Самогонного апарату схема

Зміст

  • Варіантів багато — принцип один
  • Матеріали
  • Конструкція самогонних апаратів

… горілка повинна бути в 40 градусів,

а не 30, це, по-перше, а по-друге,

— бог їх знає, чого вони туди хлюпнули.

Ви можете сказати — що їм прийде в голову?

М. Булгаков «Собаче серце»

Ситуація на ринку міцних спиртних напоїв з часів Булгакова мало змінилася. Ставати самогонщиком змушує життя. Домашній продукт обходиться в кілька разів дешевше, а головне, можна бути впевненим у тому, що туди ніхто нічого зайвого не плеснув.

Схема самогонного апарату в основі своїй є єдиною і незмінною незалежно від конструкції. Щоб осягнути найдавніше з мистецтв, має сенс заглибитися в тонкощі Самогонного апарату схемапроцесу і відновити в пам’яті основи фізики і хімії. Ключова ідея – використовуючи різницю в температурах кипіння спирту і води, відокремлювати одне від іншого.

З браги, що складається на 15 відсотків зі спирту (решта — вода і домішки), отримують спирт в концентрованому вигляді. Брагу нагрівають в закритій ємності. При температурі 77-78 градусів закипає тільки спирт, що входить до її складу, йде процес активного виділення парів. Вода в цей час до точки кипіння ще не дійшла і майже не випаровується. Пари спирту піднімаються і через сполучну трубку надходять в інший резервуар, там вони охолоджуються, конденсуються і стають рідиною. Це і є первак — 70-відсотковий етиловий спирт.

Розуміючи процес, російська лівша може організувати спиртний заводик на дому, що називається, з підручних засобів. Щоб уникнути неприємних несподіванок, краще придбати готовий самогонний апарат.

Варіантів багато — принцип один

Просунутого самогонника по запаху не вирахуєш. Вироби заводського виробництва герметичні, не смердять на всю округу, компактні, мають естетичний вигляд.

Моделі можуть відрізнятися матеріалом корпусу, кількістю і складністю додаткових опцій, міцністю і ступенем очищення одержуваного спирту, його кінцевим виходом. Принцип роботи при цьому однаковий для всіх: кип’ятимо, охолоджуємо, очищаємо, п’ємо.

Тепер докладніше про кожному етапі.

Кип’ятимо у випарнику

По суті це герметична товстостінна каструля, в якій нагрівається брага. Рідину можна нагріти, поставивши випарник на плиту, а можна за допомогою термоелектричного нагрівача (Тена), змонтованого всередині. Апарати без Тена дешевше і надійніше.

Моделі з вбудованим нагрівачем має сенс купувати за відсутності доступу до зовнішнього джерела нагрівання. Слабке місце конструкції самогонних апаратів цього Самогонного апарату схематипу-прокладки в місцях контакту корпусу і нагрівального елемента. Крім того, необхідно постійно стежити, щоб розпечений ТЕН був повністю покритий брагою.

Змійовик-охолоджувач

Холодильник (змійовик) — це ємність, наповнюється холодною водою, усередині проходить трубка-спіраль, по якій з термо-бака надходять гарячі пари спирту. Залежно від способу охолодження цей елемент буває проточним і непроточным.У проточних апаратах водопровідна вода, безперервно по одному шлангу надходить у ємність, з іншого — випливає. При непроточном варіанті воду потрібно заливати вручну і постійно міняти по мірі нагрівання.

Сухопарник

Необов’язковий, але вкрай бажаний конструктивний елемент. Призначений для очищення самогону від сивушних масел. Ці речовини спочатку містяться в бразі і потрапляють в дистилят при випаровуванні. Вони мають неприємний запах, шкідливі для здоров’я, їх високий вміст перетворює кінцевий продукт в отруту. Очистити самогон можна прогнавши його кілька разів, а можна просто пропустити через сухопарник.

Сухопарник (дефлегматор) розміщують між випарником і холодильником. Принцип його роботи нагадує кальян. Це невелика герметична ємність з двома патрубками, в якої пари з перегінного бака, спочатку конденсуються, а потім закипають знову за рахунок енергії наступної порції гарячої і під тиском виштовхуються в змійовик. При цьому сивушні масла осідають в дефлегматоре, так як не встигають знову зникнути.

Сухопарник також використовується для додаткової ароматизації напоїв, досить покласти на дно скоринку лимона або лист чорної смородини.

Прилади контролю

Необхідно контролювати температуру браги, підтримувати її між 75 і 100 градусами, щоб кипів тільки спирт. На кришці випарників деяких моделей термометр вже встановлений.

Деякі зразки забезпечені додатковим термометром для вимірювання температури пари і Самогонного апарату схемарегулятором тиску в перегінному кубі.

Матеріали

Хімічно агресивне середовище під тиском і при високій температурі вимагає, щоб матеріал міг протистояти такого роду навантажень. Для виготовлення ємностей самогонних апаратів використовують нержавіючу сталь і мідь.

  • Мідь пройшла перевірку часом. Це інертний метал, термостійкий, його здатність усувати неприємні запахи завдяки взаємодії з оксидом сірки, помічена давно. Європейські виробники відомих марок коньяків досі використовують мідна обладнання.
  • Самим популярним матеріалом є харчова нержавіюча сталь. Вона стійка до хімічного впливу широкого спектру активних речовин, витримує високі перепади тиску.
  • Алюміній використовується рідше. Це досить довговічний і міцний матеріал, однак, при найменшому пошкодженні поверхні на ній утворюється токсична оксидна плівка.

Конструкція самогонних апаратів

Моделі відрізняються кількістю базових елементів і способом з’єднання.

Самогонным апаратом деякі виробники називають тільки холодильник з комплектом з’єднувальних трубок для підключення. Така конструкція може кріпитися на будь-яку ємність, яка підходить по діаметру.

Найбільш популярні моделі, де випарник і змійовик об’єднані. Такі об’єкти нагадують велику пароварку. Моделі елітної складання припускають наявність додаткових опцій: сухопарника, двох термометрів (для рідини і пари), регулятора тиску.

Для підключення до водопроводу використовуються гнучкі шланги. Оптимальні трубки діаметром 5-8 мм і товщиною стінки 1,5-2 мм. Вони повинні бути гнучкими і еластичними.