Що робити, якщо домашнє вино цвіле

Зміст

 • Профілактичні заходи
 • Як виправити ситуацію

Натуральне домашнє вино – продукт, який містить лише корисні компоненти, тому його виготовлення ніколи не втрачає актуальності. Однак деяким виноробам, особливо новачкам, іноді доводиться стикатися з різними проблемами, наприклад, ураженням напою цвіллю. Чому це відбувається? Найчастіше вино псується через порушення технології приготування або неправильного Що робити, якщо домашнє вино цвілезберігання. Інші причини:

 • Погано підготовлена ємність, інструменти, кришки. Перш ніж приступити до приготування вина, використану посуд ретельно миють водою з додаванням спеціального засобу, кип’ятять або обдають пором. Пильну увагу слід приділити пробок.
 • Застосовуване сировина вкрилося цвіллю. Тому всі інгредієнти перед використанням перебирають, видаляючи підгнилі та вкриті плямами цвілі.
 • Слабке бродіння сусла. Для прискорення процесу слід використовувати тільки якісні дріжджі, а ємність розміщувати в приміщенні при температурі 22 – 28 ° C.
 • Наявність великої кількості м’якоті, яку складно видалити з перезрілих плодів.
 • Сусло довгий час не фильтровалось, а утворений осад – це благодатний грунт для розмноження мікроорганізмів, які псують смак продукту.
 • Зберігання домашнього вина в теплі загрожує неприємними наслідками, особливо, якщо в пляшки потрапив кисень. Тому напій наливають до країв, щоб при закритті пробкою його частина пролилася назовні, витіснивши весь повітря зсередини.

Якісне вино повинно бути прозорим, але якщо воно цвіле, його фільтрують, пастеризують, розливають в чисту тару, яку зберігають напівлежачи, що виключить пересихання пробки і надходження кисню всередину. Такі дії допоможуть позбутися від неприємного запаху і гіркого смаку.

Профілактичні заходи

Винна цвіль – біологічне утворення, яке при визначених умовах дуже швидко розмножується, вражаючи корисні органічні сполуки, перетворюючи їх у воду і вуглекислий газ. На початковому етапі з’являється прозора або світла плівка, яка поступово розростається, стає щільніше, з часом темніє. Якщо допустити активне поширення, колонія грибків опуститься на Що робити, якщо домашнє вино цвіледно, остаточно зіпсувавши смак і аромат домашнього вина.

Боротьба з цвіллю починається ще на етапі приготування сусла: весь посуд і стерилізують інструмент, ретельно готують сировину, перед початком роботи обов’язково миють руки. Дуже важливо періодично перевіряти температурний режим приміщення, який повинен знаходитися в межах 18-24° C. На період бродіння на ємність з вином встановлюють гідрозатвор, попередньо перевіривши його герметичність.

Якщо використовується метод приготування напою домашнього без відокремлення м’якоті і шкірки, спливаючий шар регулярно перемішують, мінімізуючи контакт мезги з повітрям. Рекомендується періодично пробувати сусло на смак: якщо розчин кислий – додають цукор, а надто солодкий розбавляють невеликою кількістю лимонної кислоти.

Як виправити ситуацію

Існує кілька способів боротьби з мікроорганізмами. Для затримання навіть самих дрібних шматочків цвілі потрібно зробити фільтр з декількох шарів марлі і вати. Також можна подрібнити таблетки активованого вугілля і додати вино з розрахунку 1 столова ложка на літр рідини, перемішати, дати відстоятися, процідити. Якщо якість напою все ж не влаштовує, його переганяють через самогонний апарат.

Ще один метод – пастеризація: вино, налите в пляшки по плічка, ставлять у каструлю, на дно якої кладуть дерев’яний круг або складену в кілька шарів щільну тканину. Заливають теплою водою, доводять до кипіння, витримують 20 хвилин, після чого виймають, доливають доверху спиртом і розміщують для зберігання в прохолодному місці.

Якщо вино профільтрувати, прокип’ятити протягом 5 хвилин, остудити до 35° C, додати жменю немитого родзинок або домашніх дріжджів, приготованих з ягід, поставити ємність у тепле місце, вийде Що робити, якщо домашнє вино цвілеактивізувати процес бродіння, що здатне поліпшити якість готового продукту.

Що робити, якщо смак домашнього спиртного безнадійно зіпсований? Зневірятися не варто — забродившее вино можна використовувати:

 • Для приготування м’ясних або рибних страв, салатів, консервації.
 • Зробити домашній винний оцет, значно перевершує за якістю магазинний.
 • Застосовувати як косметичний засіб для масок, обгортання, полоскання волосся.
 • Перегнати на самогон.

Будь-яка значуща подія в житті людини супроводжується прийняттям спиртних напоїв, а щоб вони були дійсно якісними, самогон, різноманітні наливки або вино краще робити самостійно.