Скільки зберігається відкрите вино

Зміст

 • Основні секрети зберігання вина, після відкриття пляшки
 • Чого не потрібно робити з відкритою пляшкою
 • Зберігання вин різних сортів
 • Спосіб зберігання домашнього вина
 • Використання залишків вина в кулінарії

Вино – це вишуканий напій, крім сорти винограду, методів готування на смакові якості впливає і його «вік». І чим більше у вина витримка, тим у нього більш насичений і неповторний смак. Але після відкриття пляшки, і з потраплянням повітря у вина значно знижується термін придатності. Щоб продовжити напою Скільки зберігається відкрите виножиття необхідно знати прості секрети зберігання його у відкритих пляшках. А також для збереження домашнього і розливного вина варто дотримуватися досить легких правил.

Практично всі види вин можуть зберігати свої смакові якості після відкриття до 4 днів. Такий маленький термін зберігання обумовлений тим, що при відкритті пляшки потрапляє кисень і починається процес окислення, тим самим завдаючи руйнівний шкоди для смаку, якості і аромату напою. І в кінцевому результаті він просто стає непридатним до вживання в якості напою. Але якщо щільно закрити пляшку пробкою, то можна значно продовжити термін придатності вина. Але на жаль, процес окислення незворотній.

Основні секрети зберігання вина, після відкриття пляшки

 • Зберігання напою в холоді сприяє значному уповільненню процесів окислення і взаємодії оцтових бактерій, які є головним чинником погіршення смаку. Температура в побутових холодильниках цілком відповідає для зберігання.
 • Перелити вино з однієї відкритої пляшки в іншу, з відповідним обсягом. Існує думка, що коли пляшка повна, то процес окиснення зменшується. Так як невеликий обсяг порожнечі від шийки до, безпосередньо, напою не дозволяє проникненню великої кількості кисню.
 • Закупорити заново і викачати повітря ручним насосом, тим самим створюючи частковий вакуум. Цей спосіб має і другу сторону медалі», так як, зберігаючи термін придатності, жертвуються смакові якості. В наш час ручний насос річ поширена, зазвичай продається в супермаркетах.
 • Зберігати в місцях, що виключають коливання та вібрацію. Адже при динамічному впливі прискорюється розпад хімічних елементів напою.

Ці правила також поширюються на домашні та розливні вина.

Чого не потрібно робити з відкритою пляшкою

 • Скільки зберігається відкрите виноВиключити зберігання відкритої пляшки в горизонтальному положенні. Це пов’язано безпосередньо з головним руйнівним процесом – окисленням. Адже коли пляшка у вертикальному положенні, то порожнього обсягу для заповнення кисню менше, ніж у горизонтальному.
 • Запобігти попаданню прямих сонячних променів. Навіть якщо пляшка зроблена з темного скла, то все одно, вплив ультрафіолету згубно впливає на всі властивості напою.
 • Не допустити зберігання відкритої тари поруч з тепловиділяючими приладами, тому що в теплому середовищі вино значно швидше втрачає свої смакові показники.
 • Зберігання вин різних сортів

  • Ігристі, по своїй природі призначені до тривалого зберігання, а після відкриття – це пов’язано з газом, що міститься в напої. Термін придатності можна максимально продовжити до 1 дня, щільно закривши кришку. У відкритому стані такий вид вина можна вживати до 5 годин.
  • Рожеві відносяться до легких сортів, тому втрата своїх властивостей починається відразу після відкриття. Рекомендований термін придатності – 3-4 дні.
  • Білі характеризуються легкою текстурою і низьким вмістом спирту. Вже через годину, після відкриття починається процес випаровування корисних речовин. Такий напій можна зберігати не більше 3 днів.
  • Червоні по своїй текстурі бувають легкими і повнотілими. Термін зберігання для першого варіанту становить 1-2 дні, а для другого – до 5 днів. Але також варто відзначити, що існують такі сорти, які розкривають свій букет тільки через 1-2 дні після відкриття.
  • Кріплені десертні (портвейн, мадера, херес) за рахунок підвищеного вмісту спирту має найбільший термін придатності – до 7 днів.

  Спосіб зберігання домашнього вина

  Скільки зберігається відкрите виноПісля всіх процедур приготування домашнього вина, прикінцевими та важливим етапом є – зберігання. Для цього необхідно ємність з вином перенести в холодний підвал і витримати 3-4 місяці, щоб винний камінь випав в осад. Після цього кислотність напою значно знижується, відбувається самоосветление і воно стає прозорим.

  Готове домашнє вино розливають у чисті пляшки або банки на 2-3 см нижче кришки і герметично закривають. Зберігання відбувається в холодному місці (підвал або льох) в горизонтальному положенні.

  Використання залишків вина в кулінарії

  Якщо після свята залишилося недопите вино, яке зберігається більше покладеного терміну, то не варто поспішати викидати його в раковину. Ці залишки можуть доповнити новими смаковими якостями навіть самі звичні кулінарні страви.

  Вино може стати відмінним компонентом для соусів, маринадів, десертних страв, надаючи їм неповторну терпкість і пікантність. Також з залишків можна приготувати домашній винний оцет.

  В кулінарних рецептах, вино часто зустрічається в якості інгредієнта як і для основних страв, так і для десертів. Тому не варто марно звертатися з залишками, а порадувати своїх близьких вишуканими стравами.