Спиртові настоянки в домашніх умовах: рецепти

Зміст

 • Базові методики приготування настоянок
 • Класифікація домашніх настоянок
 • Популярні методики приготування настоянок
 • Корисні поради та секрети

Домашніх настоянок існує безліч. Це алкогольні напої, міцність яких варіюється від 15 до 60. Їх роблять холодним настоюванням різних фруктів, ягід, трав і прянощів на самогоні, горілки, спирту, коньяку та інших алкогольних напоях.

Базові методики приготування настоянок

В домашніх умовах можна приготувати безліч цікавих і смачних напоїв на спирту. Всі рецепти перерахувати неможливо. Базовий спосіб виготовлення настоянок в домашній обстановці дуже простий. Перелік інгредієнтів (ягід, фруктів, цитрусової цедри, трав, спецій, зерен) витримують у спиртовій основі тривалий час (періодично струшуючи) для того, щоб відбулася екстракція ароматичних складових.

Процес настоювання триває від декількох тижнів до декількох місяців. Термін настоювання залежить від конкретного Спиртові настоянки в домашніх умовах: рецептирецепту і використовуваних інгредієнтів. Є напої, які наполягають поетапно зі зміною типів сировини на різних стадіях. Рецепти деяких настойок вимагають, щоб додавання інгредієнтів здійснювалося поступово протягом всього строку настоювання.

Іноді більш повної екстракції ароматичних речовин досягають за допомогою легкого нагрівання. Завдяки цьому, напої набувають більш повний і насичений букет. Після витримування настоянки фільтрують і підсолоджують. Іноді додають природні барвники. Потім напої відстоюють при зниженій температурі, розливають у скляну тару закупорюють для тривалого зберігання.

Приготування алкогольних напоїв будинку можливо не тільки на спирту, самогон або горілці. Як базові елементи також можуть використовуватися:

 • Ром;
 • Коньяк;
 • Бренді;
 • Віскі;
 • Джин;
 • Вино.

Використання вищеназваних компонентів дещо ускладнює завдання. Потрібно дуже ретельно підбирати настаиваемые інгредієнти, щоб домогтися гармонійного букету ароматів. Для початківців спирт є оптимальним базовим компонентом. Це відмінний розчинник з нейтральним ароматом. За допомогою нього найбільш просто регулювати міцність напоїв будинку. Занадто великої градуси побоюватися не варто. Після завершення настоювання напій завжди можна розбавити до потрібної фортеці.

Класифікація домашніх настоянок

Спиртові настоянки в домашніх умовах: рецептиДомашні напої діляться на:

 • Солодкі настоянки. Вони мають середню фортеця 20-30. Настоюються в домашніх умовах на різних соках, фруктах і ягодах (груші, яблука, смородина, малина, горобина, калина, слива тощо). Такі рецепти вимагають додавання значної кількості цукру;
 • Пряні настоянки. Середня фортецю від 40 до 60 . Настоюються на різних травах і прянощах. Можлива також фінальна перегонка за допомогою самогонного апарату;
 • Гіркі настоянки. По фортеці орієнтовно 40-60. Для приготування використовують різні коріння, трави, листя, насіння, кору, іноді ягоди. Для того, щоб посилити післясмак у гіркі настоянки нерідко додаються дрібно помолотые спеції і горіхи.

За кількістю цукру солодкі напої прийнято розділяти на:

 • Настоянки (до 300 г цукру 1 л);
 • Наливки (300-400 г цукру на 1 л);
 • Лікери (500 г і більше цукру на 1 л).

Окремі рецепти допускають відхилення від даних норм кількості цукру.

Популярні методики приготування настоянок

Самогон або спирт перед виготовленням напою слід розбавити до необхідного відсотка. Рекомендується розводити до 40-60°. Розливаючи готову настоянку, її можна буде розбавити водою. Рецепти:

 • Перцевий напій. Потрібно взяти горілку 0,5 л, додати в неї цукор і червоний перець 20 м і 25 м відповідно;
 • Журавлинна настоянка. Журавлину в кількості 1 склянки розім’яти, додати горілки 0,5 л і цукру за смаком. Ретельно перемішати, закупорити і витримати 2 тижні в сухому темному місці. Потім процідити;
 • На листках чорної смородини. Листя зібрати в суху погоду і ретельно промити. Набити ними до верхнього краю бутель, залити горілкою до горлечка, настоювати в темному місці не менше місяця. Для легкого кислого присмаку можна додати порічкових ягід. По завершенні терміну настоювання процідити;
 • Спиртові настоянки в домашніх умовах: рецептиБоярышниковая наливка в домашніх умовах. Висушені ягоди глоду засипати в тару і залити 1 л горілки, додати 2 стіл. л. меду, по дрібці ваніліну і кориці, перемішати і герметично закрити. Настояти, періодично струшуючи, протягом місяця (поки ягоди не придбають світлий відтінок). Потім профільтрувати через вату, розлити по пляшках, закупорити;
 • На абрикосових кісточках. Взяти висушені подрібнені абрикосові кісточки в кількості 250 г, цукру – 100 г, горілку – 1 л, 4 г ваніліну. Всі інгредієнти змішати і настоювати від 4 до 5 тижнів на сонячному світлі. Потім процідити, відфільтрувати, додати імбир і цукор за смаком.

Корисні поради та секрети

Рецепти бувають різні, але є кілька загальних правил і секретів. Перед закладанням ягід в ємність їх бажано трохи заморозити. Це дозволить отримати більший обсяг соку. Настаиваемые в домашніх умовах суміші за рідкісним винятком слід зберігати в темних місцях. Попадання прямих сонячних променів не рекомендується. Обсмажування ягід перетворює фруктозу в карамель. Це робить купаж більш вишуканим. Рецепти більшості настоянок не допускають відкривання ємності до закінчення терміну. Потрапили в суміш бактерії і кисень можуть зіпсувати аромат напою.