Силіконова трубка для самогонного апарату

Зміст

 • Позитивні сторони силікону
 • Як підібрати силіконову трубку?
 • Способи очищення
 • Змійовик з нержавійки
 • Висновок

Для складання самогонного апарату необхідно продумати спосіб з’єднання його комплектуючих. Для цього може бути використана звичайна силіконова трубка. Саме з ним з однієї ємності в іншу буде проходити пар, вода для охолодження та готовий продукт.

Багато починаючі самогонники не завжди надають належне значення таким з’єднувальним елементів. І все-таки від їх виду, матеріалу та надійності багато в чому будуть залежати якісні показники готового напою. Досвідчені виробники алкогольних напоїв частіше віддають перевагу установок, де в якості сполучних елементів застосовуються силіконові трубки або бюджетні аналоги з ПВХ.

Позитивні сторони силікону

Розглянемо основні переваги силіконових шлангів:

 • Зносостійкість цього матеріалу порівняно висока. Якість роботи таких шлангів не погіршується навіть після багаторазового застосування.
 • Термостійкість матеріалу дозволяє витримувати Силіконова трубка для самогонного апаратуістотні перепади температури.
 • Трубки досить стійкі до впливу різних агресивних хімічних сполук, які виділяються при виготовленні спиртного. Силікон не вступає в реакцію з присутніми сполуками.
 • Антиадгезійні властивості важливі для процесів самогоноваріння тому, що завжди існує імовірність прилипання до стінок і скупчення різних частинок. Коли трубки засмічуються, інтенсивність відведення і підведення води теж може знижуватися. Це часто зумовлює погане якість роботи системи охолодження. З силіконових трубок легко вимивається вся грязь. Не виникає необхідності переривати процес перегонки, щоб прочистити засмітився сполучний елемент.
 • Ціна на силіконові трубки прийнятна, якщо порівнювати, наприклад, з мідними виробами.
 • Тривалість терміну служби значно більше, ніж у гумових елементів.
 • Спосіб кріплення дуже зручний тому що силікон – це еластичний матеріал.
 • Структура матеріалу не сприяє розвитку грибка.
 • Силіконові трубки можна використовувати разом зі штуцерами різного діаметру та іншими сполучними елементами.
 • Відносна механічна стійкість дозволяє загинати шланг будь-яким зручним способом, не ризикуючи при цьому пошкодити його.
 • При тривалому використанні в таких шлангах не з’явиться сторонній запах.
 • Еластичність силікону дозволяє збирати самогонний апарат без шкоди для прохідності в місцях з’єднання.

Як підібрати силіконову трубку?

Для самогонного апарату на сучасному ринку може бути обрана силіконова трубка діаметром від 2 мм до 50 мм Від особливостей установки можуть залежати розміри з’єднувальних елементів, але правильно підібрати матеріали не складе праці.

Силіконові шланги можна замовити через інтернет або на спеціальних торгових майданчиках в місті. На ринку пропонується велика кількість комплектуючих, які можна придбати разом з основними елементами самогонного апарату, а також допоміжними пристроями. Доцільно використовувати силіконові трубки на місцях з’єднання ректифікаційної колони із джерелами холодної води та іншими приладами.

Велика частина компаній продає тільки перевірені товари, що відповідають всім стандартам якості, але все-таки серед вироСиліконова трубка для самогонного апаратузводителей знаходяться ті, хто не дотримується правильних технологій виготовлення.

Оскільки визначити за візуальними ознаками якість силіконового шланга буде непросто, деякі покупці використовують один спосіб. Для цього край трубки потрібно просто підпалити і перевірити продукти горіння на колір і запах. Якщо дим чорний і відчувається якась їдкість, значить шланг насправді не силіконовий. Відповідний матеріал спопеляється під впливом вогню. Цей спосіб актуальний при купівлі на міському ринку, але не може бути корисний в процесі замовлення через інтернет.

Способи очищення

Кожен самогонний апарат вимагає догляду після використання і в процесі зберігання. Таким чином підвищується тривалість терміну його служби. Завжди існує ймовірність утворення сторонніх запахів після перегонки в силіконових трубках, незважаючи на їх стійкість до хімічних впливів. Найчастіше досить просто промити їх проточною водою, але в деяких випадках можна навіть використовувати спеціальні йоржики. Силіконова трубка обов’язково повинна бути просушена після очищення. Досить просто розвісити всі з’єднувальні елементи самогонного апарату таким чином, щоб волога поступово з них витікала. Якщо силіконова трубка занадто зношена, змінила колір і втратила еластичність, то краще, звичайно, замінити її на нову.

Щоб розвіяти свої сумніви з приводу покупки таких трубок для самогонного апарату, можна порівняти характеристики інших доступних матеріалів. До головним їх недоліків можна віднести вплив на смак алкогольного напою, вимушена зупинка робочого процесу із-за необхідності очищення з’єднувальних елементів, пошкодження і багато іншого. Також не слід забувати про додаткові кошти, які доведеться витратити на покупку нових шлангів. Якщо ж протікання відбудеться в процесі перегонки, яке-то кількість самогону буде втрачено.

Змійовик з нержавійки

Нержавіюча сталь може використовуватися для створення змійовика в системі охолодження. На прикладі розглянемо трубки, внутрішній діаметр якої дорівнює 10 мм, а товщина стінки – 2 мм, Щоб при обробці елемент не деформувався, потрібно насипати всередину сухий просіяний пісок. Слід бути уважним і запобігти попаданню в трубку великих часток, щоб вона не забилася. Після цього краю необхідно закрити невеликими дерев’яними брусками.

Загинається виріб на звичайному токарному верстаті, який знайдеться практично в будь-якому місті. При повільному обертанні вала спіраль змійовика буде намотуватися на стрижень, товщина Силіконова трубка для самогонного апаратуякого не повинна бути менше 100 мм. Потрібно розраховувати ширину виготовляється елемента для того, щоб мати можливість підібрати під нього відповідний циліндр. Між витками спіралі і стінками посудини, в якій буде розміщуватися змійовик, має бути відстань, щоб якість теплообміну не знижувався.

Далі необхідно витягти з виробу раніше засипаний пісок і забезпечити конденсату вільне проходження. У циліндрі встановлюються два патрубки для підведення і виведення холодної рідини. Після цього ємність закривається таким чином, щоб в ній залишилося по два отвори для парів спирту і, відповідно, для проточної води.

Особливості матеріалу

Нержавіюча сталь – це абсолютно нейтральний матеріал, не вступає в хімічну реакцію з парами спирту. Тому самогонний апарат з таким змійовиком буде виробляти алкоголь з мінімальною кількістю сторонніх домішок. Зносостійкість нержавійки дуже висока, якщо порівнювати її з міддю або алюмінієм. Вироби з цього матеріалу не піддаються корозії і можуть прослужити набагато довше в якості елементів самогонного апарату.

Висновок

В якості сполучних елементів в процесі виготовлення самогонного апарату часто використовуються силіконові трубки різного діаметра. Важливо розуміти, що технічні характеристики такого матеріалу дозволяють застосовувати його в процесі створення алкогольних напоїв. Хімічний склад силікону не вступає у взаємодію з парами спирту, і не сприяє зміні смакових якостей самогону в процесі виготовлення.

Тривалість служби силіконових елементів порівняно висока. Ймовірність виникнення тріщин значно нижче, ніж у інших матеріалів. Хороша еластичність дозволяє легко приєднати трубки до інших елементів самогонного апарату.

Не слід забувати, що нержавіюча сталь теж має мінімальний вплив на хімічний склад алкоголю і має високі експлуатаційні якості.