Скільки зберігається відкрите пиво

Зміст

 • Пиво живе, справжнє
 • Надійне сховище — кега
 • Вибираючи пиво, пам’ятаємо про головне. Зауваження наостанок

Пиво – напій, який в даний час досить популярний. Його транспортування, а ще більше зберігання, потребують особливої уваги та акуратності. Чому ж? А справа все в тому, що цей продукт «живий і жвавий». Солод, який входить до його складу, вступає в реакцію з киснем. Навіть при незначному струшуванні пиво піниться і вирує.

Що стосується зберігання, то і тут не обійтися без тонкощів і примх. Специфіка терміну придатності розливного напою полягає в тому, що він не довгий, максимум один тиждень і не більше того.

Пиво живе, справжнє

Щасливчиків, які можуть дозволити собі насолоджуватися справжнім продуктом з пивного заводу, зовсім небагато. Іншим доводиться лише здогадуватися про те, який же він на смак. А що ж це за пиво? І чим Скільки зберігається відкрите пивовоно відрізняється від того, яке привозять в кегах і продають на розлив?

Як виявляється, відмінностей достатньо:

 • Вік
 • Зовнішній вигляд
 • Смак

Пиво з терміном зберігання більше семи днів, вже ніяке не живе, а навіть навпаки. Життя з нього йде разом з часом. Але не тільки час «губить», правильний спосіб зберігання також відіграє важливу роль. Відкрите пиво, яке стоїть в склянці, вже через годину буде зовсім іншим на смак, ніж спочатку. Якщо ж воно зберігається під пробкою – живе протягом 4 днів, ну а в спокійному стані у прохолодному холодильнику – навіть цілий тиждень.

Зовнішній вигляд також має ряд істотних особливостей. Якщо налити в келих класичний живий напій, який не фільтрували і не пастеризовали, то він буде виглядати запітнілим, а на світлі іскритися красивим бурштиновим кольором, іноді і з золотим відливом. Відмітним моментом такого пива є те, що воно грає. Бульбашки в келиху ніби виконують танець, причому значна час – близько півгодини. Що це означає? А все дуже просто – в живій продукті розчинений вуглекислий газ, який потрапив туди під час бродіння.

Ну а яке пиво без пінки? У цього вона щільна, сніжно-білого кольору і тримається близько 5 хвилин. І при подиху нікуди не випарується, а тільки розлетиться по склянці.

Ну і, звичайно, смак. Його ні з чим не можна порівняти! Хоча, як кажуть, на любителя. Але ж хіба можна провести паралель між соком, вичавленим з свіжих фруктів і налитим в склянку з картонного пакету? Одне можна стверджувати з упевненістю, розсмакувавши живе пиво, пити пляшкове навряд чи захочеться.

Що ж робити, якщо на пивний завод доступу немає, а скуштувати ковток нефільтрованого напою вже дуже хочеться. У такому разі відмінним рішенням стане пиво у кезі.

Надійне сховище — кега

Отже, вариться воно за особливим технологіям, при яких смак хмелю залишається незмінним і надовго Скільки зберігається відкрите пивозберігається. А далі, минаючи процес пастеризації, потрапляє відразу в кеги. Це металеві бочки різних розмірів (деякі доходять до 50 л.), яка зберігає як алкогольні напої, так і газовані. І кращої тари для того, щоб зберегти таке пиво, не знайти.

Чому ж вона така хороша?

Ось істотні переваги:

 • Повна збереження смакових якостей
 • Захист від світлового впливу
 • Відсутність проникнення кисню
 • Більш довга свіжість пива

Останній пункт є дуже важливим, так як питання про терміни зберігання пива в кегах досить актуальне.

Отже, скільки? Хмільний живий напій у закритих кегах зберігається цілих 30 днів. Ну а якщо вони відкриті? Тут можливі два варіанти: у відкритих кегах, але під тиском повітря – тільки 10 годин. А ось у разі знаходження під тиском CO2, термін зберігання збільшується до 7 днів.

Але все ж необхідно брати до уваги, що після закінчення цього тижня у відкритих кегах живий продукт поступово втратить всю свою «жвавість» і смак. Тому-то так важливо дотримання встановленого строку.

І ще одне уточнення: пиво збережеться краще всього, якщо місце, в якому воно стоїть, прохолодне й сухе, і температурні скачки в ньому не спостерігаються. В іншому випадку про вищеназваних терміни мови може і не йти. Таким чином, важливо дотримуватися всі нюанси зберігання, щоб живий напій залишився таким, яким вийшов з-під руки пивовара.

Вибираючи пиво, пам’ятаємо про головне. Зауваження наостанок

 • Купуючи розливне пиво, потрібно з’ясувати термін його виготовлення. Ці відомості важливі, тому що улюблений напій не одразу надходить до нас на стіл, він ще перевозиться в кегах, а потім якийсь час зберігається в магазині, поки не буде розлитий повністю. Щоб не придбати той, який втратив всю Скільки зберігається відкрите пивосвою грайливість, термін розливу варто уточнити.
 • Упаковка, в яку продавці наливають напій, повинна бути прозорою. В такому випадку добре проглядається наявність опадів. І якщо на дні видно пластівці, це говорить про те, що він прострочений і зіпсований.
 • Як вже зазначалося вище, живе пиво зберігається в прохолодному місці. А таке місце в будинку, холодильник. Ну вже якщо не в холодильнику, то принаймні в тому місці, куди немає доступу сонячних променів. Розлите в пластик, та й ще в теплому місці пиво швидко втратить смак і термін придатності. Оптимальна температура для його зберігання – від 0?С до 12 ? с.
 • Пляшкове пиво популярно, але все ж таки більшість поціновувачів цього пінного хмільного напою віддають перевагу живому, грайливого, разливної. До речі, воно містить в собі корисні для організму компоненти та сполуки. Тільки от термін придатності його дуже обмежений. А скільки днів він складає в закритій ємності і відкритим, нам вже відомо.