Зміст

 • Переваги самогонного апарата, обладнаного сухопарником
 • Принцип роботи сухопарника
 • Саморобний сухопарник з банки

Далеко не в кожному самогонному апараті можна знайти такий елемент, як дефлегматор, а тому у багатьох виникає запитання: «Навіщо він потрібен?». Але, будь самогонник скаже вам, що його наявність вкрай бажано. Адже, під час перегонки браги саме туди будуть відходити шкідливі і небезпечні речовини. Давайте докладніше розглянемо самогонний апарат з відстійником і розберемося для чого він потрібен.

Переваги самогонного апарата, обладнаного сухопарником

При перегонці браги, з неї виходить не тільки етиловий спирт, які все намагаються отримати, але і шкідливі речовини, звані сивушними маслами. Якщо в приладі не передбачений спеціальний відсік для них, ці добавки потрапляють в кінцевий продукт – спирт, при цьому він ставати більш гірким і іноді має поганий запах. Саме з цієї причини, багато самогонники змушені переганяти продукт по кілька раз, щоб позбутися від домішок. Для того щоб оптимізувати цей процес і позбавити користувачів від зайвих процедур, придумали сухопарник, або як його ще називають – відстійник.

З цієї причини, незалежно від того, буде чи саморобний апарат або ж куплений в магазині, фахівці радять купувати пристрій з вбудованим сухопарником, який щільно закритий двома трубками. Так, після перегонки браги, в ньому збереться жовта рідина, яка буде мати різкий і неприємний запах. Її кількість буде залежати від конструкції пристрою та його обсягу. В середньому, кількість відходів становить 5-6% від загальної маси браги.

Таким чином, він має наступні переваги:

 • добре очищає алкоголь при цьому не використовує хімічні речовини такі як марганцівка, соди та інше. Але, можна користуватися відразу двома способами, для активного очищення;
 • якщо температура перегону занадто висока, брага може потрапляти до вже очищеного самогону, отходник в цьому випадку потрібен для того, щоб перекрити вхід бразі;
 • для того щоб приєднати відстійник вам не знадобитися я особливих знань або умінь, так як він досить простий в конструкції;
 • такий апарат може зберегти ваш час, так як після нього спирт не доведеться переганяти другий раз.

Принцип роботи сухопарника

Багато користувачів не розуміють, навіщо потрібні самогонні апарати з вмонтованим сухопарником і як він працює. Давайте розберемося з цим питанням. Якщо згадати хімію, то можна зрозуміти, що температура кипіння сивушних масел і інших домішок набагато вище, ніж етилового спирту. Саме з цієї причини, потрапляючи в дефлегматор першими, вони більше не випаровуються звідти, а вся теплова енергія йде на етиловий спирт. Якщо ви хоч раз готували спирт, і при цьому використовували дефлегматор, ви напевно бачили яка жовта і неприємний на запах рідина залишається у вас. А тепер уявіть, що без відстійника всі ці домішки залишаться у вас в самогоні.

Отже, дефлегматор – це ємність, яка щільно закрита двома трубками. Він служить для очищення браги і з’єднується двома каналами з перегінним кубом і холодильником. За рахунок цього пара зможе спокійно пересуватися по трубах, а етиловий спирт кипіти і при цьому випаровуватися. У підсумку, двома каналами
відстійник з’єднується з самогонным приладом, і допомагає осідати сивушным масел.

Багато з тих, хто варять самогон будинку, стверджують, що самогонний апарат не завжди йде з дефлегматором, так як навіть магазинні спиртні напої мають сивушні масла в складі. Але, насправді в пиві, вині і інших заводських напоях він міститься в мінімальній кількості, а тому не може зіпсувати спирт і смак.

Саморобний сухопарник з банки

Якщо ви все ще не впевнені, чи потрібен вам дефлегматор і не хочете витрачати на нього гроші, ви можете зробити його самі. Для початку вам знадобляться наступні матеріали:

 • схема будови сухопарника;
 • порожня півлітрова банка;
 • 2 штуцера;
 • матеріал для спайки – герметик або ж холодна спайка;
 • 2 гайки;
 • дриль, відповідна під діаметр штуцера.

Для того щоб самостійно зробити відстійник, вам не знадобляться додаткові знання і вміння. Зате, після виготовлення, ви точно зрозумієте, для чого він потрібен.

Щоб зробити все правильно, виконуйте наступні інструкції:

 • Прикладіть два штуцера до банку і намалюйте на кришці отвори для них.
 • Візьміть шуруповерт, вставте свердло, яке б підходило по діаметру під штуцери і зробіть у кришці банки дві дірки.
 • Закріпіть штуцери за допомогою гайок і приберіть щілини за допомогою герметика. Цими двома отворами відстійник буде з’єднуватися із змійовиком і перегінним кубом.
 • Приєднайте до отворів дві трубки і підведіть їх до самогонному приладу. Для того щоб зробити якісний апарат подбайте про те, щоб всі отвори і переходи були герметизовані.
 • У виготовленні відстійника немає нічого складного, а тому ви з легкістю зможете зробити його самі. Якщо ви щось не зрозуміли, схема допоможе вам розібратися, як правильно зробити отвори, вставити штуцери і трубки.

  Самогонні апарати роблять з сухопарником для того, щоб позбавити спирт від зайвих домішок, таких як сивушні масла. Пам’ятайте, що їх велика кількість в самогоні може бути небезпечно для здоров’я. Саме тому ті, хто мають прилад без відстійника, змушені двічі гнати самогон для того щоб він не мав неприємного запаху і смаку. Він не складний у виготовленні, а тому, при бажанні, ви можете виготовити його самі.