Способи виробництва етилового і технічного спирту, а також його формула і відмінності від метилового продукту

Способи виробництва етилового і технічного спирту, а також його формула і відмінності від метилового продуктуЕтанол, або як його ще називають, етиловий спирт – даний продукт складається з одного атома і має хімічну формулу C 2 H 5 OH. За Гостом етанол є рідиною, яка не має кольору, з характерним запахом, притому легко запалюється. Також даний продукт є ключовим компонентом у виробництві алкогольної продукції. Хімічна формула спирту виглядає наступним чином C2H5OH.

Трохи історії

Вперше алкоголь згадується ще в біблійних літописах. Так що саме в ті часи і вважаються офіційними зародженням виробництва різних алкогольних напоїв. У XIV столітті відбувається безліч відкриттів, пов’язаних з отриманням етанолу.

Етапи розвитку:

Також рекомендуємо прочитати:

 • В середині XIV століття європейських алхімік Вилльгером зміг отримати етанол з винного напою.
 • Наприкінці того ж століття італійський купець, який привіз послів в Росію, також узяв з собою і алкогольні напої. У 1386 році алкоголь вперше потрапляє в Московське князівство.
 • На початку XVI століття французький учений Парацельс виявляє основне властивість етанолу – снодійне. Тільки через два століття після цього проводяться перші досліди по усипляння над людьми під час операцій.
 • У роки Першої світової війни на території Російської імперії перебувало приблизно 2.5 тисячі фабрик з виробництва питного спирту, але через воєнний час та після революції їх кількість зменшилася до двох сотень. Однак до 1948 році виробництво знову налагодилося, а також було вдосконалено.
 • В кінці XX століття європейські вчені дізналися як перевірити якість спирту в алкогольних напоях.

Читайте також: Грецький бренді Метакса асортимент, як правильно готувати напій

Отримання

Способи виробництва етилового і технічного спирту, а також його формула і відмінності від метилового продуктуДля виробництва етилового і метилового спирту використовують два способи: мікробіологічний і синтетичний, їх називають спиртове бродіння і гідратація етилену.

Перший спосіб був відомий ще з давніх часів. Бродіння відбувається під дією різних ферментів дріжджів і бактерії. Формула спирту виглядає так: C6H12O6 ? 2C2H5OH + 2CO2.

Продукт, отриманий у результаті цього способу, має в собі лише 15% етанолу. Після його отримання необхідно провести очистку, зазвичай це роблять за допомогою дистиляції.

Промислове виробництво алкоголю

Щоб створити етиловий продукт на виробництві, необхідно зробити наступні стадії:

 • Підготувати сировину для виробництва.
 • Провести ферментацію крохмалю до зброджуваних цукрів.
 • Після цього відбувається етап бродіння.
 • Тепер залишається лише зробити брагоректификацию.

В отриманому продукті буде утримуватися до 95.6% етанолу. Також в залежності від домішок, присутніх у виробленому продукті, виділяють кілька категорій:

 • Альфа
 • Люкс
 • Екстра
 • Базис
 • Вища очистка
 • Перший сорт

Виробництво через гідроліз

На спиртових заводах в СРСР і в нинішній Росії була широко поширена дана технологія. Полягала вона в гідролізі сировини, з якого виробляють спиртової продукт, після чого його піддавали бродінню.

Гідратація етилену

Способи виробництва етилового і технічного спирту, а також його формула і відмінності від метилового продуктуТакож добре поширений даний спосіб виробництва. Гідратацію виробляють з двох способів:

Перший полягає в гідратації при температурі майже 300 градусів за Цельсієм і тиску 7 МПа, для каталізатора тут використовують ортофосфорну кислоту. Формула виробництва виглядає наступним чином: CH2=CH2 + H2O ? C2H5OH.

Другий спосіб складається з гідратації через ефір сірчаної кислоти і подальшого його гідролізу при температурі рівній близько 85 градусів за Цельсієм і тиску в 3,5 МПа. Формула етилового спирту виглядає наступним чином: CH2=CH2 + H2SO4 ? CH3-CH2-OSO2OH.

Читайте також: Як приготувати лимончелло в домашніх умовах

CH3-CH2-OSO2OH + H2O ? C2H5OH + H2SO4.

Алкоголь без вмісту води

Такий продукт називають абсолютним спиртом, в ньому дійсно майже не міститься вода. Температура його кипіння становить 78 градусів за Цельсієм. Для його виробництва використовую перегонку звичайного водного етанолу з вмістом бензолу.

Як відрізнити метиловий спирт від етилового

Як визначити метиловий спирт в алкоголі? Зробити це в домашніх умовах вкрай складно, так як вони майже на сто відсотків однакові, однак, існує декілька способів:

 • Для даного способу знадобиться мідний дріт. Потрібно скрутити її в форму спіралі, після чого нагріти дочиста. Тепер необхідно опустити вже нагріту дріт в метиловий спирт та вийняти через кілька секунд. Після цього від нього підуть різні випаровування з запахами. Метанол видасть себе різким неприємним запахом, а від етилового буде виходити яблучний запах.
 • Другий спосіб полягає у перевірці температури кипіння спиртових рідин. Для цього налийте проверяемую рідину в будь-яку металеву ємність і нагрійте її. Як тільки помітите, що рідина починає закипати, опустіть в неї градусник і дізнайтеся свідчення. У метанолу температура кипіння дорівнює 65 градусів, а в етилового 78.
 • У даному способі вам знадобиться підпалити спирт і за кольором полум’я визначити його приналежність до метанолу або до етиловому. Метанол буде горіти полум’ям з зеленуватим відтінком, а етанол розгориться яскравим полум’ям з блакитними відтінками.
 • Також досить простий, але ефективний спосіб перевірити рідина – це картопля. Для цього вам необхідно взяти частину очищеного плода і опустити його на кілька годин в період спирт. Якщо картопля змінить свій колір на рожевий, то це метанол, але якщо ж колір не зміниться, то це етиловий спирт.

Читайте також: Білий російська: склад і рецепт

Формула метилового спирту виглядає наступним чином — CH3OH.

Хімічна формула етилового спирту — С2Н5ОН.

Як перевірити незамерзайку в домашніх умовах

Для того щоб перевірити якість придбаної незамерзаючої рідини, є кілька способів:

 • Способи виробництва етилового і технічного спирту, а також його формула і відмінності від метилового продуктуПерший спосіб є самим дешевим і простим. Тут вам необхідно додати у вашу рідина метанол.
 • У даному способі необхідно додати в незамерзайку етилового спирту, який міститься у горілці.
 • Ну і в останньому способі використовують ізопропіловий спирт. Даний варіант є самим доступним з усіх вищеописаних, але у нього є один мінус – вкрай неприємний різкий запах.

Медичний спирт

Даний вид алкоголю є одним з видів етанолу. Він є самим чистим із спиртових продуктів, в ньому немає ніяких домішок, а склад спирту в ньому становить приблизно 96.5%. Використовують цей продукт в основному в медицині, але також на відміну від технічного спирту має широке споживання в харчовій промисловості. Так, в домашніх умовах його розбавляють і отримують алкогольний напій з 40% вмістом спирту. Технічний ж використовують лише для додавання в різні продукти, які не можна пити.

Для його виробництва використовують сировину тільки з харчових продуктів: пшениця, зерно, картопля, буряк. Іноді навіть використовую ягоди або виноград.