Самогонний апарат з скороварки

Зміст

 • Як зробити самогонний апарат з скороварки своїми руками?
 • Доробка випарника
 • Вибір конденсатора
 • З’єднання елементів
 • Конструкція з сухопарником

Для приготування смачного і правильного самогону в домашніх умовах необхідно дотримуватися певних правил і неухильно дотримуватися відпрацьовану століттями технологію. Якість кінцевого Самогонний апарат з скороваркипродукту безпосередньо залежить від використовуваних інгредієнтів і, звичайно ж, від конструктивних особливостей апарату для перегонки.

Самостійну вигонку самогону необхідно починати зі складання ідеального самогонного апарату, деталі якого не повинні вступати в хімічну реакцію з брагою. Розвиток таких наслідків не тільки зіпсує смак домашнього напою, але і стане причиною попадання в нього непотрібних, шкідливих і токсичних речовин. Звідси випливає, що зробити добротний апарат для дистиляції можна лише при правильному відборі кожної складової.

Як зробити самогонний апарат з скороварки своїми руками?

Багато досвідчені самогонники використовують як дистилятора скороварку. Корисна в господарстві каструля з кришкою – це відмінний і недороге рішення, яке володіє безліччю переваг:

 • Високий рівень герметичності (потрібно лише незначна доробка);
 • Можливість використовувати давно відпрацьовані моделі скороварок (при відсутності в них дефектів);
 • Товсті стінки забезпечують рівномірне прогрівання;
 • Виключено прилипання браги до дна за рахунок антипригарного покриття;
 • Доступність і порівняно низька вартість;
 • Компактність і легкість використання.

Зробити самогонний апарат на основі у вигляді скороварки просто навіть недосвідченому і зовсім незнайомому з технологією процесу перегонки людині. Технічні параметри скороварки повністю підходять для вибору її як перегінного куба, який буде завантажуватися спиртосодержащее сировину.

Температурний режим протікає стабільно, не викликаючи різких стрибків і падінь, що дуже зручно для ведення процесу в домашніх умовах. Невеликі конструктивні доробки, пов’язані в основному з маніпуляціями на кришці ємності, дозволять звичайної господарської начиння стати ідеальним випарником.

Доробка випарника

Для модернізації кришки самогонного апарату, на скороварці потрібно зробити два невеликих отвори. Самогонний апарат з скороваркиЦілком підійдуть сантехнічні щтуцера з різьбленням ? і ? дюйма для забезпечення кращої герметичності випарника. Одне з просвердлених отворів в кришці буде служити з’єднанням кубової ємності з холодильником, інше ж – необхідно для установки термометра, яким контролюється температурний режим процесу перегонки рідкої суміші.

Всі з’єднувальні елементи обов’язково повинні бути виготовлені з високоякісних металевих матеріалів (бажано міді), так як застосування синтетичних аналогів впливає на смакові якості кінцевого продукту.

Вибір конденсатора

Багато з схем самогонних апаратів забезпечені конденсаторами (змійовиками) з кварцового скла. Він ідеально підходить на роль конденсатора, тому якщо є можливість, то слід придбати саме такий.

У тому випадку, якщо не вдалося знайти змійовик із кварцового скла можна спробувати виготовити його власними силами. Зробити змійовик самостійно з мідної, алюмінієвої або нержавіючої трубки просто, достатньо виконати такі дії:

 • Знаходимо трубку 1,5-2 м (довжина до завивання);
 • Знаходимо корпус (труба d=70-80мм);
 • Самогонний апарат з скороваркиНабиваємо в трубку з металу сипучий матеріал (сода або пісок);
 • Кінці трубки запаюють і на один з них приварюють гайку;
 • Виробляємо намотування трубки на предмет з круглим перетином (крок витка не більше 12 мм);
 • Висипаємо сипучий матеріал і промиваємо водою;
 • На корпусі встановлюємо патрубки для води (вхід і вихід);
 • Зроблений змійовик помістити в корпус, з обох сторін якого встановити заглушки.
 • Як відомо, для двогодинного процесу перегонки необхідний великий витрата води, тому щоб хоч якось знизити її споживання досвідчені майстри вдаються до замкнутій системі охолодження. Принцип такої системи полягає у встановленні двох ємностей на різному рівні, перетікання води самопливом з верхньої ємності в змійовик, після чого у нижню ємкість. При правильній роботі апарату, що виходить з конденсатора рідина, повинна бути охолодженою, в іншому випадку робота конструкції неправильна і потребує детальної проробки.

  З’єднання елементів

  Перевірка всіх з’єднань на герметичність – це самий відповідальний момент складання, який вважається основним критерієм злагодженості роботи всієї системи. В залежності від конструктивних особливостей самогонного апарату іноді потрібно зробити додаткову обробку сполучних трубок. Тут для закриття всіляких пропусків прекрасним варіантом може стати звичайне тісто або пластилін, які після дистиляції швидко і легко видаляються з поверхні.

  Конструкція з сухопарником

  Більшість самогонників переконане, що самогонний апарат з сухопарником, зроблений з скороварки, здатний видалити частину домішок, що впливають на якість і чистоту напою. Такий пристрій не змінює кардинально конструкцію перегінного куба, а просто є ще одним допоміжним елементом. Самогонний апарат з скороваркиЗвичайна скляна банка невеликого обсягу з закручується кришкою, по своїй суті вона є проміжною ланкою між скороваркой і холодильником. Утворилися в результаті випаровування, пари спирту і сивушних масел спочатку охолоджуються в сухопарнике (банку), а коли відбувається повторне кипіння спирту – сивушні масла осідають на дно банки. Виготовити самостійно сухопарник можна наступним чином:

 • За допомогою дрилі просвердлюємо два однакових отвори в кришці банки;
 • Встановлюємо штуцера і закріплюємо гайками (при цьому патрубок виходу парової суміші повинен бути на 10 см менше вхідного);
 • Металеву кришку прикручуємо до банку і перевіряємо всі з’єднання на герметичність.
 • Самогонний апарат, виконаний на основі скороварки, дозволяє любителям домашнього виробництва швидко і легко освоїти технологію отримання смачних алкогольних напоїв, які будуть радувати своїм неповторним і дивовижним смаком.