Зміст

 • Сучасні способи отримання смачного самогону
 • Застосування смакових добавок для самогону
 • Застосування натуральних добавок
 • Витримка самогону
 • Настойки на основі самогону

За великим рахунком якісний самогон, вироблений з гарного вихідного сировини, перегнаного на 2 рази і належним чином очищений за допомогою активованого вугілля можна пити і в «чистому» вигляді, попередньо розбавивши до бажаної міцності. Такий напій має свій особливий смак і запах, надають йому неповторність, однак, подібна «специфічність» до душі далеко не всім. Саме внаслідок цього отримала широке поширення практика поліпшення смаку саморобного спиртного напою.

Сучасні способи отримання смачного самогону

Одним з кращих з точки зору смакових якостей продуктів є пшеничний самогон, приготований з браги на бездріжджовий основі. Якщо ж до нього застосувати сучасні засоби для удосконалення смаку, можна отримати чудовий напій, здатний позмагатися за своїми смаковими якостями з дорогими представниками елітного алкоголю.

Є кілька основних методів поліпшення смакових якостей спиртного напою, виробленого в домашніх умовах:

 • застосування бонификаторов;
 • використання рідких смакових концентратів;
 • додавання натуральних інгредієнтів;
 • витримка;
 • приготування настоянок.

Бонификаторы – це спеціальні харчові добавки, спочатку розроблялися для поліпшення смакових параметрів алкогольних напоїв і частково нейтралізації їх шкідливого впливу на людський організм. При додаванні їх в самогон усувається специфічний самогонний запах, смак пом’якшується. Деякі бонификаторы спеціально «підточені» таким чином, щоб після додавання на виході з’являвся напій з запахом і смаком хорошої горілки, виготовленої промисловим способом.

Застосування смакових добавок для самогону

Якщо звернутися до історії виробництва міцних алкогольних напоїв, назви яких у всіх на слуху, то можна помітити, що більша їх частина в класичному варіанті – це не що інше, як самогон, який після перегонки зазнав певного впливу, результатом якого і стало те, що ми знаємо під назвою віскі, джин, текіла.

Віскі – класичний міцний алкогольний напій, батьківщиною якого є Шотландія. Технологія його виготовлення передбачає трирічну витримку вихідного продукту в дубових бочках. Вид зерна при виробництві віскі теж має значення, від нього залежить сорт продукту.

Текіла – горілка, родом з Мексики, вироблена з соку блакитної агави Елітні сорти текіли вимагають витримки від 1 до 3 років.

Джин – ялівцева горілка, яка стала основою численних коктейлів, зокрема, широко відомого джин-тоніка.

Ром – напій, заснований на продуктах переробки цукрового очерету.

Список можна продовжувати, однак, і наведених прикладів достатньо для того, щоб переконатися в тому, що в сучасних умовах провести такі алкогольні продукти кустарним способом в більшості випадків неможливо через відсутність необхідних ємностей, інгредієнтів, та й, зрештою, елементарно – часу.

Сучасні технології дозволяють додати вашому самогону смак практично будь-якого відомого спиртного напою. Для цього в продукт перегонки слід влити відповідну вкусоароматическую добавку і дати настоятися близько 10 днів. Як правило, ці добавки продаються в невеликих пляшках, у концентрованому вигляді. Багато виробники поділяють смакові концентрати серіями, зокрема: горілчана, коньячна, лікери, напої світу і т. д. Таким чином, при бажанні з свого самогону можна отримати практично будь-який відомий алкогольний напій при мінімумі витрат на технологічну складову.

Звичайно, це будуть не класичні продукти, виготовлені за рецептами, які прийшли «з глибини століть», але за смаковими якостями вельми до них наближені.

Застосування натуральних добавок

Самогон дуже виграє якщо для поліпшення смаку в нього додати натуральні інгредієнти і дати настоятися. Звичайно в даному випадку мова йде про сублімованих плодах, концентрованих соках, а також висушених ягодах і коріннях. Перевагою застосування таких добавок є те, що це стовідсотково природні продукти, що володіють якостями, корисними для людського організму. Крім поліпшення смаку, вони привносять в самогон цілющі властивості, в ряді випадків нівелюючи ту шкоду, яку може принести алкоголь.

Витримка самогону

Якщо людина займається самогоноварінням якщо не цілком професійно, але досить близько до того, то йому доречно обзавестися таким аксесуаром, як дубова бочка, щоб витримувати в ній продукт перегонки з метою зробити його смак особливим і неповторним. Слід зазначити, що подібний метод отримання смачного самогону не стільки трудомісткий, скільки тривалий, адже за твердженням фахівців для отримання гідного кінцевого результату буде потрібно мінімум 3 роки.

Оскільки основною ідеєю, яка лягла в основу процесу організації витримки самогону є необхідність проникнення речовин, що містяться в дубі в рідину, в якості компромісного варіанту при відсутності бочки можна скористатися обпаленої дубовою тирсою або стружкою. При їх застосуванні напій слід періодично пробувати, так як в разі, якщо він перестоит, самогон може почати гірчити.

Настойки на основі самогону

Велика частина вищенаведених способів додання самогону нових смакових якостей ґрунтується на необхідності придбання спеціальних добавок, призначених саме для цих цілей. Між тим існує маса рецептів створення смачних напоїв з інгредієнтів, які можна придбати в аптеці або продуктовому магазині і чиє початкове призначення абсолютно не має до самогоноваріння ніякого відношення. Їх асортимент воістину величезний і залишає величезне поле для всякого роду експериментів, результатом яких можуть стати абсолютно нові напої з оригінальним, ні на що не схожим смаком. Нижче наведено кілька рецептів з цієї серії:

Настоянка медова з перцем

Інгредієнти:

 • Розведений до 40 градусів самогон – 1 л.
 • Стручок пекучого перцю чилі – 1-2 шт.
 • Бутони гвоздики – 2 шт.
 • Мед – 1 столова ложка.
 • Чорний перець в горошинах – 5 шт.
 • Кмин – 1 щіпка.
 • Трав’яний бальзам — 25 мл (не обов’язково).

Першим ділом самогон змішується з медом; проводиться ретельне розмішування до повного розчинення останнього. Для збереження корисних властивостей меду, губляться при високих температурах, важливо, щоб наготовлює склад був не тепліше 40 градусів. Потім на стручках перцю робляться надрізи для забезпечення інтенсивного виділення соку, після чого вони поміщаються в самогон, так само, як і інші інгредієнти. Потім банку закривається кришкою і забирається в темне місце. Перші 5 днів її слід періодично збовтувати, потім – залишити в спокої. Через 10 днів складу злити, профільтрувати і розлити по пляшках.

Дуже важливо перед вживанням дати такий настоянці «відпочити» хоча б 3 дні, так як гвоздка володіє дуже різким смаком і запахом, які в перші дні будуть перебивати інші складові.

Один з варіантів настоянки «Ерофєїч»

Майже всі компоненти даної настоянки продаються в аптеці у вигляді пакетиків. На 3 літри 40-градусного самогону береться або по одному пакетику кожного з інгредієнтів, або за обсягом в кількості приблизно рівному стандартного вмісту пакетика.

Інгредієнти:

 • Звіробій.
 • Меліса.
 • Шавлія.
 • Чебрець.
 • Деревій.
 • М’ята перцева.
 • Материнка.
 • Буркун.
 • Глід.

Всі складові частини висипаються в самогон і залишають в темному місці 10 днів. Перші 5 днів – періодично збовтується, потім залишають у спокої. Після закінчення терміну рідина зливається, профільтровується і розливається по пляшках. Решту гущу можна використовувати ще раз, заливши 1 літром самогону на 4 тижні, слив і профільтрувавши потім аналогічним чином.

Можжевеловка

Вище було розказано про джині, отримуваний з допомогою відповідної смакової добавки. В той же час не гірший, а може, й найкращий результат можна отримати, придбавши в аптеці сушені плоди ялівцю і наполігши на них самогон. Рецепт дуже простий: 4 столові ложки ялівцевих ягід на 1 літр сорокаградусного самогону. Залишити в темному місці мінімум на місяць. Перший час склад необхідно збовтувати.

Таким чином, самогоноваріння – це не тільки процес простої перегонки браги, основною метою якої є отримання міцного спиртного напою, це ще і творчий процес, що дозволяє зробити цей напій приємним на смак і неповторним.