Спиртові дріжджі: скільки потрібно для браги

Зміст

 • Спиртові дріжджі
 • Деякі виробники спиртових дріжджів
 • Виготовлення браги

Спиртові дріжджі

У харчової та алкогольної промисловості застосовується кілька видів дріжджів — хлібопекарські, винні, пивні та горілчані.

Раніше для приготування самогону використовувалися просто звичайні хлібопекарські дріжджі.
В даний час все частіше люди переходять на застосування спеціальних алкогольних дріжджів. Їх перевага полягає в підвищеній життєстійкості в алкогольній середовищі.

Спиртові дріжджі дозволяють досягти концентрації спирту в бразі до 15-18%. За цим показником вони випереджають всі інші види дріжджів, отже, виробництво кінцевого готового продукту буде Спиртові дріжджі: скільки потрібно для брагибільше. Прискорюється процес бродіння, брага дозріває і стає придатною до перегонці лише через 5-7 днів. До того ж знижується частка шкідливих домішок оскільки більш тривале бродіння хлібопекарських дріжджів викликає накопичення: ацетону, сивушних масел, альдегідів. Внаслідок чого, потрібно очищати самогон фільтрами з марганцівки, вугілля, а також використовувати інші методи очищення. При використанні спиртових дріжджів ця проблема не стає такою гострою. До того ж не утворюється так багато піни.

Для дотримання оптимального процесу бродіння необхідно строго відстежувати пропорції всіх інгредієнтів. В результаті брага виходить найкращої якості і час, витрачений на сам процес бродіння, буде мінімальним. Зараз не проблема купити спеціальні алкогольні дріжджі в різних інтернет магазинах від різних виробників, як вітчизняних, так і зарубіжних.

Наприклад, шведські дріжджі Турбо додатково містять у собі добавки у вигляді амінокислот, вітамінів і мікроелементів, що дозволяє прискорити процес зброджування сусла за рахунок додаткового підживлення дріжджових бактерій. Зазвичай продаються сухі або як ще їх називають сушені дріжджі. У такому вигляді цей продукт зручний для транспортування і тривалості зберігання. Одна чайна ложка таких дріжджів відповідає 15 грам свіжих пресованих. В інструкціях, як правило, детально розписаний процес приготування браги і скільки потрібно інгредієнтів.

Деякі виробники спиртових дріжджів

 • Fermentis (Ферментис). Дріжджі сухі, низового бродіння. В упаковці — 11,5 грам. Дозування — від 2,5 до 5 грам на літр води.
 • SIHA-DISTAROME – для ягідного, фруктового сусла Високі результати за смаковими якостями за Спиртові дріжджі: скільки потрібно для брагиумови низькотемпературного бродіння (t=10-15 *С). При розтині упаковки, її необхідно відразу використовувати. Нерозпечатані можуть зберігатися в холодильнику до 3 років.
 • SIHA-Distillery Yeast дріжджі використовуються при зброджуванні фруктового або ж плодового сусла.
  Розфасовка 100гр, 500гр, 15 кг. Строк до 18 місяців при температурі до 20″
 • SIHA-Amyloferm призначені для бродіння зерна, картоплі, топінамбура. Припустимо вносити такі дріжджів в бродильну суміш без попереднього розлучення їх у воді. У такому разі дозування необхідно збільшити на 20%. Упаковку з сумішшю після розтину обов’язково використовувати всю.
 • Distila Max DS — для зброджування зернового і цукрового сусла для віскі понад 40% алкоголю. Фасовка 500 гр Витрата = 1 — 2.5 гр на 10 л сусла
 • Distila SR призначені ефективного бродіння цукрового очерету і фруктових соків для рома міцністю 40 градусів. Фасовка 500 гр Витрата = 1 — 5 гр на 10 л сусла
 • FERMIOL Польща, рекламуються як ідеальні для фруктової браги. Не вимагають попереднього разбраживания. Вміст пакетика залити підігрітою до 35С водою і дати настоятися 20 хвилин, потім влити в бродильну ємність.
 • Білоруський дріжджовий комбінат в Мінську. 250 гр упаковка, з допомогою однієї пачки можна отримати до 80 літрів браги яка дасть 18-20 літрів 40-градусного самогону. Зберігати в сухому місці при температурі не вище +15 °C
 • Спиртові дріжджі Турбо-24 Швеція, 90 грам упаковка. В залежності від умов час зброджування від 24 годин до 3-х діб. Фортеця браги після закінчення зброджування 15-20%об.
 • Спиртові дріжджі Double Snake Vodka Великобританія дозволяють отримувати брагу від 15% фортеці за 5-7 днів.

Виготовлення браги

Кількість дріжджів йде в розрахунку на об’єм води, що планується використовувати (10л, 20л, 30л, 40л і Спиртові дріжджі: скільки потрібно для брагит. д.). На 20 літрів фільтрованої чистої води береться 65 грам білоруських спиртових дріжджів і 5,5-6 кілограмів цукру. Цукор потрібно додавати в кілька прийомів. Чималу роль у всьому процесі виробництва високоякісної браги грає якість води. Потрібно мати фільтри для очищення води, так як вона повинна бути не хлорованою, м’якою, без домішок солей металів, насиченої киснем. Не варто використовувати кип’ячену воду, тому що дріжджові бактерії повинні дихати. Якщо немає фільтрів для очищення води підійде бутильована. Дуже добре застосовувати чисту джерельну або талу воду.

Обладнання буде складатися з резервуара на 30 літрів, відносно дешевий варіант з безпечного харчового пластику. Можна використовувати резервуари з кераміки або скла. Добре, якщо використовується посуд, буде оснащена внизу краном для зливу браги, тоді не треба буде через верх переливати відразу весь вміст 30 літрової ємності з готової брагою в перегінний апарат.

Для процесу виготовлення браги обов’язково необхідний гідрозатвор, кришка для закриття ємності і обігрівач.

Гідрозатвор необхідний для випуску вуглекислого газу, що утворюється під час бродіння, і перешкоджає попаданню в ємність повітря ззовні. Кріпиться він на кришці ємності, є спеціально виготовлені гідрозатвори для цих цілей можна також використовувати самий простий варіант — це медична гумова рукавичка з невеликою діркою в мізинці.

Нагрівач призначений для підтримки постійної температури бродіння. У разі відсутності такого можна застосувати обігрівач для акваріумів. Шнур від обігрівача повинен виходити назовні до розетки через герметичне отвір яке не пропускає вологу. Дріжджі — це живі бактерії, і для їх комфортного розвитку необхідно підтримувати постійну температуру близько 30 градусів. Саме при Спиртові дріжджі: скільки потрібно для брагитакому тепловому балансі вони активно поглинаючи цукор, виробляють спирт.

Спочатку треба активувати дріжджі, при цьому береться 2 літра чистої води, яка підігрівається до 30-35 градусів і потім переливається в невелику посуд. У підготовлену воду додається 100 грамів цукру і ретельно перемішується. Після цього, відкривши пачку спеціальних спиртових дріжджів, відміряти 65 грам і засипати їх в одержаний цукровий розчин. Ще раз ретельно перемішати всю рідину, накрити кришкою і залишити на 1-1.5 години в теплому місці. Коли дріжджі прокинуться, розчин збільшиться в об’ємі і з’являться характерні бульбашки або виникне невелика піна. Це говорить про те, що дріжджі активувалися і готові до застосування. Потім треба налити 20 літрів відфільтрованої води в основну ємність, включити обігрівач і довести температуру води до 30-32 градусів.

Автоматичний обігрівач буде підтримувати необхідний температурний рівень протягом усього часу виготовлення браги. І цукор у теплій воді розчиниться набагато швидше. Додати 3-3,5 кг цукру в основний об’єм з водою і ретельно перемішати до остаточного розчинення. Перелити ферментовані дріжджі в основний обсяг і ще раз ретельно перемішати, залишити резервуар відкритим на 6-7 годин, а потім закрити щільно кришкою і встановити гідрозатвор.

Через деякий час ви побачите і почуєте характерне булькання — це означає, що дріжджі почали роботу і з ємності виходить утворюється вуглекислий газ. Через два дні відкрити резервуар, додати 1 кг цукру і, помішуючи суміш, ретельно розчинити. Ще через два дні повторити точно таку ж процедуру. Зазвичай бродіння відбувається 7-15 днів. Цей процес залежить від якості інгредієнтів та дотримання температурного режиму. Брага вважається готовою, коли суміш перестане булькати.