Самогонний апарат зробити самому

Зміст

 • Перегінний куб
 • Холодильник
 • Сухопарник
 • Додаткові пристрої і з’єднання комплектуючих
 • Простий самогонний апарат

Перегінний куб

Не існує технології, по якій можна зібрати самогонний апарат без перегінного куба. Цей елемент відіграє ключову роль у процесі перегонки. В роботі куба величезне значення мають такі характеристики, як обсяг, матеріал, герметичність і навіть спосіб підігріву. З цієї причини вибір Самогонний апарат зробити самомуданого елемента для виготовлення самогонного апарату має величезне значення.

Якщо почати проектувати самогонний апарат самому і розглядати можливі варіанти створення перегінного куба, першим приходить на розум звичайний сталевий молочний бідон, змащений тестом, встановлений на плиті. Це самий бюджетний варіант з усіх існуючих і при цьому вельми непоганий.

Розглянемо хороші і погані сторони звичайної молочної фляги:

 • До позитивних якостей відносяться обсяг даної ємності. У звичайну молочну флягу легко поміститься 30 л. браги. Можна підібрати бідони поменше, якщо виникне така необхідність. Сьогодні на ринку доступні ємності розміром 25 л. і 10 л. Алюмінієві фляги, наприклад, порівняно легкі і не вимагають особливих зусиль при переміщенні. Ця особливість у багатьох випадках може грати важливу роль в процесі підбору комплектуючих. Досить широка горловина дає можливість легко мити молочну флягу. Для того, щоб добитися герметичності, досить просто заліпити кришку тестом і дочекатися, поки воно підсохне;
 • Серед професіоналів тривають розбіжності в питанні формування хімічного складу спирту і вплив на цей процес матеріалів, з яких зроблений самогонний апарат. І все-таки багато сходяться в думках про те, що алюміній впливає на якість спирту вельми активно. Більш нейтральним матеріалом в цьому плані завжди залишалася нержавіюча сталь. Якщо у когось є бажання самому зробити самогонний апарат, у якому в якості перегінного куба буде встановлена алюмінієва молочна фляга, домогтися його герметичності буде трохи складніше.

Багато намагаються зробити самогонний апарат своїми руками, використовуючи при цьому скороварку. Для забезпечення герметичності такої ємності не потрібно докладати жодних зусиль. Немає необхідності придумувати спосіб якісно просвердлити отвір для з’єднання з іншими елементами конструкції. На кришках всіх скороварок передбачені спеціальні запобіжні клапани. Вони легко відкручуються, а отвір використовується для переходу спиртовмісної пара по апарату.

Скороварки створюються з харчової нержавійки, що набагато безпечніше, якщо розглядати ймовірність Самогонний апарат зробити самомувпливу на хімічний склад отриманої рідини. Потовщені стінки сприяють рівномірному розігріву вмісту таких ємностей. Завдяки антипригарному покриттю скороварки рідина, отримана на виході, не вимагає освітлення і додаткової фільтрації.

Розміри скороварки можна віднести як до позитивних, так і негативних властивостей даного елемента. Їх об’єм зазвичай становить від 4 л. до 12 л. При перегонці в малогабаритних приміщеннях такі ємності заощадять простір, але для виготовлення великої кількості самогону краще використовувати тару побільше.

Як перегінного куба може застосовуватися звичайна каструля. Простота та дешевизна такого варіанту очевидні. Доведеться тільки поміркувати, як зробити самому герметичний самогонний апарат.

Кращим варіантом буде спеціально зварений куб з нержавіючої сталі. Самому виготовити його проблематично тому, що для цього потрібні спеціальні навички роботи зі сталлю. Для багатьох виробників самогону цей варіант є найбільш оптимальним, незважаючи на те, що такий самогонний апарат коштує дорожче.

Холодильник

Холодильник в самогонному апараті забезпечує передачу тепла між розділеними середовищами. Охолоджувач сконструйований за наступним принципом: одна мідна трубка вставляється в іншу. Отримане пристосування скручується у формі спіралі, а кінці його загинаються під прямим кутом. При цьому повинна зберегтися можливість вільного проходу рідини. Через тонку трубку проходять пари спирту, а через товсту – проточна вода. Таке пристосування може охолодити два літри дистиляту всього за годину.

Сухопарник

Якщо самому зробити самогонний апарат з сухопарником, вміст сивушних масел в рідині буде знижений. Без цього пристрою не обійтися, коли потрібно приготувати самогон якісно. Сухопарник встановлюється між перегінним кубом і змійовиком.

Самогонний апарат зробити самомуНаведемо перелік переваг цього пристрою:

 • Очищення спиртовмісної рідини відбувається без впливу інших хімічних елементів;
 • Не потрібно витрачати час на повторну перегонку;
 • Кипляча брага з перегінного куба не потрапляє в готовий продукт.

Якщо розглядати конструкцію простого сухопарника, можна виділити кілька основних елементів:

 • Ємність для конденсації важких домішок;
 • Декілька герметичних трубок. Вхідний штуцер на 10 см нижче вивідного;
 • Деталі, що забезпечують герметичність з’єднання.

Коли вариться самогон, відбувається випаровування спирту, сивушних масел, кислот. Вторинні сполуки накопичуються в сухопарнике, а потім відбувається конденсація очищеного продукту.

Послідовність складання сухопарника в конструкції самогонного апарату:

 • Свердління отворів під трубки необхідного діаметра;
 • Для установки штуцерів можна використовувати гайки. Спочатку виставляються вхідна і вихідна трубки на відстані 2 см і 10 см від дна ємності;
 • Сухопарник герметично з’єднується з перегінним кубом і змійовиком.

Додаткові пристрої і з’єднання комплектуючих

Для з’єднань на перегінному кубі і сухопарнике можна використовувати звичайні муфти і гайки. Необхідно приділяти особливу увагу точності розмірів отворів, щоб не довелося використовувати додаткові компоненти для закладення непотрібних щілин. Спирт в процесі перегонки може, наприклад, Самогонний апарат зробити самомунабратися запахом гуми.

Простір між муфтою і трубками можна герметизувати ватою, а зверху налити трохи епоксидного клею. Якщо в конструкції використовуються штуцери, їх можна приклеїти до ємностей, використовуючи цианокристальный суперклей. Іноді в якості сполучних елементів використовуються пластикові трубки. У таких випадках штуцери можна нагріти за допомогою газового пальника. Пластикові трубки будуть деформуватися під впливом високої температури, забезпечивши тим самим хорошу герметичність.

Простий самогонний апарат

Ознайомившись з найпростішою технологією, установку для виробництва самогону легко зробити самому. Деяким умільцям навіть вдається створити такий пристрій буквально з того, що знаходиться під рукою. Якщо, наприклад, пошукати в інтернеті простий самогонний апарат, можна побачити безліч цікавих виробів. У деяких випадках винахідливість любителів спиртного викликає справжнє захоплення. І все-таки слід зазначити, що подібні кустарні технології не завжди дають можливість отримати алкоголь без шкідливих сторонніх домішок, яких не повинно бути в напої.