Силіконовий шланг для самогонного апарату

Зміст

 • Переваги
 • Критерії вибору силіконових трубок для дистилятора
 • Як силіконові шланги чистити?

Навіть найпростіший самогонний апарат складається з декількох частин – перегінний куб, сухопарник, холодильник. Для складання їх у систему необхідні сполучні елементи. Початківці самогонники надають не надто велику увагу таким деталям. Однак якість дистиляту залежить від безлічі факторів, у тому числі від виду, матеріалу виготовлення, надійності перехідників в пристрої для перегонки браги. Тому досвідчені в самогоноварении люди воліють ставити в самогонний апарат силіконові шланги, а не аналогічні трубки-перехідники з гуми або ПВХ.

Переваги

Силікон – ідеальний матеріал для отримання якісного самогону в домашніх умовах. Завдяки застосуванню у виробництві екологічно чистих полімерів силіконові вироби не мають запаху, не містить токсичних Силіконовий шланг для самогонного апаратукомпонентів.

Важливі характеристики виробів з силікону:

 • Підвищена міцність.
 • Екологічна безпека.
 • Гіпоалергенність.
 • Здатність зберігати первинні властивості в діапазоні температур від -60°C до +300°C.
 • Стійкість до органічних та штучних хімічних сполук, завдяки чому силіконові трубки (шланги) не впливають на смак, колір, запах продуктів перегонки.
 • Тривалий термін служби, що перевищує експлуатаційні показники виробів з інших матеріалів в рази.

Силіконові шланги для самогонного апарату на відміну від перехідників з інших матеріалів при перегонці можуть використовуватися багаторазово. Плюс, вони забезпечують надійне з’єднання функціональних вузлів дистилятора, оскільки щільно облягають штуцери і не спадають з них при підвищенні температури всередині системи.

При детальному аналізі можна виокремити такі переважні характеристики силіконових шлангів:

 • Висока стійкість до агресивних хімічних сполук, присутніх в бразі, спиртових парах, самогон.
 • Відсутність запаху навіть при нагріванні.
 • Стійкість до механічних впливів (здавлювання, згинання).
 • Несприйнятливість до микроорганике (грибки, бактерії).
 • Биоинертность. Смакові характеристики самогону так само важливі, як безпека для організму людини і міцність напою. Перепади температури, речовини, що містяться в бразі і спиртових парах, інші чинники можуть змінити структуру матеріалу. В результаті в перегоняемый субстрат можуть потрапити хімічні елементи (сполуки), наявність яких в самогоні небажано. У разі застосування силіконових шлангів такого не відбудеться, оскільки силікон – матеріал біоінертний і в реакцію з агресивними середовищами не вступає.
 • Низька адгезійна здатність. Це дуже важливий показник для процесів приготування продуктів (напоїв), оскільки осідають, що накопичуються на стінках трубки частинки ускладнюють поступальний рух пари або рідини. Трубки-перехідники з металу ПВХ при багаторазовому використанні засмічуються, що значно знижує інтенсивність руху рідини по системі. Наліт на внутрішніх стінках шлангів самогонного апарату, крім іншого, погіршує якість одержуваного в процесі перегонки самогону. Крім того, антиадгезійні властивості силіконових Силіконовий шланг для самогонного апаратушлангів полегшують догляд за обладнанням.
 • Силіконові шланги еластичні. При надіванні на жорстку основу матеріал трохи розтягується, що дає можливість приєднувати окремі елементи дистилятора один до одного без шкоди прохідності. Завдяки чудовій еластичності форма шлангів з силікону не змінюється в процесі багаторазового використання, так як при будь-яких деформаціях силікон завжди здобуває початкову конфігурацію.

До переваг застосування силіконових шлангів в самогонних апаратах можна віднести той факт, що виробляють подібну продукцію в широкому асортименті. Залежно від конкретних вимог, конструктивних особливостей дистилятора можна придбати шланги потрібного розміру і кольору, з різним внутрішнім перетином, різної товщини і т. д. Вартість виробів з силікону відносно висока, але враховуючи їх численні переваги, повністю виправдана.

Критерії вибору силіконових трубок для дистилятора

Діаметр силіконових трубок, що застосовуються в харчовій промисловості, медицині, варіюється від 2 до 50 мм. Для включення в схему самогонного апарату оптимальним варіантом вважаються шланги перетином 5, 6, 8 мм з товщиною стінок 1,5-2 мм. Ці параметри допускається змінювати в більшу або меншу сторону в залежності від конструктивних особливостей дистилятора.

Купуючи шланг для самогонного апарату потрібно переконатися, що виготовлений він саме з силікону, а не з полівінілхлориду. Основні відмінності харчового силікону від ПВХ – гнучкість, м’якість, еластичність, стійкість до високої температури.

При виборі варто придивитися до ціни. Силіконові шланги зазвичай в 2 рази дорожче, ніж аналогічні вироби з ПВХ.

Остаточно переконатися в тому, що перед вами виріб з силікону, а не з ПВХ, можна з допомогою простого тесту. Кінчик шланга необхідно спробувати підпалити сірником, запальничкою. Якщо горіння практично не спостерігається, немає неприємного запаху, а після випалу на трубці утворюється щільний попіл білого кольору, це дійсно харчовий силікон.

В ідеалі краще купувати комплектуючі для дистилятора, в тому числі і з’єднувальні елементи, в спеціалізованих магазинах медтехніки та лабораторного обладнання. Що стосується якості виробу, Силіконовий шланг для самогонного апаратуто все залежить від виробника, хоча в переважній більшості компаній, що випускають подібну продукцію, намагаються суворо дотримуватися технічні норми та стандарти.

Як силіконові шланги чистити?

Як було сказано вище, силікон практично не вбирає запахи, в процесі експлуатації усередині трубок не утворюється наліт, в хімічні реакції з сполуками, що входять до складу рідин, спиртовмісних парів матеріал не вступає. Тим не менш силіконові шланги потрібно регулярно для профілактики формування всередині системи сторонніх запахів і накопичення залишку продуктів перегонки.

Значних забруднень всередині трубок не буває, тому для очищення достатньо промити їх проточною водою. Використовувати миючі засоби для посуду не забороняється – при контакті з хімічними сполуками структура силікону не зміниться. Для надійності можна почистити трубки спеціальними йоржиками.

Єдине ускладнення полягає у тому, що шланги з силікону важко від’єднувати від металевих патрубків і штуцерів. В процесі експлуатації м’який матеріал буквально прикипає до металу, тому зняти трубку-перехідник буває складно.

Незважаючи на досить тривалий термін дії, силіконові вироби з часом втрачають свої властивості. Ознаками зношеності є зміна кольору, помутніння, втрата еластичності. Використовувати далі, чистити, мити такі трубки немає сенсу. Простіше їх застосувати для інших цілей, а в самогонний апарат встановити нові.