Сировина для самогонного апарату

Зміст

 • Яку сировину можна помістити в самогонний апарат?
 • З якого матеріалу роблять самогонні апарати?
 • Для чого потрібен запобіжний клапан самогонному апараті?
 • Для чого потрібен контролер в самогонному апараті?

Для приготування високоякісного алкогольного напою необхідно дотримуватися відпрацьованої роками технології. Серйозний підхід до справи з терпінням і суворим дотриманням послідовності дій дозволить отримати самогон дивного смаку, перевершує навіть алкоголь знаменитих торгових марок. Але перш ніж приступити до його приготування у домашніх умовах, потрібно чітко розуміти, що якість самогону безпосередньо залежить від використовуваного сировини і конструкції перегінного пристрою. Тому ознайомитися з усіма тонкощами процесу самогоноваріння починаючому умільцю вкрай необхідно.

Яку сировину можна помістити в самогонний апарат?

При виборі сировини для виготовлення найчастіше майстри своєї справи керуються такими важливими показниками, як дешевизна і доступність. В залежності від того, де будуть отримувати самогон, Сировина для самогонного апаратудоступним може бути таке сировину:

 • цукровмісні продукти;
 • крохмалевмісні продукти;
 • дріжджі.

Важливість кожного з них складно оцінити, будь-який з цих інгредієнтів впливає не тільки на смакові якості готового продукту, але і на його продуктивність. Відповідно овочі, ягоди, фрукти не повинні бути гнилими, а зернові культури без цвілі і небезпечних шкідників і хвороб.

Крохмалевмісні продукти

Крохмаль має досить високими спиртопроизводительными властивостями, віковий досвід самогоноваріння доводить, що отримати продукт відмінної якості і з прекрасним відсотком виходу готового продукту можна з зернових культур. Давно визнаний факт, що елітні сорти горілки виготовляються саме з злакового сировини. Пшениця за змістом крохмалю на першому місці, хоча кілька неприємних недоліків їй все-таки притаманні:

 • Здатність клейстероваться при 70 °C, в результаті чого ускладнено витяг;
 • Вхідні до складу білки швидко набухають, що робить брагу густий і тягучою.

Вміст крохмалю в інших злаках таке:

 • Сировина для самогонного апаратужито (70%);
 • ячмінь (71%);
 • просо (56%);
 • овес (56%);
 • рис (83%);
 • кукурудза (67%).

Не поступається в цьому плані позицій і картоплю, процентний вміст крохмалю в якому досить велике. У технології самогоноваріння картопля застосовується часто і по праву займає одне з лідируючих місць у списку популярності, а пояснити це його доступністю. Єдиним недоліком картоплі можна вважати лише необхідність подвійної перегонки і додаткового очищення.

Цукровмісні продукти

Культури з високим вмістом цукру є прекрасною сировиною для браги. Різні солодкі сорти фруктів, овочів і ягід з кісточками або насінням можуть бути застосовані в самогоноварении. Перед початком процесу обов’язково слід врахувати, що до складу фруктів і ягід входять всілякі кислоти, які чинять негативний вплив на дріжджі, тому для збільшення їх ступеня активності потрібно підвищення концентрації цукру. Для цього соки можна проварити, проте загальний обсяг продукту при цьому значно знизиться, що не дуже вигідно.

Виходячи з цього, можна зробити висновок про те, що висока цукристість плодів позитивно впливає на протікання процесу бродіння в цілому. Відсоток вмісту цукру високий у таких плодів:

 • Сировина для самогонного апаратувиноград (32-33%);
 • вишня (16%);
 • абрикоси (135);
 • літні сорти яблук (12%);
 • слива (11%);
 • чорна смородина (6-13%).

Дріжджі

Дріжджі – невід’ємний інгредієнт для приготування браги, від їх якості і умов зберігання в чому залежить протікання всього процесу перегонки. Фортеця готового напою безпосередньо залежить від дріжджів, тому щоб в результаті отримати високоякісний продукт з великим виходом вибір повинен бути детально проаналізований.

З якого матеріалу роблять самогонні апарати?

Самогонники тільки починають освоювати техніку приготування такого напою стикаються з цілком логічною проблемою, що стосується підбору правильного самогонного апарату.

Всім відомо, що перші дистилятори були виконані з міді, яка актуальна і донині в коньячної і вискокурной промисловості. Відбувається в процесі перегонки насичення напою іонами, що дає можливість прискорити процес витримки у бочках, Сировина для самогонного апаратущо сприяє облагороджуванню смаку. У сучасному самогоноварении такий матеріал, як мідь практично не використовується через його дорожнечу, як правило, з нього виготовляють лише перегінні куби і дефлегматоры.

Довгий час залишався популярним алюмінієвий матеріал для самогонних апаратів і зрозуміло це його доступністю і прийнятною кожному вартості. Алюмінієві фляги використовувалися в якості кубової бродильної ємності і тари, але з-за здатності матеріалу до окислення вони недостатньо надійні і ускладнюють процес роботи.

Самим затребуваним на сьогоднішній день матеріалом для самогонного апарату вважається нержавійка, процес ферментації в якій протікає ефективніше, так як брага знаходиться в нейтральному середовищі.

На якому з вищеперелічених матеріалів виготовлення самогонного апарату варто зупинити свій вибір сказати непросто, тут все залежить від індивідуальних запитів самого самогонника. Умільцям тільки починають освоювати технологію отримання самогону, рекомендуємо вибрати нержавійку, благо асортимент пристроїв з такого матеріалу дуже великий і ціни не б’ють по кишені.

Для чого потрібен запобіжний клапан самогонному апараті?

Приділяючи величезну увагу конструктивним особливостям зовнішнього вигляду Сировина для самогонного апаратусамогонного пристрою, не варто забувати і про заходи особистої безпеки. Встановлення елементарного запобіжного клапана дозволить регулювати тиск в перегінному кубі, адже, як відомо, процес перегонки протікає при високих температурах і тиску. Завищення останнього параметра при неуважності самогонника може стати причиною розриву кубової ємності. Запобіжний клапан при досягненні тиском критичних параметрів скинути надлишки, тим самим нормалізувавши процес перегонки.

Багато починаючі самогонники відмовляються від придбання клапана на пристрій, що вкрай недоцільно, досвідчені ж майстри в ефективності роботи клапана переконалися давним-давно.

Для чого потрібен контролер в самогонному апараті?

По своїй суті процес виділення спирту з вихідного ферментованого сировини не так вже і складний. Вимоги щодо поетапного дотримання технології повинні виконуватися. Щоб уникнути розриву обладнання або виходу з-під контролю самого процесу дистиляції, самогонне пристрій повинен бути забезпечений автоматизованими приладами або контролерами. Наявність контролера дозволить Сировина для самогонного апаратуретельно відслідковувати процес на всіх стадіях і запобігти незворотні наслідки. Завдяки розвитку сучасних технологій труднощів з вибором відповідного контролера не повинно виникнути.

Головне, що потрібно запам’ятати, домашнє виробництво алкоголю творчий і захоплюючий процес, який при дотриманні простих правил стосовно вибору конструкції апарату та його деталей, підготовки сировини і подальшої переробки дозволить домогтися отримання чистого продукту, що відповідає всім нормам якості.