Зміст

  • Конструкція перегінного куба
  • Які деталі використовуються?

Нейтральність і міцність нержавіючої сталі є основною перевагою цього матеріалу. Він чудово піддається різним видам штампування, зварювання і варіння. Ємності з нержавіючої сталі широко використовуються у виготовленні самогону. Матеріал використовується для створення ректифікаційних колон, а також для будь-яких інших елементів самогонних апаратів, розроблених в різному конструктивному виконанні.

Конструкція перегінного куба

Перегінний куб в самогонному апараті призначений для рівномірного розігріву вміщеного всередину сировини і накопичення випарів в іншій ємності. Сама конструкція не являє собою нічого складного. Герметичність є основною вимогою в роботі перегінних кубів. По ходу перегонки в самогонному апараті завжди виникає певний тиск і підтримується досить висока температура. З цієї причини наслідки порушення герметичності можуть бути досить серйозними.

Для виготовлення самогону використовуються такі ємності з нержавіючої сталі, як бідони, пивні кеги, скороварки і фляги. Кришки у цих судинах досить щільно закриваються і вірогідність протікання істотно знижується. Їх використання надійно саме по собі, але для більшої герметичності самогонного апарату з нержавіючої сталі всі шви досить часто обробляються ФУМ-стрічкою або липким тістом.

Які деталі використовуються?

Для створення імпровізованих перегінних кубів деякі можуть використовувати звичайні каструлі. Для більшої герметичності самогонних апаратів з нержавіючої сталі під кришку підкладається спеціальна силіконова прокладка і фіксується простими канцелярськими затискачами. Конструкція відрізняється своєю оригінальністю, але повноцінне виконання необхідних функцій може залишатися під питанням. Микрострубцины в якості кріплень набагато надійніше канцтоварів. На кришці свердлиться технологічне отвір для монтажу системи охолодження. Щільність з’єднання забезпечується за рахунок кріплення силіконових прокладок з внутрішньої і зовнішньої сторони.

Трохи інакше буде виглядати конструкція аламбіку. За допомогою пароотводной трубки зі змійовиком з’єднується його куполоподібна насадка. У деяких самогонних апаратах з нержавіючої сталі охолоджувачі являють собою своєрідні комбіновані конструкції і розміщуються в самій кришці. Існують моделі дистиляторів, у яких ємності для розігріву браги оснащуються спеціальною колоною, куди закладається фруктовий макуха або інше рослинне сировину для одержання спиртів або дистиляції ефірного масла.

Щоб мати можливість регулювати температуру, коли працює самогонний апарат з нержавійки, на ємності встановлюються спеціальні біметалічні термометри. Ці пристрої дозволяють визначити початкову стадію випаровування і контролювати нагрів. Перегінні куби з нержавіючої сталі також обладнуються додатковою трубкою-манометром. При ректифікації спирту в самогонному апараті тиск в колонах не повинно бути вище атмосферних показників.

Ємності з нержавіючої сталі можуть нагріватися з використанням зовнішніх джерел тепла, наприклад, електроплитки, а також завдяки інтегрованим Тенам, багаторазово полегшує процес використання. Якщо контакт перегінного куба з відкритим вогнем запобігається, тривалість його служби буде збільшено в кілька разів.

Зливний екран може істотно спростити роботу самогонного апарату. При використанні об’ємного перегінного куба такий прилад буде особливо актуальним. За допомогою зливних екранів відпрацьована брага без праці видаляється.

Скороварки

Це посуд заводського виробництва з герметичною кришкою має досить привабливий вигляд. За помірні гроші можна підшукати непогані ємності для створення самогонного апарату з нержавіючої сталі, але максимальний обсяг може становити лише 12 л. Можна знайти великі скороварки, але і гроші за них треба викласти чималі. Доведеться вирішити єдину проблему з’єднання такої ємності з іншими елементами апарату. На цей рахунок є кілька технічних рішень. У кришці можна просвердлити отвір для трубки. Потрібно враховувати, що заводські скороварки зроблені з дуже тонкої нержавіючої сталі і ручки в них можуть з часом відвалюватися. При частому застосуванні прокладки для герметизації можуть швидко приходити в непридатність, а підшукати їм заміну часом буває дуже непросто.

Молочні фляги

Фляги з неіржавіючої сталі добре підходять для складання перегінних кубів. Знайти виробника, який займається переробкою такої ємності під самогонний апарат, буде непросто. Завжди можна спробувати самостійно виконати всі елементи конструкції. Домашню піч найкраще використовувати для розігріву браги в молочних флягах. Перевагою такої ємності є зручність при митті. В середину легко можна вмонтувати нагрівальні Тени.

Пивні кеги

Використання таких ємностей у багатьох викликає деякі складнощі з-за неможливості розв’язання проблеми подвійного дна або приєднання до самогонному апарату. Вміст пивних кегів незручно розігрівати на електроплитах. Витрата палива при цьому буде істотно підвищуватися.

Індивідуальне замовлення

Багато користуються послугами майстрів для створення якісних перегінних кубів кустарним способом. При виготовленні індивідуальних замовлень може попередньо обумовлюватися обсяг перегінного куба, його габарити, товщина стали і інші параметри установки. У таких виробах не буває нічого зайвого і необхідність реконструкції майже ніколи не виникає.

Знайти людей, здатних обробляти нержавійку, непросто в наш час. Але, якщо поцікавитися, навести необхідні довідки цілком реально. В інтернеті, наприклад, такі люди часто заявляють про себе.

Переваги нержавійки

Тривалість служби нержавіючої сталі не обмежена. Матеріал має високу стійкість до корозії, з часом не деформується і не робить ніякого впливу на смакові, а також хімічні властивості вмісту. Нержавіюча сталь вимагає мінімальних зусиль при обслуговуванні і технічної експлуатації. Це найбільш вигідний матеріал за всіма характеристиками, які потрібно враховувати при проектуванні самогонних апаратів.