Шампанські та ігристі вина за своєю суттю неординарні, вони супроводжують якого-небудь видатної події в житті, їх подають на урочистих прийомах, і вони є неодмінним атрибутом Новорічного свята. Ігристі вина можуть подаватися самостійно або в поєднанні з стравами і навіть десертами. У світі дуже популярно шампанське Asti.

Зараз у продажу можна зустріти багато ігристих вин з назвами Асті,

 • Асті Мартіні,
 • Асті Мондоро,
 • Аквези Асті,
 • Асті Шампань.
 • Спробуємо розібратися, що з себе представляє кожне з цих найменувань.

  Шампанські та ігристі вина Асті

  Асті (Asti) — це біле ігристе вино, за походженням з Італії з високим вмістом природного цукру, ні краплі доданого цукру там немає. Таким же назвою позначений виноробний регіон, або як зараз прийнято називати — терруар. Терруар Асті розташований у південному П’ємонті, простір навколо невеликих міст Asti і Альба суцільно засаджено виноградними плантаціями.

  Клімат на цій території оксамитовий: багато сонячного світла і тепла, тривалий літній період і тепла суха осінь дозволяють винограду накопичити багато цукру і ароматичних речовин. Особливо добре на цій території вдаються мускатні сорти винограду. З одного з таких сортів у другій половині 19-го століття навчилися робити легке ігристе вино, яке частіше називають шампанським за аналогією з ігристими винами з французької провінції Шампань.

  Шампанське Asti відноситься до вищої категорії в класифікації італійських вин, що гарантує справжність винограду, взятої для приготування вина, за місцем зростання, а також методу приготування вина. Для отримання високоякісного вина врожайність на винограднику строго лімітується не більше 10 т/га з ручним збором грон. Віджим намагаються робити максимально м’яким.

  Читайте також: Румунія — регіони виноробства і румунські вина

  Процес бродіння спочатку стримується. Ферментація строго контролюється і виконується тільки один раз при використанні спеціальної культури дріжджів. При вмісті етилового спирту не вище 7 % і тиску в 5…6 бар, бродіння зупиняють шляхом швидкого охолодження. Таким чином залишається багато цукру і аромат, властивий свіжому винограду. Вино фільтрують, залишаючи його під тиском, а потім розливають в пляшки.

  Шампанське Asti

  Для шампанського Asti беруть виноград сорту Мускат Б’янко. За походженням цей сорт належить до області східного Середземномор’я (Аравія). В північне Середземномор’я цей сорт потрапив з грецькими колоністами, і спочатку напій з цього сорту називали «грецькими».

  В Італії до цього сорту застосували метод шампанізації, однак не хотілося втрачати високу цукристість, властиву сорту Мускат Бьянко – 1 л соку може міститися до 80 г цукру. Тому напій стали багаторазово фільтрувати, не чекаючи остаточного выбраживания цукру. В результаті вийшов ігристий напій, яке стало називатися Moscato Spumante — Мускат Ігристий з невисоким вмістом алкоголю.

  Найменування вина «Асті» є брендом Італії і асоціюється з високоякісним шампанським. В даний час виноробну продукцію, що включає в своїй назві «Асті», виробляють компанії Мартіні, Кампарі, Асті Мондоро, MGM Мондо дель Вино, російський завод «Каскад».

  За смаком шампанське Asti, виготовлене з сорту Мускат Б’янко, буде дуже сильно відрізнятися від звичного багатьом шампанського з сортів Шардоне або Піно нуар. Асті набагато солодший і має медово-квітковий аромат проти высококислотного шампанського з фруктовим ароматом.

  Технологія виготовлення

  Шампанське Асті Мартіні виготовляється за технологією без вторинного бродіння з фільтрацією під тиском. Бренди Мартіні і Бакарді займають третину ринку ігристих вин Asti і гарантують високу якість продукту. Виробники домагаються медово-жовтого кольору вина, аромату меду, крім якого в ньому можна розрізнити яблучні, квіткові і апельсинові тони. Особлива технологія та новітнє обладнання на заводах Мартіні дозволяють домогтися утворення безлічі дрібних бульбашок, які надають вину виблискуючий вигляд.

  Читайте також: Канадські вина і регіони виноробства

  Цей ігристий напій, безсумнівно, допоможе зробити свято чи свято незабутнім. Оскільки це солодкий напій, то його частіше подають з десертами або фруктами, шоколадом, печивом, морозивом попередньо охолодивши до температури 6…8 градусів. Воно добре підходить для аперитиву. Шанувальники італійської кухні, напевно, не раз зустрічали рекомендації подавати ігристий напій Asti з стравами з морепродуктів або навіть піцою.

  Ігристе вино Асті Мондоро також називають шампанським, воно виробляється компанією Капарі. Для його приготування крім сорту Мускат Б’янко, використовують сорт білого винограду Мускат де Канеллі, також вирощений у виноробній галузі Asti. Це ігристий напій в повній мірі володіє достоїнствами вин Asti. Як «Золото світу» його подають у стилізованих пляшках, виконаних під старовину. Для виготовлення пляшок застосовують скло смарагдового кольору, яке приховує справжній відтінок вина до того, як воно буде розлито в келихи, надає йому таємничість і загадковість. Шампанське бренду Асті Мондоро має кілька різновидів, які відрізняються один від одного по фортеці від 7,5 до 12 градусів.

  Розглянемо деякі з них:

  • шампанське Asti Мондоро – колір золотисто-жовтий, у смаку грушево-персиково-ананасные тони з приємною кислотою;
  • Мондоро Гран Куви Троянд – рожеве шампанське зі смаком стиглого яблука і екзотичних фруктів, з-за свого злегка малинового кольору дуже популярно на випускних вечорах, жіночих вечірках і святкуваннях;
  • Мондоро Гран Куви Брют – біле сухе шампанське, найбільш міцне в лінійці Мондоро з медовими тонами в смаку і інші види, наприклад, Мондоро Просекко. Вагомий внесок у розвиток лінійки ігристих вин Мондоро був внесений компанією Мартіні. Висока якість вироблених вин дозволило Мондоро отримати популярність у світі і було оцінено по достоїнству.
  • Акуэзи Асті – це біле ігристий солодкий напій Асті, виробляється компанією Мондо дель Вино з сорту Мускат Б’янко. Колір – світло-жовтий, солодке з фруктово-цитрусовими тонами, свіжий аромат. Виступає самостійно або подається з десертами, фруктами.

  Читайте також: Дегустація вина

  Асті Шампань

  Російською промисловістю в даний час випускається напівсолодкий напій Asti Шампань. Вміст алкоголю не перевищує 6 відсотків. У складі присутня пиво, відновлений концентрований виноградний сік із винограду білих сортів. Незважаючи на, здавалося б, непоєднувані інгредієнти, напій володіє гармонійним смаком і нагадує про сонячному італійському П’ємонті.

  Спробувала хоч раз шампанське Asti назавжди запам’ятається медовий смак, тонкий аромат і легке кружляння його іскристих бульбашок. Це шампанське, безсумнівно, створює атмосферу урочистості.

  Відгуки

  Хочу залишити відгук, так як шампанське Асті Мартіні шалено смачне і підходить для урочистостей і свят, рекомендую.

  Світлана

  На моє весілля замовляли напої Asti, і вина і шампанське. За ціною прийнятно для таких свят, а за смаком шикарні вина.

  Дар’я

  Дружині на свята дарую Асті Мартіні, і за ціною непогано, і дружині приємно. Виглядає і звучить напій гордо і відомо.

  Максим