Скільки блукає брага

Зміст

 • Визначення готовності браги
 • Ймовірні помилки у виробництві та їх усунення
 • Проблемні питання

Визначення готовності браги

Визначення якості браги, готовності для перегонки, є дуже важливим моментом в процесі виготовлення домашніх міцних алкогольних напоїв. Якщо почати робити міцний алкоголь раніше покладеного терміну, використовуючи не добродившую брагу – вихід самогону буде менше, незадіяний в бродінні цукор пропаде дарма. Передержанная кілька днів брага, почне прокисати, погіршуючи смак самогону.

Існує п’ять способів, які дозволяють з’ясувати готовність матеріалу до процедури перегонки. Досвідчені виробники «вогненної води» рекомендують робити такі методи комплексно.

 • По часу. Бродіння браги залежно від умов виготовлення, температури і вологості, має свої Скільки блукає брагачасові показники. Час, який знадобиться для приготування матеріалу, залежить від використовуваного сировини. Брага, приготована на класичному рецепті з використанням цукру, повинна бродити від 5 до 14 днів, але в середньому, від тижня до 10 днів. Сусло, якщо основою послужив крохмаль, бродить менше – від 3 до 5 днів. Матеріал, який готується на основі винограду без внесення дріжджів, може дозрівати досить довго – від 3 тижнів до одного місяця. Але такий метод визначення готовності сировини до виробництва є приблизними, покладатися тільки на нього не можна.
 • Визначення готовності за смаком. Повністю придатний до процесу перегонки продукт повинен володіти гіркуватим смаком. Розчин, що має солодкий присмак, свідчить про те, що цукор дріжджами повністю не перероблено, повинно пройти кілька днів. Цей спосіб визначення готовності продукту, дозволяє визначити не тільки готовність для виробництва, але і якість матеріалу.
  При недотриманні температурних умов, які повинні відповідати діапазону від 18 до 28 гр., процес може бути припинений ще до того, як весь цукор буде вироблено. Але бродіння можна відновити, якщо внести порцію свіжих дріжджів і переставити ємність з матеріалом у приміщення з більш відповідним температурним режимом.
 • За зовнішнім виглядом. Якщо брага «дозріла», процес піноутворення припиняється, вуглекислий газ не виділяється і шипіння не буде чутно. Верхній шар матеріалу починає ставати світлим, на дні ємності з’являється осад, що складається з залишків дріжджів та їх життєдіяльності.
 • Горінням. Під час бродіння відбувається виділення значного обсягу вуглекислого газу, яка витісняє з посудини кисень. Для визначення того, що процес припинився, можна піднести до поверхні продукту запалений сірник. У разі якщо сірник не потухне, що означає завершення бродіння, можна починати процедуру приготування самогону. Але тухнущая сірник, є показником того, що брага не добродила, процес триває, починати перегонку треба через деякий час.
 • Якщо застосовувати ареометр. Такий метод визначення, є найбільш точним, але для того щоб його Скільки блукає брагаробити, потрібен спеціальний прилад – ареометр.
  У склянку з профільтрованої рідиною опускається прилад. Якщо показання нижче, ніж 1.002, що відповідає 1% вмісту цукру в рідині матеріалу, процес перегонки можна починати.
 • Ймовірні помилки у виробництві та їх усунення

  Процес приготування браги, здається зовні простим, має свої особливості. Сама технологія виготовлення матеріалу для майбутнього алкогольного напою, вимагає дотримання всіх норм закладки продуктів, дотримання температури та термінів.

  Вибір посуду. Для ємності, яка застосовується для виготовлення браги, в основному використовуються молочні бідони або пластмасові бочки. Якщо вибір припав на ємність з пластмаси, слід простежити за тим, чи є така посуд придатною для зберігання харчових продуктів, не має сторонніх запахів. Рідина не повинна заповнювати ємність більш ніж на 70-75% – в іншому випадку, піна, яка з’явиться в результаті процесів, що протікають, буде витікати через край посуду.

  Вода. Якість води, що застосовується в процесі виготовлення, визначає кінцевий продукт. Щоб приготувати брагу, вода повинна бути м’якою, з низьким вмістом солей. Але не рекомендується використовувати кип’ячену воду – вона має низький вміст кисню, який необхідний для підтримки життєдіяльності бактерій, що знаходяться в дріжджах.

  Оптимальним рішенням є вода, якщо вона була взята з криниці і має перевірені показники якості. Використання води з джерел хоч і вважається перевіреним часом варіантом, насправді досить небезпечним – невідомо, які в ній знаходяться бактерії. У міських умовах для приготування браги підійде питна вода, що продається в бутлях або проста, «з під крану». Єдина умова для використання водопровідної води – вона повинна відстоятися один – два дні.

  Застосування дріжджів дозволяє перетворити цукор в спирт і вуглекислий газ. Для приготування браги використовуються хлібопекарські, сухі і спиртові дріжджі – вони повинні Скільки блукає брагавідповідати терміну придатності продукту, і робити їх треба по інструкції на упаковці.

  Для впевненого результату, вибір краще зупинити на спиртових дріжджах. Такі дріжджі дозволять робити досить більшу кількість самогону і в порівнянні зі своїми «колегами» мають ряд інших переваг:

  • підвищена життєстійкість;
  • більш короткий період протікання процесу;
  • будучи більш стійкими до агресивного середовища алкоголю, спиртові дріжджі дозволяють збільшити міцність браги до 16-18 гр.;
  • відсутність сильного піноутворення;
  • будучи спеціальною культурою, спиртові дріжджі в процесі своєї роботи виділяють мінімальну кількість оксидів сірки та інших шкідливих домішок.

  Розчинені дріжджі, повинні вноситися в теплий розчин цукру і води, але при температурі, що не перевищує 30 гр. – інакше культура загине.

  Дотримання рецептури, необхідної щоб виготовити сусло, відповідність пропорцій у співвідношенні цукру і дріжджів, кількості води. Пропорції, які будуть застосовуватися при виготовленні браги, можуть змінюватися в залежності від застосовуваних дріжджів, але в середньому, рецептурний діапазон коливається від 10/1/30 до 10/1/50 (цукор/дріжджі/вода).

  Дотримання температурних умов, необхідних, щоб була успішною реакція процесів бродіння. Оптимальними температурами, які потрібні для успішного зброджування, вважається діапазон від 18 до 28 гр. Такий температурний режим дозволяє дріжджової культури повністю переробити цукор.

  Відсутність підгодівлі для дріжджів є одним із факторів, який впливає на виготовлення браги. Внесення додаткової живильного середовища дозволить дріжджовим організмам нормально завершити процес своєї діяльності.

  Проблемні питання

  Одним з найбільш частих питань, які зустрічаються при виробництві браги – що робити, якщо брага Скільки блукає брагаперестала «грати», але залишилася солодка. Це може мати під собою кілька підстав:

  • неякісні дріжджі;
  • неправильний розрахунок кількості цукру і того, скільки було додано дріжджів;
  • порушення температурного режиму;
  • надлишок сонячного світла;
  • відсутність підкірки, необхідної для роботи культур.

  У разі несвоєчасного, раннього завершення процесу або якщо брага не добродила, більшість рекомендацій зводяться до одного раді: внести свіжі дріжджі і забезпечити оптимальний режим температур діапазону 18-28 градусів.

  Другим питанням, яке може виникнути в процесі виробництва, це – чому процес бродіння проходить довго і погано. При виконанні всіх вимог рецепта виробництва самогону, це може бути пов’язано з якістю використовуваних продуктів і температурою приміщення, де знаходиться ємність з брагою. В цьому випадку, необхідно:

  • надіти на посуд з рідиною утеплювач, щоб підтримувати температурний режим;
  • частіше струшувати ємність з брагою – така процедура полегшує доступ дріжджовим грибів до перерабатываемому матеріалу.

  Процес виготовлення браги є нескладним, але вимагає дотримання необхідної рецептури, часу і терпіння від виробника.