перевезення і зберігання молока, питної води, інших рідин ідеально підходять для використання в домашньому виробництві спиртних напоїв. По-перше, ємність зручна для приготування браги. По-друге, самогонний апарат з молочного бідона є найпоширенішим, зручний в монтажі і застосуванні, високоефективним по продуктивності варіантом для перегонки міцного дистиляту.

Підготовка

Бідон може бути зроблений з нержавіючої сталі або алюмінієвого сплаву. Виріб спочатку призначається для застосування в харчовій промисловості, тому при його виготовленні використовується матеріал, не окислюється при контакті з питними рідинами, продуктами харчування. Однак для самогоноваріння більше підходять ємності з нержавіючої сталі. Стандартний об’єм – 25-38 л.

Важливим фактором для перетворення молочного бідона в перегінний куб вважається наявність штатного затиску, що забезпечує надійну герметизацію кришки. Важливо, щоб кришка була «рідною», а не отвинченной від іншого бідона. Модифікувати її практично не доведеться. Досить просвердлити отвори невеликого діаметру трубопроводу і градусника.

Щоб зробити самогонний апарат крім молочного бідона знадобляться:

 • мідна трубка довжиною 1,5 м, діаметром 12 мм;
 • металопластикова труба довжиною 25 см, діаметром 10,5 см;
 • гнучкі шланги для підведення/відведення проточної води до корпусу конденсатора. Діаметр шлангів можна 4-12 мм Довжину розраховують виходячи з умов експлуатації самогонного апарату. В середньому знадобиться 2-4 м шлангів (силіконових труб);
 • листова жесть.

Інструменти:

 • дриль;
 • ножівка по металу;
 • гайкові ключі;
 • ножиці;
 • плоскогубці;
 • канцелярський ніж.

Кріпильні елементи:

 • штуцери – 3 шт.;
 • фітинги – 8-10 шт.

Крім того, для герметизації функціональних вузлів пристрою знадобиться епоксидна смола (300 г) та суперклей.

Перший етап роботи – розмітка і висвердлювання отвору на бідоні для приєднання трубки виведення пара. Розмітку виконують також на корпусі конденсатора, щоб приєднати до нього шланги для проточної води, яка буде охолоджувати змійовик.

Виготовлення холодильника

Змійовик – важлива деталь в самогонному апараті. Його треба зробити з прямої мідної трубки, перетворивши її шляхом завивки в спіраль. Для цього потрібна якась тверда циліндрична основа. В
домашніх умовах в якості обплетення найчастіше використовують скляні пляшки з-під пива, вина.

Для початку трубку засипають піском, щоб в процесі намотування на оправку вона не сплющилась. Кінці труби затикають чопиками з зім’ятою папери. В спіраль завивають тільки середню частину мідної трубки, залишаючи з обох кінців прямі ділянки.

Корпус холодильника виконують з відрізка металопластикової труби. Довжина корпусу повинна бути такий, щоб у ньому помістився змійовик, плюс, по 3 см з кожного краю для герметизації.

Далі, в корпус конденсатора вдруковують штуцери за заздалегідь зробленим розмітці. Розігрітий над вогнем штуцер вдруковують в трубу, зачищають обвуглені місця. Отвори приєднання знежирюють, вклеюють з допомогою суперклею підвідний та відвідний штуцери.

Заглушки на протилежних сторонах конденсатора закривають бляхою. Для цього потрібно вирізати 2 однакових кола діаметром, рівним діаметру корпусу холодильника. В центрі кожного кола проробити отвори для входу і виходу змійовика.

Змійовик поміщають всередину корпусу, скріплюють з пластиком зсередини суперклеєм. З торців вставляють бляшані заглушки. Залишилися між корпусом і заглушками зазори ущільнюють папером, суперклеєм.

Герметизацію холодильника самогонного апарату виконують за допомогою епоксидної смоли і сухий сріблянки. Смолу змішують з затверджувачем по інструкції до отримання консистенції густої сметани. Для густоти компаунда в нього додають суху фарбу.

Корпус холодильника встановлюють у вертикальне положення і товстим шаром наливають епоксидну смолу з сріблянкою на торець з заглушкою. Залишають на 12-24 години для застигання. Повторюють процедуру на протилежному торці корпусу. Герметизацію і кріплення штуцерів потрібно буде зробити тим же компаундом.

Виготовлення сухопарника (дефлегматора)

Щоб зробити сухопарник-відстійник, необхідно взяти будь-яку скляну банку з закручується металевою кришкою. В центрі кришки виконують розмітку для отворів, в які будуть встановлені фітинги для трубок, підвідних і відвідних пар.

Вирізують отвори канцелярським ножем. Тепер на різьбу фітингів потрібно намотати трохи фторопластовою стрічки, вставити в отвори на кришці і наживити гайки. Залишилося підєднати до сухопарнику трубки-перехідники, які при складанні самогонного апарату з’єднають його з перегінним кубом і конденсатором. Оптимальна довжина з’єднувальних трубок – 25 див.

Збірка самогонного апарату з молочного бідона

Функціональні вузли саморобного пристрою для перегонки самогону готові. Залишилося тільки змонтувати систему за стандартною схемою, з’єднавши всі частини воєдино.

Один край патрубка для відводу пари з перегінного куба обмотують фторопластовою стрічкою. Вставляють його в отвір у верхній частині молочного бідона. Зсередини ємності трубку щільно пригвинчують гайкою. Протилежний кінець відвідного патрубка таким же способом закріплюють на кришці сухопарника. Дефлегматор з конденсатором з’єднують за допомогою труби-перехідника аналогічно.

Самогонний апарат практично готовий до роботи. Залишилося тільки помити його зсередини. Для цього в бідон наливають воду (не більше 10 л), ставлять пристрій на сильний вогонь. Коли вода закипить, вогонь зменшують, але не гасять. Вода в самогонному апараті повинна буде кипіти протягом кількох годин.

Після очищення пристрій буде повністю готове до застосування. Можна заливати брагу і приступати до перегонці самогону класичним методом.