Шампанське фраголіно з полуничним смаком: чим воно відрізняється від класичного fragolino

Шампанське фраголіно з полуничним смаком: чим воно відрізняється від класичного fragolinoЯка жінка не любить шампанське? Солодке, легке, з грайливими бульбашками, — воно не може залишити байдужою жодну красуню. Незважаючи на розповіді шанувальників брют про те, що цукор вбиває смак вина, уперта статистика говорить про те, що поціновувачів солодкого шампанського набагато більше, ніж сухого.

Мало кому в нашій країні не знайоме італійське шампанське з полуничним ароматом і присмаком. Такий напій здатний самий звичайний вечеря перетворити на свято.

Ігристе вино Fragolino з полуничним смаком

Багато хто думає, що Fragolino це бренд шампанського. Насправді це сорт винограду, назва якого, «fragola». У перекладі з італійського воно означає полуниця. Уже сама назва підказує, що такий виноград буде відрізнятися смаком і ароматом полуниці. На території нашої країни назва цього сорту Ізабелла.

Також рекомендуємо прочитати:

Як народилося полуничне шампанське

Ігристе вино фраголіно з полуничним смаком виробляється в Італії вже понад 100 років. Особливо популярним воно було у регіонах Фріулі-Венеція-Джулія та Венето. Для його виробництва використовували виноград сорту Ізабелла, який дає полунично-суничне присмак і аромат.

Ізабелла або vitis labrusca нерідної для Італії сорт винограду. Єдиною виноградною лозою, яку вирощували на Старому континенті була Vitis vinifera. На початку 20 століття вона піддалася почерговому нападу таких паразитів:

 • Гриб оїдіум. Захворювання грибом охопило виноградники в 1850 році.
 • Сіра і біла гниль (захворювання має цвілеву природу). Хвороба знищувала виноградники протягом 10 років з 1870 до 1880 років.
 • Паразит філоксера. Цей паразит завдав найбільшої шкоди. Захворювання почалося в 1890 році, а пік його припав на 1900 рік.
 • Читайте також: Італійське шаманське вино Просекко Брют

  Єдиним засобом для порятунку виноградників, було рішення імпортувати американську лозу, стійку до філоксери та схрестити її з європейською. Отриманий гібрид виявився стійкий до паразитів, володів високою продуктивністю, що призводило до перевиробництва бідних вин. Тобто, на думку європейських експертів ,якість вина з винограду Ізабелла, було дуже низьким.

  Чому полуничне шампанське заборонили в Європі?

  Шампанське фраголіно з полуничним смаком: чим воно відрізняється від класичного fragolinoЗ 1931 року почалася ціла боротьба італійського уряду з полуничним вином. Першим видали заборону культивувати сорт Ізабелла в декількох провінціях. Через кілька років кількість цих провінцій все збільшувалася, а на виноробів накладалося все більше обмежень. Нарешті, 6 квітня 1966 року, уряд повністю заборонило комерційне виробництво цього Fragolino. Однак, вино фраголіно не забороняється виготовляти для сімейного вжитку виноградаря.

  Обмеження на виробництво фраголіно підтримав весь Європейський Союз і тільки Австрія відстояла своє право на виробництво ігристого вина з ароматом полуниці.

  Називають різні причини, за якими Ізабеллу заборонили в Європі, але основних, всього три:

 • Токсична зміст таніну і низький вміст алкоголю.
 • Під час виробництва напою виробляється метанол. Якщо норма метанолу буде перевищена, шампанське стане отруйною.
 • Вина сорту Ізабелла поширення філоксери.
 • Читайте також: Як відкрити шампанське: по класиці, ножем. Що, якщо зламалася пробка?

  При більш ретельному розгляді, жодна з цих причин не витримує критики. Токсичність ігристого полуничного шампанського швидше міф, ніж реальність. Інакше складно собі уявити, що австрійські закони, що дозволяє виробництво фраголіно, дозволять отруювати споживачів метанолом.

  Вина сорту Ізабелла поширення філоксери теж малоймовірна. Ця хвороба вразила європейську лозу задовго до того, як vitis labrusca прибула з Нового Світу.

  Швидше за все, справжня причина криється в тому, що європейські власті не хочуть просувати на своїй території американський продукт.

  Полуничне шампанське у магазинах: не справжнє фраголіно?

  Шампанське фраголіно з полуничним смаком: чим воно відрізняється від класичного fragolinoІгристе шампанське з Італії, що має полуничний, або суничний смак не є тим справжнім фраголіно, яке виготовляють з винограду Ізабелла. Але не варто поспішати звинувачувати виробників у шахрайстві. Класичний рецепт був трохи змінений так, щоб обійти заборону. У вино найвищої якості, додається натуральний полуничний, суничний, іноді персиковий соки.

  Все, що виробляється в Італії, зазвичай відрізняється високою якістю, тому ніякої шкідливої хімії в ігристе шампанське не додається. Полуничний смак і аромат у цьому вині, дають тільки натуральні соки.

  Виробники Fragolino

  Ігристе шампанське з полуницею, яке найчастіше потрапляє на прилавки вітчизняних магазинів, проводиться італійськими виноробами. Крім цього, представлено фраголіно з Чехії та Чилі. Серед безлічі виробників, відмінною якістю продукту виділяються наступні:

 • Шампанське фраголіно з полуничним смаком: чим воно відрізняється від класичного fragolinoFiorelli. Фраголіно Fiorelli італійська марка, для надання вину суничного смаку використовується натуральний суничний сік. Найчастіше у магазинах можна знайти саме фраголіно фіорелло
 • Novellina. Італійський виробник. Крім знайомого полуничного фраголіно, пропонує ігристе шампанське, яке має персиковий смак. Його виготовляють з білого винограду з додаванням персикового соку
 • Morando. Виробник з П’ємонту, використовує натуральний полуничний сік
 • Fruco Schulz. Виробник з Чехії. Для виробництва фраголіно використовується тільки італійська рецептура та обладнання
 • Santero. Дуже шановна італійська компанія. Для поліпшення смаку вина використовується натуральний сік полуниці. Сантеру виробляє не тільки ігристе вино, але і класичні. Компанія існує з 1958 року
 • Toco. Виробник фраголіно з Італії. Для шампанського використовується суничний сік
 • Fresita. Фраголіно з Чилі з додаванням натурального соку свіжої суниці чилійської
 • Читайте також: Історія шампанського: як з’явилося, види і смаки ігристих вин

  Якщо пощастить, можна знайти справжнє Fragolino з винограду Ізабелла, виготовлене в країнах, на які не поширюється заборона на виробництво:

  • Австрія
  • Австралія
  • Швейцарія
  • Нова Зеландія
  • США

  Як пити?

  На ринку найбільш поширені три види фраголіно:

  • Фраголіно россо
  • Фраголіно б’янко
  • Ігристі (червоне або біле)

  Шампанське фраголіно з полуничним смаком: чим воно відрізняється від класичного fragolinoУ Rosso додають полуничний, або суничний сік. Це червоне, солодке вино яскравого, насиченого кольору, фортеця 7,5 градусів. Фраголіно россо має смак і аромат стиглої суниці або полуниці.

  Бьянко — це фраголіно з білого винограду. Шампанське напівсолодке, солом’яного кольору. Може мати смак персика, суниці або полуниці.

  Фраголіно потрібно подавати охолодженим. Температура, рекомендована виробником, для максимального розкриття смаку, повинна бути не вище 8 градусів. Шампанське фраголіно добре подавати з фруктовими бісквітами, меренгами, збитими вершками, печивом. Фраголіно ідеально підкреслить смак сухофруктів, свіжих фруктів та ягід.