Сухе вино з винограду в домашніх умовах

Зміст

 • Який виноград вибрати
 • Збір винограду
 • Підготовка ягід
 • Сусло – процес приготування
 • Зброджування
 • Бродіння
 • Дозрівання

Класифікація вин здійснюється за ступенем завершеності процесу бродіння, який і перетворює звичайне сусло найцінніший і ароматний напій – сухе вино. Етапи отримання вин даного виду відбуваються без додавання цукру, зброджується продукт завдяки своїм природним дріжджам, цукрів у ньому не більше 3%. Сухе вино – головний продукт виноробства, але купити даний виноградне, та ще хорошої якості складно. Цей чудовий напій цілком реально приготувати і в домашніх умовах: доступний рецепт, особливих витрат не вимагає, зате дозволить насолодитися відтінками чудового натурального букета.

Який виноград вибрати

На півдні для сухого вина вибирають виноград, який містить приблизно 20% цукру. Це істотний показник фортеці майбутнього напою, так як кожен відсоток цукру додасть додаткові 0,6% спирту. Середня смуга не Сухе вино з винограду в домашніх умовахможе похвалитися надто солодким виноградом, і винороби в домашніх умовах користуються сортами доступними в їх районі.

У жителів цієї місцевості є чудовий варіант, відмінно підходить для приготування сухого вина — виноград Ізабелла. Цей невибагливий сорт можна зустріти навіть у північних районах, тому багато роблять благородний напій з винограду Ізабелла. Вино не буде надто міцним, зате приємний терпкий смак і вишуканий аромат підкорюють багатьох.

Досвідчені виробники домашніх вин вважають його кращим сортом і віддають йому перевагу, мотивуючи його перевагами:

 • Ізабелла відноситься саме до столових сортів.
 • Сухе вино з цього винограду дає прекрасний рубіновий колір.
 • Якщо його витримати 8 років, то фортецю значно підвищиться, вона здатна досягти 18 градусів.
 • Рецепт виготовлення сухого вина з нього нескладний, а невелика терпкість, надає шарм і оригінальність.

Збір винограду

При зборі винограду, поспішати не варто, ягоди повинні досягти необхідної зрілості, коли смак їх стане досить солодким, в ньому накопичиться необхідний рівень глюкози. Тільки стиглі плоди зможуть зробити вино, відрізняється хорошими смаковими показниками. Особливо це стосується сорту Ізабелла, його можна збирати навіть в кінці вересня.

Прибирання ягід повинна проводитися в умовах гарної сонячної погоди, зберегти грона сухими на цьому етапі – завдання винороба. Якщо не щастить, і безперервно йдуть дощі, а плоди уже дозріли, то і тягнути сенсу немає, стиглі грона знімають і розкладають для просушування в провітрюваному приміщенні. Це рекомендується зробити, коли смак винограду з кислинкою, невелике подвяливание допоможе його Сухе вино з винограду в домашніх умовахполіпшити.

Підготовка ягід

Перш ніж почати приготування вина, потрібно підготувати ягоди:

 • Після збору винограду необхідно зробити сортування: нещадно видаляються зіпсовані, запліснявілі, які не досягли необхідної зрілості плоди. Навіть незначна їх кількість може зіпсувати всю партію. Занадто дрібні ягоди теж рекомендується видаляти.
 • Промивати ягоди не треба, якщо є необхідність, то допускається змахнути сухою ганчірочкою прилиплі смітинки і частинки. Білий наліт, який знаходиться на шкірці, зберігає в собі природні дріжджі – речовини, без яких бродіння неможливо, і рецепт втілити в життя не вийде.
 • Ягоди акуратно знімаються з плодоніжки. Деякі рекомендують залишати її, але цього робити немає необхідності, на бродіння впливу вона не має, а зіпсувати післясмак, цілком здатна.
 • Ковзаючими рухами виноградини скидаються в друшляк або чистий пластиковий таз. В останньому потрібно просвердлити отвори, тоді сік буде безперешкодно стікати в ємність, призначену для нього.
 • Потім ягоди потрібно розім’яти, це нескладно зробити просто руками. Давити їх під пресом або використовувати м’ясорубку, намагаючись полегшити собі роботу, не рекомендується, оскільки роздавлені насіння, потрапивши у сік, змінять присмак вина.

Сусло – процес приготування

Сусло – вихідний продукт приготування вина, рецепт його — головна відправна точка всієї роботи. В нього включається сік і мезга. Отриманий сік і м’якоть, збираються в окрему ємність. Для цього береться об’ємна посуд, це може бути звичайна каструля або бідон, перевага віддається емальованої поверхні, сталева може окислитися. У неї виливають суміш, залишаючи ? частину обсягу Сухе вино з винограду в домашніх умовахдля утворення піни, накривають чистою ганчіркою або марлею.

Найчастіше процес бродіння досягається додаванням винних дріжджів, але мешканцям центральних районів цей продукт дістати складно, тому бродящую масу можна приготувати і самостійно в домашніх умовах. Рецепт такий:

 • За півмісяця перед збором основного врожаю збирають стиглий виноград будь-якого сорту.
 • Достатньо 3 кг, його тиснуть і залишають для бродіння.
 • Процес почне розвиватися, через 3 дні, до нього додається порція свіжого продукту.
 • Через такий же проміжок часу маніпуляції повторюють.

За ці 2 тижні суміш дійде до потрібної кондиції, і буде готова служити закваскою для сусла. При використанні винограду червоних і білих сортів до результату йдуть різними шляхами, рецепт їх приготування трохи відрізняється.

Біле вино

Світлий виноград не потребує тривалого відстоювання, в цих умовах його досить потримати добу, при температурі повітря 20-25 °C. Потім, сусло зливають, а мезгу добре віджавши, викидають. Залишився сік переливають в посуд для зброджування.

Червоне вино

Червоного винограду, найчастіше це сорт Ізабелла, рецепт дозволяє бродити разом з мезгою кілька довше. Повністю заповнювати її теж не слід, оскільки реакція буде активною, і дорогоцінна волога переллється через край посуду. Ємність з продуктом міститься в приміщенні не менше трьох діб, іноді процес затягується до 5. Температура бажана стабільно висока, близько 26-30 °C. Через добу на поверхні з’явиться так звана шапка з Сухе вино з винограду в домашніх умовахпіни і піднятого мезги.

Цей шар необхідно регулярно: не менше 2, а краще 3 рази на добу, збивати, помішуючи рідина, інакше вийде звичайний оцет. Таке забродившее сусло характеризується рясною піною, буде красивого, насичено-яскравого кольору, з’явиться запах вина. Далі, дії аналогічні: мезга віджимається і видаляється. Рідка частина відділяється від осаду, і маса переливається в ємність для подальшого бродіння.

Зброджування

Для зброджування сусла вибирається велика бутель. Бажана умова – вузьке горлечко і скляна тара. Так простіше забезпечити герметичність і чистоту продукту. Краще всього підходять великі бутлі на 10 або 20 л з вузьким горлечком.

Сусло виливається в бутель, заповнивши габарити ємності на 2/3. Це потрібно, щоб вуглекислий газ, інтенсивно виділяється при процесі, накопичувався в цій частині.

Потім тара закривається так, щоб повітря не міг потрапити в неї, а газ виходив безперешкодно. Найбільш прийнятний варіант – гідрозатвор. Але в домашніх умовах непоганою альтернативою може служити і медична рукавичка з крихітними отворами, розташованими на кінчиках її пальців. Їх можна виконати звичайної голкою.

Бродіння

Бродіння – найвідповідальніший етап отримання вина. Прийнятна температура, при якій відбувається реакція -16-20 °C. Як правило, тривалість її від 10 до 25 днів. Тут слід уважно придивитися до гидрозатвору, коли перестануть з’являтися бульбашки на поверхні води, бродіння закінчено. При використанні рукавички, судити про готовність можна, коли вона повністю впаде. Рідина посвітлішає, на дні утворюється осад.

Сухе вино вийшло, і спробувати його вже можна, але воно ще Сухе вино з винограду в домашніх умовахостаточно не визріло, і смак його навряд чи задовольнить справжніх цінителів, він не буде відрізнятися, ні м’якістю, ні вишуканістю, Ізабелла ж буде надавати ще і терпкість. Для повної готовності провину потрібно дозріти. Для цього потрібно ще деякий час його витримати в певних умовах.

Дозрівання

Коли процес бродіння закінчиться повністю, отриману рідину слід відокремити від осаду. Для цього використовується багатошарова марля або тканину. Можна застосувати й капілярний принцип: переливати рідину через тонку трубочку, встановивши посуд на різній висоті.

Пляшки заливаються освітленим нектаром до самого горлечка і щільно закриваються, щоб перешкоджати проникненню в них повітря. Якщо закрити неміцно, то вино може покритися пліснявою.

Дозрівання відбувається в льосі при температурі 10-16. Біле вино можна спробувати вже через місяць. Для червоного з Ізабелли, буде потрібно багато часу більше – приблизно 3 місяці. Але чим довше напій буде зберігатися, тим смак його стане краще, тому поспішати не варто. Коли пройде встановлений термін, вино знову фільтрується від осаду і винного каменю.

Спробувавши один раз приготувати сухе вино в домашніх умовах з винограду Ізабелла, або іншого сорту, освоївши рецепт, набравшись досвіду, можна стати майстерним виноробом і вражати близьких і друзів своєю майстерністю.