Скільки браги наливати в перегінний куб

Зміст

 • Ознаки готовності до браги перегонці
 • Технологія або, як робити з браги самогон
 • Перегонка вакуумом
 • Перегонка пором
 • Обсяг заливається в куб браги
 • Оптимальна швидкість перегонки
 • Інші нюанси

З усієї сукупності видів діяльності людини процес самогоноваріння завжди представляється якимось таїнством. Не секрет, що в одних продукт виходить дивно прекрасним. Він за своїм бадьорить, після не болить нічого. А в інших навіть за наявності сучасних засобів очищення залишається неприємний осад і післясмак. Досить часто особливі секрети передаються у спадок. Ними неохоче діляться виробники, які вміють робити саме свій досить затребуваний напій.

Ознаки готовності до браги перегонці

Якість браги залежить від дотримання усіх умов початку процесу її приготування, а саме: співвідношення цукру, дріжджів і води. Якщо додатково використовувалися фрукти і ягоди, то процес зброджування виконується швидше. Температура впливає швидкість цього надзвичайно цікавого дійства: оптимальний режим t = 18-28 °С, коли з солодкого розчину дріжджі виробляють спиртовмісну рідину. Робити спирт вони будуть до тих пір, Скільки браги наливати в перегінний кубпоки він їх не вб’є або весь наявний цукор не буде перероблений в алкоголь.

Є певні ознаки, що свідчать про те, що бродіння завершилося:

 • перестав виділятися газ через гідрозатвор;
 • якщо перемішати рідину, то дрібні бульбашки повільно спливають вгору;
 • відсутній солодкий присмак, весь наявний цукор перетворився на спирт, трохи гірчить;
 • розчин відрізняється прозорістю, відсутня піна, зважені частки лягли на дно;
 • є легкий аромат спирту.

Наявність виділення вуглекислого газу з браги можна перевірити за допомогою вогню. Відомо, що двоокис вуглецю пригнічує горіння. Тому якщо запалити сірник над бродильної ємністю, де процес завершився, вогонь не погасне. Там, де ще йде бродіння, вуглекислота продовжує виділятися, тому майже миттєво погасне полум’я.

Технологія або, як робити з браги самогон

Отже, напівфабрикат готовий. Але тепер доведеться витягти з нього спирт. Процес перегонки виконується на апаратах різного типу. Є певні особливості – вузький діапазон температури. Схематично відобразити його можна так:

 • нагрівання;
 • випаровування легких фракцій;
 • охолодження парів;
 • конденсація;
 • очищення конденсату.

Отримання якісного самогону відбувається при поступовому нагріванні і випаровуванні компонентів з вихідного матеріалу. На початковому етапі висока швидкість дозволяє швидко нагріти брагу до потрібної Скільки браги наливати в перегінний кубтемператури. Після цього, тільки при t = 65-69 °С починається процес виділення парів спиртів. Тут крім етилового присутній і метиловий спирт, а він отруйний. Перша фракція перегонки в інтервалі t = 65-74 °С отримала назву «первак» — це суміш легкокипящих сивушних масел. Цей перший відбір не допустимо до застосування навіть для розтирань. Отриманий матеріал видаляється з ужитку.

Чистий етиловий спирт закипає при t = 78,39 °С, але гідролізна суміш має дещо іншу температуру кипіння — t = 78,15 °С. Тому в діапазоні від t = 78 °С до t = 83 °С концентрація парів спирту висока – це оптимальний тепловий режим перегонки браги на самогон. Після при досягненні цього стану швидкість потрібно зменшити і підтримувати стабільний процес. Важливо контролювати показання термометра.

Конденсація парів здійснюється в теплообміннику рекуперативного типу – змійовику. Тут є два типи потоків теплоносіїв, взаємодіючих через тонку стінку трубки. З одного боку пар, який віддає свою теплоту, перетворюючись при цьому в рідину. З іншого боку циркулює потік охолоджувача, нагріваючи від парів етанолу. На виході з пристрою конденсат (самогон) надходить у накопичувач (ємність).

Процес триває до зниження концентрації етилового спирту у бразі нижче реально можливою для перегонки. В цей період змінюються умови тепломасообміну. Випаровування практично не відбувається, рідина тепер нагрівається до температури кипіння води. Виробництво самогону слід припиняти при нагріванні після і вище t = 85 °С. Далі будуть виходити «хвости» – важкі фракції висококиплячих спиртів – це якась подоба незамерзаючих рідин, які не можна вживати.

В кінці 80-х років минулого століття була запропонована технологія (Анатолій Будьонний) отримання етилового спирту шляхом проходження його через діафрагму. Подібний апарат був створений, але його Скільки браги наливати в перегінний кубвикористання ефективно при виробництві спирту з високою продуктивністю понад 300 л/год по готовому продукту.

Перегонка вакуумом

З теорії тепломасообміну відомо, що поділ фракцій в рідкому продукт можна виконувати при зниженні температури. Але для цього необхідно знизити тиск на вільній поверхні. Наприклад, в умовах гірської місцевості по мірі підйому вище знижується температура кипіння води. Нескладно досягти висоти, де процес кипіння води почнеться при t = 60 °С. В цих умовах етиловий спирт почне кипіти при t = 30-32 °С, після підйому на великі висоти температура кипіння знизиться ще більше. Отже, змінити режим перегонки можна, почавши відкачування повітря з перегінного куба. Тоді тиск впаде, брага почне інтенсивно віддавати спирт при менш високому тепловому режимі.

Подібні апарати пройшли тестування. Виготовлені навіть окремі екземпляри подібних пристроїв, є описи діючих макетів, як робити їх своїми руками. Тільки не все тут просто. Є закони природи, які діють незалежно від бажання. Щоб подібний пристрій нормально функціонувало необхідно розрядження створювати не тільки в перегінному кубі. Рух парів спирту і їх вихід з теплообмінника стануть можливими тільки тоді, коли зовнішній тиск на виході буде не вище внутрішнього тиску в кубі. Інакше немає сили, яка змусить рухатися потік.

Автори вакуумної перегонки замовчують про те, яка кількість парів спирту ними відкачано вакуумним насосом. Є твердження, що мінімум. Але, хто і коли перевіряв?

Якщо на те пішло, то для вакуумного виробництва етилового спирту доцільніше використовувати пристрої для сублімаційного сушіння (процес видалення вологи із замороженого продукту під дією вакууму). Тут вода буде вымораживаться, а спирт, маючи більш низьку температуру перетворення з рідкої фази в тверде тіло, буде випаровуватися у вигляді пари, який буде конденсуватися в рідкому вигляді.

Перегонка пором

Скільки браги наливати в перегінний кубПроцес перегонки пором двокомпонентних сумішей полягає в тому, що в перегінний куб подається трубка. У неї від парогенератора подається пара. Бульбашки пари, рухаючись в товщі браги, створюють ефект подібний до кипіння. Всередину бульбашки пари випаровуються частки спирту, потім вони виходять за межі всієї маси наверх. На вільній поверхні пухирець лопається. Тепер у просторі утворюється суміш двох парів: води і спирту. Вони спрямовуються в теплообмінник, де конденсуються. Концентрація спирту в подібній суміші висока, але не більше 68 °.

Особливістю такого процесу є те, що вся маса браги не розігрівається до високих температур, коли відбувається синтез сивушних масел і ацетоном. Але виникає потреба в парогенераторі. Автори, що описують такий спосіб перегонки браги в кубі, не дали точних характеристики водяної пари. В реальності водяна пара перебуває в різних станах: вологий насичений пар, сухий насичений пар і перегрітий пар. При цьому кожному типу пара відповідають ще й різні температури. Можна припустити ефективне використання перегрітої пари, але отримувати її в домашніх умовах небезпечно. Потрібен не тільки парогенератор, потрібен ще й пароперегрівач.

Обсяг заливається в куб браги

Перегінний куб, призначений для виробництва самогону в домашніх умовах, зазвичай заповнюється не більше ніж на ѕ свого об’єму. Прагнення збільшити кількість браги в кубі не дасть позитивного результату. Після переливу брага, розширюючись при нагріванні буде заплескиваться у вивідну трубку, що Скільки браги наливати в перегінний кубпризведе до псування готового продукту. Знадобиться охолоджені суміші, розбирання і промивання всіх комплектуючих перегінного куба.

Оптимальна швидкість перегонки

Оптимальна швидкість в технології виробництва самогонки знаходиться в температурному інтервалі від t = 78-83 °С. До досягнення цього інтервалу можна нагрівати досить швидко. При нагріванні до більш високих значень процес слід зупиняти, так як далі гріти недоцільно. Густий осад можна просто утилізувати.

Інші нюанси

Для отримання якісного продукту виробляється подвійна перегонка самогонки. Вже в отриманий продукт після першої перегонки знову додається вода. Концентрація спирту знижується до 20-25 °. Процес виконується за аналогією з описаним вище. Також відділяється «первак», видаляються і «хвости». Вихід стає нижче, але якість незрівнянно вище. Тому виробники самогону так чи інакше стають перед вибором у виробництві свого фірмового продукту. Вони вирішують, гнати ним повторно.