Самогонний апарат

Зміст

 • Як працює самогонний апарат
 • З якого матеріалу можна зробити самогонний апарат
 • Вибір самогонного апарату
 • Самогонний апарат на базі вакуумного насоса
 • Як зробити самогонний апарат своїми руками

Як працює самогонний апарат

Створення алкогольного напою своїми руками – справа тонка і шляхетна, причому цей процес більш вигідний порівняно з Самогонний апаратмагазинної алкогольною продукцією. Напевно, кожному споживачеві будуть цікаві особливості дії самогонного апарату.

Гнати самогонку можна, як на самогонному апараті промислового виробництва, так і на власноруч-виготовленому пристрої. Основним завданням самогонного апарату є витяг етилових спиртів з браги. Здійснюється це за нехитрому принципом простий дистиляції, яка грунтується на різниці кипіння води і спирту. Етиловий спирт закипає при температурі 78°, а вода при 100°. Ідеальною температурою для дистиляції вважається відмітка в 80°, оскільки при цьому досягається максимальне кипіння спирту з інтенсивним виділенням газів і парів, а вода при цьому утворює пар досить помірно.

Таким чином, в одній ємності спирт нагрівається, утворюючи конденсат, а в іншій тарі цей конденсат осідає і виходить кінцевий готовий продукт, міцністю 70°.

З якого матеріалу можна зробити самогонний апарат

Харчова нержавіюча сталь – ідеальний інертний матеріал, що застосовується при створенні перегінного куба для самогоноваріння. При складанні самогонного апарату використовують будь-які ємності, які Самогонний апаратзнаходяться у вільному доступі вдома, на дачі або валяються в гаражі: мідні каструлі, різні баки, гофровані сантехнічні та газові мідні трубки, з яких можна зробити з’єднувальні елементи. Крім нього, також великою популярністю користуються мідні і алюмінієві матеріали, але щодо їх нешкідливості не вщухають дискусії. Збирати перегінний куб в єдину конструкцію краще за допомогою зварювання, але можна і паяти. Ділянки, які будуть безпосередньо контактувати з самогоном, краще всього споювати за допомогою харчової пайки.

Безумовно, для з’єднання всіх деталей необхідно застосовувати різні роз’ємні елементи, такі як муфта, хомут, різьблення, струбцина, а також різні затискачі та інші подібні деталі. В якості прокладок рекомендується використовувати такі матеріали, які не виділяють запахи та шкідливі речовини. Відмінно підійде ФУМ-стрічка або силікон. Гумові прокладки використовувати категорично заборонено, оскільки їм властиво, під впливом високих температур і спиртів, виробляти особливий запах, який може перейти до самогону, внаслідок чого напій буде зіпсований.

Вибір самогонного апарату

У питанні про вибір самогонного апарату необхідно враховувати деякі визначальні фактори, що дозволяють чітко і точно підібрати саме такий апарат, який повністю задовольнить вимоги Самогонний апараткористувача.

Перше що потрібно зробити, це визначитися з продукцією, яку хочеться отримати на виході. Якщо це алкогольні напої типу коньяку або віскі, то краще використовувати самогонний апарат без ректифікаційної колони. У свою чергу, якщо більш міцні напої, наприклад горілка, в такому випадку без подібної колони не обійтися. Різновид самогонних апаратів не знає кордонів, конструкція може бути досить простий, а може і навпаки.

Самогонний апарат із скла

Скляний самогонний апарат являє собою аналоговий маленький дистилятор. Такий нехитрий пристрій відмінно підходить для тих, кому не потрібно багато спирту. Даний саморобний міні апарат дозволяє проводити більш якісний кінцевий продукт. Перегонка самогону в міні апараті приносить чимало задоволення, оскільки, на додачу до хорошого продукту, можна насолоджуватися процесом його виробництва, спостерігаючи за дійством завдяки прозорому склу.

Класичний міні апарат зі скла складається з таких деталей:

 • Самогонний апаратплоскодонна колба
 • холодильник спіральний
 • відвід
 • термометр
 • перехідник
 • гумові трубки

Незважаючи на всі позитивні якості цього міні пристрої, в ньому є і свої мінуси. Експлуатація даного апарату в процесі самогоноваріння небезпечна тим, що конструкція може прийти в непридатність, якщо нехтувати правилами роботи з міні дистилятори. Скло – матеріал досить крихкий, з ним потрібно поводитися украй обережно поводитися акуратно. Вибравши цей скляний міні апарат, ви отримаєте повноцінну установку компактних розмірів, здатну виробляти високоякісний продукт.

Самогонний апарат на базі вакуумного насоса

Вакуумний перегінний куб – це спеціальний апарат, що сприяє швидкому виробництва алкоголю своїми руками. Процес роботи даного пристрою заснований на застосуванні спеціального вакуумного міні дистилятора. У порівнянні з іншими промисловими вакуумними насосами, розміри цього перегінного куба відносно невеликі.

Перевага даного апарату полягає в його безшумності і малому споживанні електроенергії, що дозволяє економити кошти і робить процес самогоноваріння більш вигідним. Як правило, міні апарат такого типу не займає багато місця і з легкістю поміщається на стіл середніх розмірів. Застосовуючи цей пристрій, процес перегонки може відбуватися цілодобово.

Як зробити самогонний апарат своїми руками

Перегінний куб

Стара радянська скороварка в ідеалі виконує функції основною тари Самогонний апаратдля майбутньої конструкції, оскільки вона має відмінну герметичність. Крім скороварки можна задіяти іншу тару з нержавіючої харчової сталі, алюмінію або міді: відро, бідон, каструля, головна умова – це герметичність посуду. В скороварці передбачений клапан, що дозволяє стравлювати зайве тиск. Також клапан можна викрутити і отримати додаткове готовий отвір для з’єднання з холодильником допомогою металевої трубки або шланга.

Змійовик або ж холодильник

Прямоточний лабораторний холодильник відмінно підходить в якості охолоджувача дистиляту при виробництві невеликої кількості алкоголю. Дістати даний апарат просто, він знаходиться у вільному продажу в магазинах лабораторних пристосувань і коштує цілком дешево. Плюсом використання такого холодильника буде його інертність, іншими словами, скло при контакті зі спиртовими парами не утворює хімічно-шкідливих сполук і не виділяє запаху.

Конденсацію спиртових парів і охолодження дистиляту може забезпечити саморобний холодильник у вигляді змійовика. Робимо своїми руками з нержавіючої порожньої трубки, діаметр якої становить 10-12 мм, а товщина стінки – 1 мм. Довжина такої трубки близько 1,5 м. Щоб в процесі створення спіралевидної конструкції трубка не сплющивалась, її слід набити піском, при цьому один кінець необхідно закупорити. Після наповнення піском відкрите отвір трубки також слід закрити, зробити це можна за допомогою дерев’яного чопика. В якості оправи потрібно використовувати трубу діаметром 50 мм, затиснути її в лещатах і обережно обмотати навколо неї трубку. Одержаний змійовик забезпечує вироблення 3-4 л алкоголю за годину.

Робимо сухопарник

Сухопарник являє собою герметичну ємність, яка Самогонний апаратнеобхідна для додаткового очищення самогону, поліпшує його якісні властивості. Даний пристрій є доповненням до самогонному апарату, його наявність необов’язково. Виготовити сухопарник своїми руками досить просто, для цього знадобиться звичайна банку з закривається металевою кришкою і деякі додаткові деталі:

 • 2 штуцера з зовнішньою різьбою
 • 2 гайки
 • холодна зварка або клей жаростійкий

Перше, що необхідно зробити, так це розкреслити діаметр отворів для майбутнього з’єднання. Зробити це просто: достатньо до кришці докласти штуцер і обвести його маркером, рівномірно розподіливши місце для двох отворів, потім вирізати намічені отвори, без похибок. Після, необхідно встановити штуцера, попередньо промазав отвори холодної зварюванням, та міцно загвинтити гайками. На цьому весь етап закінчується, залишається з’єднати сухопарник з перегінним кубом і змійовиком за допомогою шланга. Головне розмістити вступну трубку на 10 см нижче вивідною, це дозволить уникнути попадання сусла в напій.

З’єднувальні трубки та шланги

Для кращого з’єднання перегінного куба зі змійовиком (холодильником) Самогонний апаратслід зробити трубку з міді або нержавіючої інертною сталі. Якщо такий метод, з якихось причин не підходить, то зневірятися не варто. В якості з’єднувача підійде силіконовий шланг. Гумовий шланг не рекомендується до використання за, властивого даного матеріалу, виділення запаху при контакті з гарячими парами. А ось силікон послужить відмінною альтернативою, оскільки цей матеріал інертний і не вступає в реакцію з високотемпературними парами, що містять спирт. Силікон не надає самогону стороннього смаку або запаху.