Що робити, якщо занадто солодке вино

Зміст

 • Як виправити помилку
 • Правила розведення вина водою
 • Способи приготування напівсолодких і солодких вин

Домашні вина, які приготували любителі цього напою наприкінці спекотного літа своїми руками з винограду і вклали всю душу в процес, наповнені ароматом літа, теплом рук винороба, зберігають велику кількість корисних речовин і вітамінів.

Сучасні технології приготування домашніх соковмісних алкогольних напоїв складаються з 4 стандартних етапів: збору і підготовки винограду (або інших ягід і фруктів), подрібнення руками, Що робити, якщо занадто солодке винопресом або ногами сировини, бродіння і освітлення.

Процес бродіння в приготуванні будь-яких вин (солодкого, напівсолодкого, сухого) складається з 2 етапів:

 • бродіння мезги;
 • додавання цукру і подальшого бродіння.

Іноді трапляється так, що винороб додав занадто багато цукру і отримав дуже солодку рідину, в результаті чого вийшов не приємний на смак напій, що радує око і серце, а нудотна маса, залишає першіння в горлі від своєї солодощі. Як бути в такій ситуації? Є можливість виправити помилку, додавши води і зробивши напій більш приємним на смак? Ситуація цілком можна виправити.

Як виправити помилку

Перед тим, як почати діяти, необхідно розібратися в причині, чому перебродив сік виноградний став занадто солодким. Зазвичай винуватцями того, що сталося виступають 2 випадки:

 • Сам винороб перестарався, додаючи цукор.
 • Виноград має підвищену солодкість, в той час як цукор, доданий згідно рецептурі.
 • Основний спосіб виправлення помилки – розбавлення водою. Робити це можна тільки, якщо напій вже перебродив.

  Правила розведення вина водою

  Сучасне виноробство розглядає кілька приводів розбавлення водою: для релігійних обрядів, зниження міцності і солодощі, в медичних цілях, втамування спраги.

 • Що робити, якщо занадто солодке виноДля втамування спраги рідина розбавляють водою в співвідношенні 1 до 3 або й до 4. Тоді з солодкого роблять напівсолодке.
 • Для релігійних цілей червоне солодке десертне вино (Кагор) застосовують у таких обрядах як причастя, вінчання, сповідь. У таких випадках напій розводять водою у співвідношенні 1 до 3 і через 15 хвилин дивляться, що з цього вийшло. Якщо рідина помутніла або отримала неприємний запах, то вона не придатна для проведення ритуалів.
 • У медичних цілях виноградний алкогольний напій застосовують для лікування простудних захворювань. Для цього напій розводиться водою в пропорціях 1 л на 200 грам води, в рідину додають різні лікувальні трави, мед, корицю, гвоздику і нагрівають на повільному вогні протягом півтора хвилин.
 • Для зниження міцності і солодощі солодкі вина розбавляються водою, кількість якої залежить від того, який напій по солодощі бажає отримати винороб: напівсолодким або кислуватим. Для того щоб зробити напій менш солодким, поступово додають кип’ячену (охолоджену або гарячу) або дистильовану воду, постійно помішуючи рідину і пробуючи на смак.
 • Поради щодо розбавлення вина водою:

  • у червоне вино ллють гарячу воду, а біле – холодну;
  • вода наливається в вино, але ніяк не навпаки;
  • кріплене вино не розбавляють, якщо це зробити, то смак напою буде повністю втрачено. Всі інші вина (сухе, напівсухе, солодке, напівсолодке) успішно розводять.
  • напій можна розбавляти не тільки простою водою, але і мінеральної, тоді виходить легкий ігристий напій, в такому випадку мінеральної води витрачається більше, ніж самого вина.

  Способи приготування напівсолодких і солодких вин

  Для того щоб зробити солодкі і напівсолодкі червоні вина, використовуються недоспілі плоди винограду Що робити, якщо занадто солодке виносолодких сортів, накопичують цукор від 23 % і вище. Всі гнилі та сухі ягоди видаляються. Немитий виноград давиться і залишається на час, поки мезга не побіліє і не спливе на поверхню. Після цього етапу мезгу віджимають і викидають, а залишився, продовжує бродити, виноградний сік проціджують від виноградних кісточок і шкірки, сміття і частинок землі. Потім додається цукор, розрахунок якого залежить від того, який напій повинен бути отриманий – солодкий або напівсолодкий. Цукор додається найчастіше шляхом приготування сиропу. Щоб зробити напівсолодке, йде наступний витрата сиропу: на 1 л соку 700 мл цукрового води. Якщо метою стає отримати солодке, то на 1 л виноградного соку йде від 800 мл і більше сиропу, кількість залежить від бажання робить вино.

  Важливо: чим більше цукру, тим міцніше і, відповідно, солодше буде напій!

  Далі продовжує бродити рідина ізолюють від надходження в неї повітря, тобто горлечко банки або пляшки закривають гумовою рукавичкою, і залишають, поки бродіння не припиниться повністю. Потім вино освітлюють, проціджують, розливають по пляшках і залишають зберігатися.

  Таким чином, якщо вино вийшло занадто солодким – це не привід викидати його. Ситуацію можна виправити, розбавивши вино водою так, щоб його смак став легким і приємним, а присутність винного спирту не відчувалося.