Скільки глюкози додавати в самогон?

Зміст

  • Відмінність браги на глюкозі і на цукрі
  • Класичний рецепт браги
  • Глюкоза в процесі зброджування

Кількість доданої в самогон глюкози залежить від побажання виробника, оскільки вона надає солодкий смак, не змінюючи характеристик аромату напою.

Скільки глюкози додавати в самогон?По своїй суті глюкоза – моносахарид, іменований ще як декстроза. Це джерело енергетичного заряду для людського організму. Як простий вуглевод, глюкоза в короткі терміни засвоюється в організмі, заміщуючи витрати енергії. Саме глюкоза підтримує функціонування фізіологічних процесів людини: дихання, скорочення м’язів, серцевий ритм і регулювання температурного режиму. Глюкозосодержащие продукти і глікоген здатні компенсувати до 50% енергії.

Відмінність браги на глюкозі і на цукрі

Поява глюкози в такому продукті, як самогон обумовлене смаковими якостями, близькими до цукру. І її більшою користю порівняно з ним.

Якість самогону з цукру або глюкози практично однаково. У кожного прийому свої мінуси і плюси. Глюкоза є в даному випадку замінником цукру, вона здатна прикрасити смакові якості самогону. Однак готування браги на основі такого інгредієнта досить трудомісткий і довгий процес, більш складний, ніж виробництво цукрових браги. Рекомендується застосовувати сахарометр при роботі з брагою на глюкозі. Виробництво проходить у декілька більш складних етапів і займе значно більше часу, хоча результат схожий з виробництвом самогонки на основі цукрової браги.

Скільки глюкози додавати в самогон?Брага – продукт процесів бродіння, складається з цукрових водної суміші з дріжджовими додаваннями. Після переробки дріжджів, з цукрового піску можна отримати спирт етиловий та вуглекислий газ. Цукрова брага після піддається перегонці в апараті для виробництва самогону.

Зброджування є складною реакцією з боку хімічних процесів, в результаті неї відбувається розкладання цукру. Дріжджі впливають на етиловий спирт, вуглекислий газ та водний об’єм, тому просто необхідно строге збереження температурного режиму, а також конкретної концентрації всіх інгредієнтів. Дані операції здійснюються при температурі 18-24°с. Якщо градуси знижені, дія зброджування сповільнюється, при високому температурному режимі дріжджі мають шанс прірву.

Ключовими елементами для виробництва цукрових браги є продукти з вмістом цукру і крохмалю, а також доповнюють цей перелік вода і звичайно дріжджі. Важливо знати, скільки і яких інгредієнтів має міститися в суміші.

Дріжджі застосовуються як для браги із цукру, так і для браги з глюкози. Вони сповнені поживними речовинами, які необхідні організму. Так як вони перетворюють цукор в етиловий спирт і вуглекислий газ, їх Скільки глюкози додавати в самогон?широко застосовують у виробництві самогонних напоїв. Рекомендуються для приготування браги спиртові дріжджі. Вони випускаються в промислових умовах, допомагають досягати максимально можливого вмісту спирту в суслі.

Для виробництва браги будь-якого самогону велике значення відіграє вода, оскільки 60% успіху залежить саме від якості використовуваної води. Природно, вона повинна бути прозорою, не мати запаху і присмаку, обов’язково відповідати вимогам гігієни. Рекомендується вибирати м’яку воду, в якій вміст магнієвих і кальцієвих солей мало, як правило, такі води протікають в джерелах і артезіанських джерелах.

Так як кип’ячена вода вже не містить розчинений повітря, так необхідний дріжджам, для виробництва браги використовують сиру воду. Вона обов’язково повинна бути очищена відстоюванням або механічним фільтруванням, скільки її має бути в бразі розглянемо далі.

Класичний рецепт браги

Рецептів браги безліч, розглянемо класичний більш докладно. До складу такої браги входить кілька простих інгредієнтів: цукор, вода

Скільки глюкози додавати в самогон?

IM000651.JPG

і дріжджі. По масі необхідно взяти на 1 кг цукрового піску 4 або 5 літрів не холодною, а кімнатної температури води. Дріжджі застосовуються пресовані у складі 100 р. Якщо вибір ліг на сухі дріжджі, їх потрібно брати раз в 5 менше – 20 р.

Цукор в обов’язковому порядку необхідно розчинити, інакше він осяде і не зможе брати участь в результаті бродіння, що негативно позначиться на якості самогонного напою. Потім дріжджі заливаються водою температури 25-30°. Необхідно додати 2-3 ложки цукрового піску. Через короткий час дріжджі оживуть і змішаються з іншими інгредієнтами.

Дана суміш поміщається в тепле простір, важливо, що ємність щільно закривати не рекомендується, оскільки вона може вибухнути через надлишкового тиску. Найбільш оптимальним вважається період бродіння 3-10 діб. Після закінчення процесу готовий продукт необхідно перелити в нову ємність, однак важливо не зачепити осад. Праці завершені, брага готова.

Глюкоза в процесі зброджування

Можливо виробництво браги для самогонки з ягід або фруктів. Застосовують у таких випадках як самі ягоди, так і їх сік. Виноградний сік містить достатню Скільки глюкози додавати в самогон?кількість цукру (глюкози), іншим фруктам їх власного цукру недостатньо. Необхідно додати, щоб уникнути малого виходу спирту. Але добавка цукру нехай і підвищить вихід спирту, але знизить рівень його якості. Тому виходить, що правильніше додавати у сік спочатку чисту глюкозу.

Глюкозу застосовують для солодкого смакового відтінку або для збільшення швидкості процесу бродіння. На смак глюкоза не така солодка, як цукор, але дріжджі сприймають її інакше. Глюкоза дозволяє уникнути ферментационного процесу в бродінні. Вона не змінює склад сировини з вмістом спирту.

Найбільш прикметною властивістю браги на глюкозі є факт, що самогон на такий бразі не вимагає вторинної переробки або очищення. Саме це дає можливість не втратити смакові і ароматичні якісні характеристики браги. Процес приготування браги на глюкозі складний, тому необхідний сахарометр для контролю рівня цукру.

Мінусом браги на глюкозі є її підвищена вартість, оскільки витрата глюкози значно вище витрати звичайного цукрового піску, саме це підвищує вартість такої браги. Однак у такому випадку знижується кількісний склад спирту-ректифікату.

Пропорція глюкози і води вибирається самостійно за смаком, оскільки від цього залежить солодкість отриманого продукту.

Після перегонки та очищення самогон можна доповнити різними добавками спецій, ягід або фруктів. Такі речовини можуть змінити смак або колір, зробити настій більш витонченим і привабливим.