Самогонний апарат з мультиварки

Зміст

 • Перегінний куб з мультиварки
 • З каструлі
 • З пивної кеги
 • Скляний дистилятор
 • Примітивний дистилятор з банки

Багато мотивують неможливість робити міцні алкогольні напої в домашніх умовах відсутністю самогонного апарату. Це всього лише відмовки, тому що зробити своїми руками самогонний апарат можна з мультиварки, скороварки, каструлі, банки, чайника, безлічі інших підручних засобів.

Схема складання дистилятора, незалежно від того, яка ємність буде виступати в ролі перегінного куба, завжди одна: контейнер для кип’ятіння (підігріву) браги – блок охолоджування пари (змійовик, холодильник) – ємність для збору продукту перегонки. Для підвищення якості самогону в систему включають сухопарник (відстійник, дефлегматор), призначений для відділення шкідливих домішок на стадії перегонки спиртовмісної рідини.

Перегінний куб з мультиварки

Щоб зібрати самогонний апарат крім мультиварки знадобиться охолоджувач (конденсатор), 3 м Самогонний апарат з мультиваркисиліконової або гумової медичної трубки, банку для збору дистиляту. Холодильник можна зробити своїми руками, але краще купити готовий скляний дистилятор в магазині лабораторного медичного обладнання.

Гнучкий шланг потрібно розрізати на три рівні частини за 1 м кожний. Один буде з’єднувати отвір для виходу пари в мультиварці з охолоджувачем. Інші два потрібні, щоб забезпечити підвід і висновок проточної води на корпусі холодильника.

Чашу мультиварки заповнюють брагою, включають, встановлюють «Експрес-режим». Спочатку температура нагріву повинна становити 120?С. Як тільки з’явиться пар, температуру потрібно знизити до 78-90?С.

З каструлі

Для виготовлення перегінного куба підійде будь-каструля з кришкою, що щільно закривається. З допоміжних засобів і матеріалів потрібно взяти:

 • Пластикову трубку (діаметр 45 мм).
 • Перехідник, 2 заглушки.
 • Мідна трубка діаметром (2 м).
 • Ніпель (2 шт) для підведення/відведення води в холодильнику.
 • Епоксидний клей (100 г).
 • Гайки, муфти з зовнішньою різьбою (по 2 шт.).
 • Скляна баночка з закручується кришкою.
 • Сталевий або алюмінієвий швелер.
 • Болт з гайкою (2 шт.).

В перегінному кубі з каструлі головне – герметичність. Щоб кришка була щільно притиснута до краю каструлі використовують швелер анкери. Для з’єднання з сухопарником у верхній частині ємності просвердлюють отвір, впаивают в нього трубку-перехідник.

Як зробити змійовик? Мідну трубку навивають спіраллю навколо твердої основи. Можна використовувати скляну пляшку, відрізок труби і т. п. З обох кінців змійовика залишають за 20 див. Один кінець буде Самогонний апарат з мультиваркикріпитися до відстійника (сухопарнику), на другий надягають шланг для відведення самогону.

Корпус конденсатора виготовляють з відрізка пластикової труби завдовжки 25-30 див. Просвердлюють отвори для змійовика, підведення/відведення проточної води. На отвори кріплять ніпелі.

Змійовик поміщають всередину пластикової трубки. Місця з’єднань герметизують епоксидним клеєм, змішаним з сріблянкою.

З чого зробити сухопарник? Беруть банку з закручується жерстяної кришкою. У кришці просвердлюють 2 отвори, вставляють муфти. Різьблення муфт ущільнюють фторопластовою стрічкою, нагвинчують гайки. Під’єднують трубки-перехідники, одна з яких з’єднає сухопарник з перегінним кубом, друга буде підключена до конденсатора.

Самогонний апарат збирають за стандартною схемою: перегінний куб – сухопарник – конденсатор – ємність для збору готового дистиляту.

З пивної кеги

Кеги для пива герметичні, тому ідеально підходять для використання в якості перегінного куба. Щоб зробити самогонний апарат з пивної кеги крім самої сталевий бочки знадобиться конденсатор (змійовик, лабораторний дистилятор), трубка-перехідник або силіконовий шланг.

Кега з’єднується з холодильником за допомогою трубки, виготовленої з алюмінію або харчової нержавіючої сталі. Спрощений варіант – силіконовий шланг. Щоб підвищити якість очищення дистиляту, конструкцію можна зробити більш складною, для чого між перегінним кубом і Самогонний апарат з мультиваркиконденсатором встановлюють 1-3 сухопарника.

Скляний дистилятор

Для отримання невеликого обсягу чистого дистиляту краще всього скористатися самогонным апаратом зі скла. Його перевага – візуалізація всього процесу, що дуже зручно для початківців самогонників. Недолік – крихкість матеріалу виготовлення.

Асортимент скляних агрегатів для самогоноваріння представлений моделями різних обсягів, розмірів, форм. Виготовлений такий самогонний апарат з лабораторного скла, тому його можна сміливо ставити на вогонь. У комплектацію входять всі необхідні деталі, так що перед застосуванням дистилятор потрібно просто зібрати за цією схемою і можна починати перегонку.

Примітивний дистилятор з банки

Корпусом самогонного апарату слугує 3 л банку із звичайною капроновою кришкою. Головне в такому пристрої – внутрішня конструкція, що складається з збірки самогону, лійки і конденсатора. Система збирається за допомогою мотузочок, кріпиться в підвішеному стані до кришки через проколоті шилом отвори.

В якості холодильника використовується металева банка (0,5 л) заповнена будь-якими кріпильними деталями з металу (болти, гайки, цвяхи) і наповнена водою. Конденсатор перед використанням заморожують у морозильній камері. Лійка виготовляється з горлечка пластикової півлітрової пляшки.

Збірник дистиляту теж виконаний з баночки. Підійде жерстяна ємність з-під будь безалкогольних або слабоалкогольних напоїв, пива об’ємом 0,33 л. Банку розрізають по горизонталі, відступивши від дна 7 див. В підсумку виходить збірка самогону об’ємом 50 мл

У скляну сулію виливають 200-250 мл браги. Холодильник, лійку, збірник самогону з’єднують по вертикалі. Вільні кінці вірьовок протягують в отвори кришки, пов’язують разом. Опускають Самогонний апарат з мультиваркиобережно отриману конструкцію у банку. Кришку щільно закривають.

Ємність ставлять на будь-яку подогревающуюся поверхню – батарею, опалювальний радіатор та ін. Самогонний апарат приведений в дію. Пари нагрівається браги підніматимуться, осідати у вигляді конденсату на стінках холодильника і звідти стікати через лійку в ємність-збірник дистиляту. Через 10-12 годин набереться близько 50 мл самогону.

З чайника пристрій для приготування самогону навіть збирати не потрібно. Брагу заливають в чайник, на носик надягають баночку обсягом 200-500 мл При нагріванні пари браги виходять через носик, конденсуються на стінках банки і стікають на дно. Щоб скло не луснуло, а конденсація проходила швидше, банку обмотують ганчіркою, змоченою в крижаній воді.